Skocz do zawartości
Firedash

Vega 64 + zasilacz 650

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad kupnem karty Sapphire RX Vega 64 Nitro. Z testów na PurePC wynika, ze cały zestaw z tą kartą bierze ponad 450W. Mam zasilacz Be Quiet Straight Power 650 i choć zapas niby jest, to jednak trochę boję się tej karty. Karta mi się po prostu podoba i cenowo nie wychodzi nawet tak tragicznie w porównaniu z RTX 2070 i cały czas mnie trochę korci, żeby jednak ją kupić, choć nie powiem, trochę boli te złącze 3x8. Niby karta jest słabym wyborem, ale jednak kusi. Będą jakiekolwiek problemy z zasileniem tego modelu? Ma ktoś może jakimś cudem tę kartę i jest w stanie coś o niej napisać?

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-nitro-radeon-rx-vega-64-8gb-hbm2-2048-bit-2x-hdmi-2x-dp-box-11275-03-40g-4023317/?gclid=EAIaIQobChMI4N28kPvb3wIVGqWaCh3CaA6jEAYYASABEgKvuvD_BwE&gclsrc=aw.ds

W opisie jest 2x8 PIN

Sądzę , że twoja 650 da radę ; 450 [W] poboru to nie żaden "strach" dla Twojej 650.

{ P.S. Miałem w swoim PC kiedyś ( z rok ) Aorusa 1080 11 Gbps po OC z 4790K z OC i moja 550 FSP nadal żyje ;) od 7 lat. } Po OC miałem też pobór zestawu ~ 450 [W] ( Z gniazdka mierzone szło ~500 [W] )

Zawsze można zrobić UV, lub kiedyś zmienić PSU, ale 650 styknie ... 

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciasno. Ja mam 3 komputery. W jednym z nich jest właśnie i74790k i vega 64 nitro od saphire (dokładnie ta sama). Zasilacz mam tam Corsair hx 750w modularny.  Może będzie na styk. Karta jest fajna choć duża (ledwo wlazła do fractal meshify c).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz włączyć tryb power save w Radeon Settings i np wtedy moja skrzynka nie przekracza 310W z gniazdka podczas grania (a mam wersję 3x8 pin). Te obecne teraz w sklepie to są 2x8-pin (nie limited edition). Ani razu nie miałem sytuacji aby zasilacz nie wytrzymał nawet jak testowałem max OC ~1700MHz czego nie lubię robić bo przy 1350-1450MHz w power save karta jest cichutka na 1200rpm 55-65*C. Balanced po wyjęciu z pudełka to 360W z gniazdka i +100MHz w porywach. No ale jest jeszcze mocniejszy bios którego nie używałem od 11 miesięcy :D No i to jest właśnie ciekawe kto testuje który bios, na tym mocniejszym będzie więcej wat i malutki przyrost wydajności nie warty świeczki.

Karta trzyma się w budzie stabilnie jak skała już równo rok i ani na milimetr nie opada w slocie :) (tak jak np tu GamersNexus Video Card Sag Test)

Każda poprzednia karta mi opadała nawet dużo mniejsze.

Ta karta to top quality pod każdym względem. 

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki również calutki rok były stabilne jak skała- oczywiście używając predefiniowanych profili wattmana. Overclocking nie daje zbyt dużo max 10% kosztem ogromnego poboru energii. Też mogę ustawić tak że cały PC ciągnie 550W z gniazdka tylko że ostatnie 200W dodaje jakieś 5% wydajności no to że tak powiem nie korzystam z takiej opcji :D Podkręcanie HBM2 daje zysk wydajności i pobór prądu się nie zmienia więc to warto robić- i tu jedyny minus sterowników bo czasem oc albo uv nie działa jak się zmienia napięcia w czasie gry i trzeba zrobić reboot aby nowe taktowania weszły w życie. To sprawa rozwojowa, dopiero w tamtym miesiącu odblokowana została możliwość modyfikowania wszystkie stanów energetycznych.  Za to skakanie po predefiniowanych profilach działa bezproblemowo nawet z aplikacji w telefonie AMD Link :P Czasami miałem mieszane uczucia z różnych kart które miałem ale tego Veginsa to kupiłbym jeszcze raz bez wahania :)

Podkręcanie to jest warte w Vega 56 bo tam można dużo zyskać :P

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłbym się, czy się na razie nie wstrzymać z zakupem na Twoim miejscu. Konkurencyjna strona donosi co następuje:

nitro120.jpg

"Sapphire obniża ceny kart Radeon RX Vega 64 Nitro+ i Radeon RX Vega 56 Pulse

Wymuszony ruch bliskiego partnera AMD."

Edytowane przez Wraith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postępując w ten sposób można czekać w nieskończoność :P

3ba korzystać z "życia" w miarę możliwości ; z tą taniością też bym nie przesadzał !

{ Jak bym nie "poczłonkował" palca na moto { kross } chyba sam bym się skusił na w/w Nitro 64 ... }

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja zasiłka ma 4 linie 12 V. Z resztą nawet gdyby miała jedną, to 650 W IMHO byłoby ultra na styk.

Wprawdzie mam nieco bardziej prądożerny procek, ale mierzyłem watomierzem pobór z gniazdka w Deus Ex Mankind Divided, karta była w trybie Turbo na BIOSie Performance. Podchodziło pod 700 W (tak wiem, trzeba uwzględnić sprawność zasiłki, więc realny pobór podzespołów był mniejszy).

W OCCT PSU jak (bardzo szybko) przekroczyło 850 W to wyłączyłem test :P

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzałem w 4K, pytanie w jakich rozdzielczościach testowali koledzy wyżej.
Bo im wyższa rozdzielczość, tym pobór nieźle rośnie - zobaczy sobie choćby tu rozstrzał między 1080p a 2160p.
Powerlimit miałem dany na max.

Plus zobacz sobie w sygnaturce, że mam i7-5960X :P

 

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się sprawdzać jaki jest power limit na mocnym biosie i Turbo, natomiast mogę powiedzieć że na słabszym biosie i trybie power save limit tdp karty to 160W i na PC z Ryzenem podobnym do mojego i kolegi @Firedash pobór z gniazdka podczas grania nie ograniczonego przez CPU to 290-310W i nie ma znaczenia że 4K bo karta tak czy siak jest ograniczona przez power limit non stop i nie pójdzie więcej niż te 160W.  Do tego jest tryb Balanced TDP 210W (przy wyjęciu z pudełka i bez ruszania Wattmana) co daje 360W z gniazdka i tak można jechać latami na zasilaczu 550W :D

Tryb Turbo to 260W TDP limit i 400W z gniazdka oraz. Ten tryb daje bagatela 40MHz więcej co daje zawrotne 2% do wydajności. Teraz możemy już lecieć jeszcze dalej w skrajności i odblokować power limit +50% w wattmanie dla uber dopalacza i uzyskujemy wyniki poboru z testów na PurePC :P

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Phill76 napisał:

Postępując w ten sposób można czekać w nieskończoność :P

 

Akurat teraz warto właśnie poczekać. Mamy premierę nv 2060 i może wkrótce będziemy wiedzieć coś więcej na temat Navi.

Kupowanie Vegi po obecnych cenach raczej nie opłacalne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...