Skocz do zawartości
zomos

Jaki solidny laptip do biura do [3.500 zł]

Polecane posty

Witam,

potrzebuje pomocy w wyborze laptopa do prac biurowych i multimedialnych (m.in. Office + filmy) w cenie najlepiej do 3.500 zł.

Na czym mi zależy? Przede wszystkim na komforcie codziennej pracy. Dlatego chciałbym, żeby laptop miał dysk SSD (możliwie pojemny), dobry CPU i sporo RAMu. Musi też mieć napęd DVD/CD i wymienną baterię. Oprócz tego powinien być solidny (jakąś metalowa obudowa) i dość lekki bo będzie często przenoszony. Rozmiar wyświetlacza 15-15,6". A i ekran musi być matowy. Musi też mieć co najmniej 3 porty USB i pełnowymiarowy port HDMI. Wskazane też żeby miał Windowsa. Ma posłużyć co najmniej 4 lata więc jeśli nic spełniającego moje wymagania nie ma w cenie do 3.500 zł to proszę o droższe propozycje. Mam nadzieję, że nie będzie to jednak konieczne.

Pozdrawiam

Jędrek

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Zły dział.

Cytat

Musi też mieć napęd DVD/CD

Niemal w żadnym nie ma już montowanej nagrywarki, mamy 2019 r. jeśli potrzebujesz by 2-3 razy w roku coś odpalić/nagrać kup na USB np. Lite-On eBAU108 Slim.

Cytat

wymienną baterię

Każda jest wymienna, tylko nie wszystkie są zabudowane.

Cytat

Oprócz tego powinien być solidny (jakąś metalowa obudowa) i dość lekki bo będzie często przenoszony.

A mniejsze 14,x" też ?

Cytat

solidny laptip do biura do [3.500 zł]

https://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/vostro-15-5581-laptop/pd

Dell Vostro 5581 i5-8265U/8GB/256SSD/Win10Pro (1,87 kg)

Dell Vostro 5581 i5-8265U/8GB/256+1000GB/Win10Pro

Będzie brany na firmę? Ta seria Della ma 3 letnią gwarancję tez na firmę.

Dzięki za odpowiedź!

Odpowiadając na pytania zacznę od końca.

Tak będzie brany na firmę.

Tak jak pisałem matryca co najmniej 15".

Z wymienną baterią chodziło mi o to, żeby był do niej swobodny dostęp z zewnątrz i była mocowana na dwa zatrzaski.

Napęd zewnętrzny odpada, bardzo często z niego korzystam. Jestem lekarzem i pacjenci przynoszą mi wyniki badań / zdjęcia właśnie na płytach.

Za zły dział przepraszam. Jeśli jest taka możliwość to proszę moderację o przeniesienie.

Cytat

Napęd zewnętrzny odpada, bardzo często z niego korzystam. Jestem lekarzem i pacjenci przynoszą mi wyniki badań / zdjęcia właśnie na płytach.

Takie dane powinny online dostępne a nie nagrywane na płyty ;) Tutaj nie bardzo można coś poradzić ponieważ modele z nagrywarkami to już rzadkość. Jedynie jakieś ostatnie modele z niższych serii z 2018 r.

Cytat

żeby był do niej swobodny dostęp z zewnątrz i była mocowana na dwa zatrzaski.

Ogólnie to może jakiś kilkuletni laptop poleasingowy?

https://topics-cdn.dell.com/pdf/vostro-15-5581-laptop_owners-manual2_en-us.pdf
Teraz wszystkie są pod klapą montowane, wystarczy śrubokręt (byle nie do wkrętów tylko do śrubek philips)

Z modeli z początku 2018:

Dell Inspiron 5570 i5-8250U/8GB/256/Win10 R530 - konsumencki

Dell Vostro 3578 i5-8250U/8GB/256/10Pro R5 FHD - biznesowy

Dell Inspiron 5770 i5-8250U/8G/128+1000/Win10 sr. R530 - konsumencki (matryca IPS)

Z tymi danymi online to niestety w Polsce
melodia przeszłości. Zwłaszcza jeśli chodzi o badania wykonywane prywatnie.

Używki nie chcę. Pozostanie mi w takim razie wybierać z mocno ograniczonej puli.

Raz jeszcze dzięki za propozycję.

P.S.
Może coś innego niż Dell? Ja wiem, że długa gwarancja ale może inny producent też oferuje coś ciekawego?

Cytat

Może coś innego niż Dell?

Z modelami biznesowymi (Lenovo Thinkpad, HP ProBook) będzie ciężko ponieważ nawet nie załapiesz się na te modele które mają 3 letnią gwarancję i zostaną tylko z 12 miesięczną dla firm. No chyba że od razu chciałbyś dokupywać do nich gwarancje ale to drogo wyjdzie.

https://www.notebookcheck.net/The-Dell-Vostro-5000-series-will-be-getting-the-narrow-bezel-treatment-this-November.326256.0.html
W tej cenie tylko te nowa.

No chyba że tez akceptujesz ze zwrotów outlety producentów / odnowione / recertyfikowane.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.