Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
KiSej

Myszka świeci się po wyłączeniu komputera

Polecane posty

Tak jak w temacie, mysz cały czas się świeci nawet jak komputer jest wyłączony. Czytałem na innych forach i może być to związane z zasilaniem USB po wyłączeniu komputera, ale w BIOSie nie znalazłem żadnych ustawień związanych z Energy-related Products (ErP) czy Power on by Mouse. Jedyna opcja jaką znalazłem to Asmedia USB 3.0 Battery Charging Function, ale jest ona wyłączona (disabled), więc to chyba nie o to chodzi, bo mysz się nadal świeci po wyłączeniu komputera. Jakieś pomysły co z tym zrobić? Zastanawiałem się czy może aktualizacja BIOSu dodałaby jakieś nowe opcje, które umożliwiłyby rozwiązanie tego problemu. Płyta główna jaką posiadam to ASUS H81M-PLUS. Wersja BIOSu 2106, a najnowsza dostępna wersja to 2205. Na wszelki wypadek podaje model myszki - Logitech G102 Prodigy.

Edytowano przez KiSej

Rozwiązanie jest proste, sam stosuję bo mi klawa i myszka świeci po wyłączeniu kompa:

Ustawienia - system - zasilanie i uśpienie - opcje zasilania - po prawej stronie jest: - dodatkowe opcje zasilania - wybierz działanie przycisków zasilania - na dole w ustawieniach zasilania odkliknij "Włącz szybkie uruchamianie"

W biosie też to gdzieś jest, ale pomimo wyłączenia tam, nie zawsze działa.

Wielkie dzięki! Problem rozwiązany. A już chciałem BIOSa aktualizować (trochę się cykałem, bo jestem zielony w tym temacie) licząc, że wprowadzi to jakieś nowe funkcje, które okażą się przydatne dla rozwiązania mojego problemu. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Spoko, ale pamiętaj, że teraz windows ładuje się o 2 milisekundy dłużnej :)

Dnia 4.01.2019 o 15:24, MiG29 napisał:

Rozwiązanie jest proste, sam stosuję bo mi klawa i myszka świeci po wyłączeniu kompa:

Ustawienia - system - zasilanie i uśpienie - opcje zasilania - po prawej stronie jest: - dodatkowe opcje zasilania - wybierz działanie przycisków zasilania - na dole w ustawieniach zasilania odkliknij "Włącz szybkie uruchamianie"

W biosie też to gdzieś jest, ale pomimo wyłączenia tam, nie zawsze działa.

Dzięki za ten post, w życiu bym na to nie wpadł że jest taka funkcja w windzie, a tez sie z tym problemem męczyłem 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.