Skocz do zawartości
elderion

Adapter m.2 do Samsunga 970

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

tym razem przychodzę po poradę w sprawie zakupu adaptera. Dostałem taki oto dysk:

https://www.x-kom.pl/p/431140-dysk-ssd-samsung-250gb-970-evo-m2-2280-nvme.html

 

Posiadam natomiast taką oto płytę główną:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150m-pro-vdh-b150-ddr4-sata3-usb-3-1-matx-b150m-pro-vdh-779411/

 

Która, wedle mojej wiedzy, nie ma złącza m.2. I tutaj pojawia sie moje pytanie: czy wystarczy, że dokupię taką przejściówkę:

https://www.morele.net/akasa-adapter-m-2-pcie-ak-pccm2p-01-1061765/

 

I wszystko będzie mi śmigało? Chcę na tym postawić system, w kompie będą dodatkowo wpięte jeszcze 2 inne dyski. W pierwszym odruchu chciałem wymienić płytę, ale wtedy będzie chciałbym też zmienić procek. Jeśli natomiast wystarczy taki adapter, to byłoby super. Taki, albo coś tańszego, nie potrafię tylko znaleźć nic tańszego, co wygląda sensownie.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, elderion napisał:

Jeśli natomiast wystarczy taki adapter, to byłoby super. Taki, albo coś tańszego, nie potrafię tylko znaleźć nic tańszego, co wygląda sensownie.

Co masz na myśli pisząc o sensownym wyglądzie? :)
Adapter z Allegro za 20zł spisze się tak samo dobrze jak ten z moreli...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rzymo napisał:

Co masz na myśli pisząc o sensownym wyglądzie? :)
Adapter z Allegro za 20zł spisze się tak samo dobrze jak ten z moreli...

Sporo, które widziałem, było po prostu zieloną płytką bez "stelarza", czy jak to tam nazwać, a ja nie ufam sobie na tyle, żeby mieć sterczący kawałek płytki, który mogę połamać, przypadkiem go zahaczając przy sprzątaniu.:) Z zielonością problemu nie mam, ale lubię mieć wszystko dobrze przykręcone w obudowie.

 

@FxJ Bardzo fajnie to wygląda, nie dość, że tańsze, to jeszcze radiator. No nic, zamawiam. Dzięki wielkie za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wieściami przychodzę. Adapter przyszedł, złożyłem, wydaje się spoko. Natomiast wyszło, że gapa jestem i nie zwróciłem uwagi, że to adapter "PCIe 3.0 4x", natomiast moja płyta, wedle wszystkich znaków na niebie, ziemi, specyfikacji oraz po fizycznych oględzinach, posiada 2 złącza PCIe x1. Faktycznie nawet jedno, bo drugie skutecznie zakrywa karta graficzna.:)

I jestem w kropce. Z tego co czytam, bo teoretycznie jest możliwość użycia kolejnej "przejściówki" x4 -> x1, natomiast nie potrafię znaleźć żadnego konwertera/adaptera, który coś takiego ogarnie. Spotkał się ktoś z czymś takim?

@Phill76 ano, niestety nic tam nie ma. Ewentualnie nie potrafię znaleźć.:) Mobo była kupowana 2 lata temu jako wersja bardzo ekonomiczna i wtedy jakoś nie zależało mi na dodatkowych złączach.

Generalnie wychodzi mi na to, że nawet jeśli w jakiś sposób ogarnę problem innego złącza, to płyta i tak mocno spowolni ten dysk, co trochę mija się z celem, bo równie dobrze w cenie kolejnego adaptera, prawie będę miał dysk na sata. Rozsądniejsza też wydaje mi się nawet wymiana płyty głównej.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę piny w PCIe x1 i PCIe x4 powinny pasować, więc jeśli wyłamałbyś końcówkę obudowy gniazda w płycie głównej tak by karta PCIe x4 weszła w slot x1 to powinno działać, ale to już musisz się upewnić.
Ewentualnie pilnikiem zrobić rowek w złączu przejściówki, by krawędź obudowy złącza PCIe x1 nie wadziła o kartę.
Na 100% Karta PCIe x1 bez problemu działa w slocie x8 i x16.

Można też się bawić w lutowanie karty na stałe, ale chyba nie warto.

Wyszukałem w googlach no i pierwszy wynik z brzegu z Linusem wiekowe wideo:

Rozwiązanie było na wyciągnięcie ręki za 0zł :P

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...