Skocz do zawartości
Rpetryko

Laptop 4500/5000zł do biura na biurko + filmy/konwersja video

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Muszę kupić laptopa, bo obecny lubi sobie zgasić ekran i przestać działać.

[1] Dorosły 30+, zakup na firmę, raczej nowy, z możliwie długą gwarancją.
[2] Z Windowsem 10, chyba nie ma znaczenia czy PRO czy Home.
[3] 15,4-15,6"
[4] SSD z miejscem na Windows +parę GB na Office. FoxIt i program sprzedażowy + HDD na jakieś filmy, seriale, muzykę
[5a] 4500-500ł max, wiadomo jak mam praę stówek więcej dołożyć za coś wartego tych paręset złotych, to wygrzebię, ale żeby nie zrobiło się z tego 8000zł. Sam laptop, inne bajery mam.
[5b] Obecne Lenovo YOGA 500 użytkuję trzeci rok. Ma swoje odpały i dlatego chcę już zmienić. Minimum będę używał tyle ile gwarancja, a maksimum...nie wiem. Aż mnie wkurzy, albo umrze. Do grania mam desktopa.
[5c] Zakupu chciałbym dokonać w ciągu miesiąca/dwóch
[6] Raczej żeby nie był GEJmingowy, tzn. kolorowy/tęczowy etc. Reszta akceptowalna. Aluminiowa obudowa na plus, ale to nie wymóg.
[7] 1920 IPS matowa. Nie wykluczam podpięcia drugiego monitora, ale to po to, żeby na jednym ekranie mieć program handlowy, a na drugim np. Excela
[8] Głównie biuro na biurku, ale czasami też delegacje, tzn pokój hotelowy, łóżko. Z racji, że 90% swojego życia spędzi na biurku pod ładowarką, mile widziane opcje chroniące baterię przed takim użytkowaniem.
[9] Gry - pewnie nie, ale jak mnie złapie, to raczej średnie wymagania (CS:GO, Sims 4)
[10] Pakiet Office, WF-Mag, klient poczty, często otwieram duże PDFy (100mb+). Sporadycznie konwersja video (tu się może mocny rpocek przydać). Filmy w 4K. Również puszczane przez HDMI na TV.
[11] Raczej nie, może można tu wspomnieć o jakiejś "ochronie" baterii przed długą pracą na ładowarce (nie wiem: odpinana bateria, oprogramowanie itp.)
[12] Wcześniej miałem jakieś lenovo, z którego wypadały śrubki :D Teraz mam Yogę 500, ale nie korzystam z dotykowego ekranu. Jedyne co mnie wku&^%$ w laptopach, to kiedy prawy/lewy przycisk "myszy" na touchpadzie, działa jak touchpad. Tzn, kiedy na przycisku możesz palcem przesuwać kursor...
[13] Przeglądałem trochę forum, widziałem polecane Legiony itp. ale nie wiem czy to nie za grubo dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legion czy HP Omen to laptopy typowo do gier - mocny procek ale i mocna karta .

Do okazyjnego grania w ww. gry starczy MX150 ew. GTX1050 .

Z pozostałych rzeczy co robisz to nie wiadomą ( dla mnie ) są wymagania WF Mag , czy potrzebuje on mocnego procka i dużo ramu czy nie .

SSD najlepiej kupić samemu a nie bazować na tym co wrzuci nam producent czy sklep .

Lapków 15,4" jest jak na lekarstwo , w dodatku to same Apple .

Lenovo Legion Y530 - I5 8300H / 16 GB RAM 2666 mhz / GTX1050 4GB GDDR5 / Matowa matryca IPS FHD - 4 199 zł

HP Pavilion Gaming mający niemal identyczne bebechy i kosztujący 3 899 zł

Acer Aspire 7 , sprzętowo taki sam jak ww. lapki , kosztuje 3 650 zł i ma aluminiową obudowę i wnętrze .

Cała trójka ma podświetlenie klawiatury , Acer i Lenovo na biało , HP na zielono , HP ma też zielone logo ( nie wiem czy to tylko kolor czy także podswietlenie ) , poza tym mają czarne obudowy .

Lenovo ma baterię o największej pojemności .

Co do SSD - jak pisałem wcześniej , lepiej kupić samemu sprawdzony dysk , przy ocenych cenach dysków PCI-E / NVMe brał bym takiego np. A-Data SX8200 / SX8200 Pro lub Samsung 970 EVO .

A-Data SX8200 Pro 512GB to koszt 450 zł w x-kom , 970 EVO o zbliżonej pojemności kosztuje 559 zł .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za szybką odpowiedź.

Moje pytania:

1. Czy "pakować" się w i5? Nie lepiej coś z i7? (W innym temacie pada nawet stwierdzenie "cholerne i5", stąd moje pytanie)

2. Co oznacza "Gwarancja x-kom 24-miesiące"? Jak to działa w przypadku zakupu na firmę? Bo żeby z 24miesięcy dla konsumenta nie zrobiło się 12 dla podmiotu gospodarczego... EDIT: Doczytałem, jest 24-miesiące, nie ma wzmianki o firmach. Gwarantem jest wtedy x-kom, co wydaje mi się słabe...

Edytowane przez Rpetryko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest w promocji Lenovo Legion Y530-15 https://www.x-kom.pl/p/467132-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y530-15-i5-16gb-2401tb-win10-gtx1050ti.html z kodem gaming za 4399 zł :)

  • Procesor:Intel Core i5-8300H
  • Pamięć:16 GB
  • Dysk SSD M.2 PCIe:240 GB
  • Dysk HDD SATA 5400 obr.:1000 GB
  • Grafika:NVIDIA GeForce GTX 1050Ti, + Intel UHD Graphics 630
  • Typ ekranu:Matowy, LED, IPS
  • System:Microsoft Windows 10 Home PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...