Skocz do zawartości
theszymonh

Komputer do 6000 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zakupić nowy komputer, który będzie używany głównie do gier, ale również do pracy w programach graficznych (PS, Lightroom). Aktualnie używam jednostki, która została zakupiona w połowie 2013 roku. W tamtym roku została wymieniona karta graficzna na GTX 1070 Palit GameRock. Chciałbym złożyć jakiś komputer oparty właśnie o tę kartę graficzną. Kwota jaką mogę przeznaczyć to 5000-6000 złotych, wyłączając z tego dyski twarde oraz. Zestaw ma być przyszłościowy, ponieważ planuję wymianę karty na RTX 2080. Myślałem nad procesorem Intel i5 9600k. Chciałbym też, aby chłodzenie było typu AiO. Możecie ktoś polecić jakiś fajny zestaw?

Pozdrawiam.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz też grzebał coś w programach graficznych, to może warto dołożyć do i7. Biorąc pod uwagę, że kartę już masz, to bez dysków, taki wypasiony zestaw wyniesie niecałe 5k bez obudowy. Z i5 zmieścisz się w 4,5k razem z wypasioną obudową.

https://www.x-kom.pl/lista/zdwdhaa9h

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.proline.pl

9900K 2449

Gigabyte Z390 Gaming X 589

2x8GB Ripjaws V 3200 CL16 599

Seasonic Focus Plus Platinum 750 499

+ jakieś AiO 500/600 

+ obudowa np. Silentium Aquarius 229 

Suma ~4800 - 4900

Ew. na maxa idąc można wziąć w/w ASRock i szybsze pamięci , ale w tym budżecie CPU=9900K w/g mnie.

( p.s. w proline 9700K kosztuje teraz 1845 ;)

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompaktowe WC ( bo tym są chłodzenia AIO ) sobie odpuść - albo dobre AC albo samemu składasz WC od podstaw - blok ( lub bloki ) , chłodnica , pompa , przewody , czynnik chłodzący etc.

W jakim stopniu to będą gry a w jakim stopniu praca w programach graficznych ?

Jak to będzie w dużej części granie to I5 9600K / I7 9700K + szybkie ramy ( 3200 CL14 lub 3600 CL15 ) , jak to będzie jednak w dużej części praca z grafiką to idź w kierunku I9 9900K + ram 3000 / 3200 mhz CL15/CL16 .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Co do zastosowań komputera to będą to 50% gry, 50% obróbka zdjęć. Jestem fotografem amatorem i obrabiam spore ilości zdjęć. Chciałbym też w przyszłości zająć się poważniej grafiką 3D. Złożyłem taki oto zestaw, potrzebuje tyko jakiegoś dobrego chłodzenia, które nie koliduje w żaden sposób z pamięcią RAM. Zastanawiam się też nad zmianą procesora na i9 9900k, tylko wtedy musiałbym wziąć trochę tańszą obudowę (chociaż ta bardzo mi się podoba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już iść w HEDT to w coś co ma więcej jak 8 rdzeni , bo I7 9800X to średni wybór skoro I9 9900K + płyta wyjdzie sporo taniej a wydajność nie wiele mniejsza ( zegar w zegar ) .

Choć tu z powodów cenowych do wyboru zostaje AMD i ich Thread Ripper - TR 1920X + płyta na X399 wyjdzie taniej niż I7 + płyta na X299 , wydajnościowo będzie lepiej bo 1920X ma 12 rdzeni a nie 8 jak 9800X .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Złożyłem taki oto komputer. Chciałbym się dowiedzieć czy wszystkie elementy będą ze sobą współgrały i czy wszystko będzie ok. Jak będzie z OC na tej płycie głównej (chodzi mi o ramy i procesor). Zasilacz i chłodzenie chyba też powinny spokojnie wystarczyć. Chciałem zapytać też czy obudowa posiada dobrą wentylację. Na początku byłem zdecydowany na BQ SilentBase 601, ale doczytałem, że jest słaba wentylacja, więc wybrałem tę obudowę. Wentylatory chciałbym wymienić w obudowie oraz na chłodzeniu. To dobry pomysł czy tylko strata pieniędzy?

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kręcenie I9 ma w ogóle sens , procek na starcie jest mocno wyżyłowany i nie zawiele da się go pogonić jeszcze

W turbo osiąga 5 Ghz ( 4.7 na wszystkich rdzeniach , 5 Ghz to na 2 rdzeniach ) , z tego co widziałem na necie to OC jest w przedziale 5.1 do 5.2 Ghz .

Płyta to wg. mnie cenowo przesada , spokojnie starczyło by coś za połowę tej kwoty lub nieco więcej .

Zamiast SU800 daj MX500 , rozumiem że 2x SSD to do pracy w PS / LR ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...