Skocz do zawartości
TheD3vil

[+/- 7000 zł] Gry online / Praca biurowa

Rekomendowane odpowiedzi

https://proline.pl/koszyk/df107edf

 

Witam.

Po 6-ciu latach czas na wymianę PC - samej skrzynki ponieważ monitory i peryferia są jeszcze w dobrym/bardzo dobrym stanie :).

Głównie chodzi o wytrzymałość i jeśli to możliwe to cichą pracę. Dziennie włączony jest od 12 do 16h non stop, czasem dłużej.

Gry głównie MMO, MMORPG, ale nowsze tytuły też chciałbym móc uruchomić. Od roku nie włączyłem żadnej "topowej" gry bo obecny zestaw już nie pozwala na płynną grę. Chyba, że na ultra low :).

Praca biurowa więc tutaj nic specjalnego nie jest potrzebne.

We wrześniu być może wrócę do transmitowania, choć nic pewnego. Miałem długą przerwę.

 

Posiłkuję się zestawami z tego forum oraz stron takich jak "ForumPC", "TechLipton","Gamingsociety" czy "PcLab".

Nie jestem "fanboyem" żadnej marki więc nic mnie nie ogranicza prócz budżetu. Jednocześnie oznacza to, że jeszcze niczego nie wybrałem :(.

W związku z tym poproszę o pomoc w zakupie. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier to lepiej i taniej I5 wyjdzie , I7 tylko w paru tytułach się przyda i to na max. detalach .

Do kręcenia procka przydało by się lepsze chłodzenie niż Fortis 3 , Grandis 3 albo TR Macho rev. B

Zasilacz przydał by sie mocniejszy niż 450W .

Zmień sklep - nie ma sensu płacić 60 zł za złożenie kompa i drugie tyle za testowanie kompa pod Win 10 , w morele możesz mieć złożenie kompa i wysyłkę za 1 zł , system można zaintalować samemu - to dziecinnie proste w obecnych czasach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce transmitować to tylko i7 opcja procesora bez k sugeruje, że kręcony nie będzie, natomiast zasilacz zmień na jakiś lepszy 550wat Gold minimum. Zapewni cichą i sprawną pracę.

Dla procesora non-k wystarczy to chłodzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie trochę boję się ustawiać cały sprzęt pod stream kiedy mój powrót do tego nie jest w 100% pewny.

Co do zasilacza to zastanawiałem się właśnie czy 450W wystarczy.

Złożenie i instalacja systemu - tutaj bardziej chodzi mi o kwestię przetestowania przez nich czy to wszystko śmiga jak należy. Bez sensu gdyby po mojej instalacji nagle wyskakiwały jakieś błędy bo komponenty do siebie nie pasują albo coś było fabrycznie uszkodzone. Odsyłanie, reklamacje, czekanie, tłumaczenie że jednak umiem zainstalować system :P itp itd... niepotrzebne mi to. A dokładnie to niepotrzebne to mojej żonie, która potem będzie mi piłowała nad głową "No gdzie ten komputer?! Wydałeś tyle pieniędzy i gdzie go masz?!" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę  że łatwiej będzie I7, chociaż tak naprawdę czas pokaże co AMD wyda w serii 3000, bo jeżeli seria będzie udana ryzen straci na wartości sporo. I7 będzie się w miarę cena trzymać.

Jak dla mnie może zostać Proline napisz do nich po prostu e-mail z zapytaniem o rabat.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Firedash napisał:

Tak, będzie ok. 

 

20 godzin temu, Setnik napisał:

AMD wyda w serii 3000, bo jeżeli seria będzie udana ryzen straci na wartości sporo. I7 będzie się w miarę cena trzymać.

Co myślicie o tym ? Główne różnice to płyta główna i karta graficzna. No i nie wiem czy zasilacz "platyna" jest potrzebny ?

Zacząłem się zastanawiać nad AMD bo z socketem 1151 już utknę, a AM4 jeszcze dostanie nowe procki. Może po jakimś czasie mógłbym wymienić w tym zestawie 2700x, na któryś 3000 lub co tam wyjdzie w przyszłości i będzie udane.

https://www.x-kom.pl/lista/rr747vqra

https://proline.pl/koszyk/fdeb8ce0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kieruj się tym całym wsparciem AM4, co z tego, że będziesz mógł wymienić na serię 3000 skoro będą tak samo wydajne jak obecna generacja Intela? Zaleta taka, że będziesz mógł kiedyś wymienić na coś, co możesz mieć teraz. Naturalnie nie odradzam Ci kupna AMD, po prostu dla mnie argument ze wsparciem jest zbyt czesto używany. Na pewno brałbym armor a nie najtańszego palita, a zasilacz gold, dołóż do cichszej karty zamiast do platyny, zasilacz to ważna rzecz ale gold już jest porządnym sprzętem.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...