Skocz do zawartości
Kerither

Dylemat co do monitorow, prosze o pomoc w decyzji

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam zamiar wymienić monitor na większy wybór padł na dwa, LG 32GK850G lub Samsung c34h890wjux. Mój obecny monitor to LG 21.5 TN fhd 120hz jak widzicie przeskok ma być dość duży i tu pojawia sie problem. Ludzie bardzo zachwalaja 21:9 i pewnie gdyby samsung mial gsync i wiecej hz to ani bym sie nie zastanawiał.Niestety, ale mój limit to 3000zł dlatego pytam was czy warto i co mi doradzicie. Monitor bedzie używany w 50% gry 30% przegladanie neta i 20% a może i nawet mniej to filmy. Boje sie matryc IPS za dużo z nimi problemów. Dziekuje za góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 1/7/2019 at 10:38 PM, Kerither said:

Witajcie, mam zamiar wymienić monitor na większy wybór padł na dwa, LG 32GK850G...

Mam tego LG-ka od niespełna dwóch tygodni i niestety trafił mi się felerny egzemplarz (link do wątku na forum PCLab). Przez HDMI wszystko super, przez DP bra obrazu albo mruganie obrazu. Obecnie czekam na wizytę technika LG u mnie w mieszkaniu celem wymiany płyty głównej. Chwilowo więc jadę po HDMI w 60 Hz i bez G-Synca.

Z obserwacji:

- podświetlanego LED-owego koła na plecach monitora nie da się całkiem wyłączyć. Po wyłączeniu monitora nadal lekko się ono świeci. Jednym to nie przeszkadza, mnie odrobinę tak. Ale jakoś z tym żyję :)

- obraz jest bdb, ma bardzo fajną czerń, jak to matryca VA

Sądzę, że po naprawieniu monitora będę z niego bardzo zadowolony.

Jeszcze co do 21:9 - w pracy siedzę przed inny LG-kiem - 34UC88 na IPS-ie z zakrzywionym ekranem (ale tylko 60 Hz) i bardzo sobie chwalę pracę z tym wyświetlaczem. Do gier średnio się nadaje przez momentami znaczny ghosting, ale miałem go przez jakiś czas w mieszkaniu i owszem, grałem na nim. Po kilku dniach szło się do ghostingu przyzwyczaić. U mnie w domu użytkowanie monitora to 50/50 pulpit/gry. Filmy oglądam raczej na telewizorze :)

Jedyną zmianą jaką chętnie widziałbym w LG 32GK850G jest zakrzywiony ekran. Jeśli nie masz dość głębokiego biurka i będziesz miał ekran bliżej niż 50-kilka (a najlepiej ciut ponad 60) centymetrów od oczu, ciężko będzie Ci go ogarnąć wzrokiem i trochę będzie widać, że VA to pod względem kątów to nie to samo co IPS. Zakrzywiony ekran zniwelowałby ten "problem".

Edytowane przez Neoheresy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biurko mam głębokie na 72cm myśle , że wystarczy. Przejechalem sie ostatnio poogladac zakrzywiony ekran w samsungu hg70 i jakoś nie moglem przywyknać, dziwnie sie czułem dlatego wybrór padł na LG. Co do ekranu ips mam go w laptopie MSI GE62VR i kolory są piekne tylko trochę nienaturalne porównujac do mojego 55JU700 czerń porażka w grach takie ostre kolory jeszcze przejdą, ale kazdy filmik wygląda dużo gorzej no i to srebrzenie. Kupilem LG zdam relacje, gdy go już dostane, modlę sie teraz o dobrą sztukę bo szkoda zachodu i zabawy z serwisami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kerither napisał:

Kupilem LG zdam relacje, gdy go już dostane, modlę sie teraz o dobrą sztukę bo szkoda zachodu i zabawy z serwisami...

Trzymam kciuki! Daj potem znać jakie będziesz mieć wrażenia z użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor przyszedł choć nie obyło sie bez problemów. Kurier przywiózł go o 10 i zostawił u sąsiada mimo tego ze mial być po 16.Paczka na szczęściedotarła w całości. Po rozpakowaniu ekran wydaje sie bardzo duży 60cm to takie minimum, dobrze że mam glębszy blat bo dostałbym oczopląsu. Sztuka która dostałem działa bez zarzutu, bleedingu nie stwierdzono, jeśli mialbym szukać na siłę wad to na czarnej planszy prawy dolny róg swieci delikatnie jasniej, praktycznie niezauważalnie. DP dziala bez zarzutu na 165HZ, hdmi rownież dziala, ale nie będę go używał. Trzeba liczyć, że nie zepsuje się przed gwarancją :D ostatni LG działa do dziś a to już 7 lat. Jeśli macie jakieś pytania chętnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie co do monitora, czy jest sens kalibrować monitor jeśli będzie on używany w wiekszości do gier. Jeśli chodziłoby o filmy to niemiałbym wątpliwości, gdyż lepiej widzieć obraz takim jakim widział go reżyser. Co do gier, są one od samego początku dalekie od realności, żywe kolory mogą sprawdzać sie lepiej. To tylko przypuszczenia,ale chciałbym żeby ktoś rozwiał moje wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał sobie spokój z takimi rzeczami :P ( chyba , że przejawiasz chęć wybulić za coś czego praktycznie nie zaobserwujesz ).

Ja w każdym TV/monitorze po swojemu ustawiam -zawsze-kolory jasność upłynniacze itp/itd. -by było dla mnie-w danej sytuacji/momencie ( film/TV/Gra/pora dnia )- jak najbardziej -OK.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...