Skocz do zawartości
szybki10

komputer do 3800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,chciałbym złożyć zestaw komputerowy.Jako bazę i generalnie już wybrane komponenty mam procesor i kartę graficzną.

Procesor Intel Core i5-8600K Coffee Lake 3,6 GHz s. 1151 Box.

Zotac GeForce GTX 1060 AMP 6GB GDDR5 (ZT-P10600B-10M).

Bardzo bym prosił o dobór pozostałych komponentów bądź jakieś sugestie zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ten procek jeśli jeszcze go nie kupiłeś. 9600k chodzi w praktycznie niższej cenie niż 8600k.

Ogólnie gdybyś poszedł w Ryzen 2600, to nie musiałbyś wtedy oszczędzać na reszcie komponentów. Intel jest lepszy, ale nie warto się w niego pchać za cenę gorszych innych podzespołów.

Edytowane przez Firedash
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic jeszcze nie kupiłem.Mógłbym pójść w ryzen ,bo rozumiem że to platforma amd. Ale czy na pewno to będzie lepszy wybór dla gracza ?.Bo komputer ma służyć do gry.Ale dlaczego nie zotac? najtaniej znalazłem na proline za 1060 zł.Tu akurat przekonuje mnie pięcioletnia gwarancja.

Edytowane przez szybki10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szybki10 Weź to + ta karta z proline i będziesz zadowolony

https://www.x-kom.pl/lista/8rindpccy

Wstawiłem przykładową obudowę, wiadomo że to kwestia subiektywna, szyba itd.

Na tym zestawie ugrałbym jeszcze 200 zł wstawiając trochę gorszy dysk i płytę i wtedy dysponujesz kwotą 1200+ zł na kartę, dokładasz jeszcze 400-500 i za parę dni po premierze kupujesz RTX 2060, natomiast jeśli budżet jest dokładnie 3800 to polecam to z linka, zauważ, że z Intelem ciężko by było się zmieścić, a wydajność wzrośnie nieznacznie.

Ogólnie Intel jest do gier lepszy - to się zgadza, ale jak składasz zestaw za 8-10 tysięcy, w niższym budżecie musisz patrzeć na stosunek wydajności do ceny, jakbym miał dołożyć do zestawu wspominane 500 zł to na pewno do karty graficznej, a nie do procesora. Zawsze lepiej dołożyć do karty niż do procka, co z tego, że Intel da Ci 5% więcej fps, jak mocniejsza karta z Ryzenem da +30%.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 70 zł więcej można kupić i5 8400 i msi  b360 A-PRO(ok 1300zł) które będą na pewno lepsze w grach niż zestaw proponowany wyżej z ryzenem(1270zł), no chyba, że wybierze tańszą o stówkę płytę pod procesor AMD.

Ogólnie Intel jest do gier lepszy - to się zgadza, ale jak składasz zestaw za 8-10 tysięcy, w niższym budżecie musisz patrzeć na stosunek

Nie wiedziałem, że taki i5 8400 jest droży o kilka tyś od ryzena 2600.....płyty główne można kupić za te same pieniądze...

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj CPU 6/12 typu 8700 i Ryzen 2600. ( różnica ok.1200 zł )

Do AMD kupisz sensowną płytę> Gigabyte Aorus B450 Elite za 365 zł w proline.

CPU i Mobo to 1040 zł.

Przy karcie pokroju GTX1060 różnice nie są wielkie pomiędzy Intelem a AMD. ( 8400 a Ryż 2600 )

 

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Phill76 napisał:

Porównaj CPU 6/12 typu 8700 i Ryzen 2600. ( różnica ok.1200 zł )

W jakim celu? Konkurencją dla R2600 jest i5 8400. https://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_wybrac_test_amd_ryzen_5_2600_vs_intel_core_i5_8400

 

W tym filmiku co podałeś Ryzen idzie na pamięciach  3400mhz natomiast procesor intela z pamięciami 2660mhz....

Firedash@, dzięki za te minusiki....zabawny jesteś,jak małe dziecko.

A tak na poważnie, czy ty jesteś normalny?? Wykopujesz moje stare posty by siać minusy? Wróć dziecko skąd przybyłeś bo robisz z siebie tylko idiote.

Edytowane przez B@nita
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, B@nita napisał:

Za 70 zł więcej można kupić i5 8400 i msi  b360 A-PRO(ok 1300zł) które będą na pewno lepsze w grach niż zestaw proponowany wyżej z ryzenem(1270zł), no chyba, że wybierze tańszą o stówkę płytę pod procesor AMD.


Ogólnie Intel jest do gier lepszy - to się zgadza, ale jak składasz zestaw za 8-10 tysięcy, w niższym budżecie musisz patrzeć na stosunek

Nie wiedziałem, że taki i5 8400 jest droży o kilka tyś od ryzena 2600.....płyty główne można kupić za te same pieniądze...

 

Dnia 13.01.2019 o 23:41, Firedash napisał:

@szybki10 Weź to + ta karta z proline i będziesz zadowolony

https://www.x-kom.pl/lista/8rindpccy

Wstawiłem przykładową obudowę, wiadomo że to kwestia subiektywna, szyba itd.

Na tym zestawie ugrałbym jeszcze 200 zł wstawiając trochę gorszy dysk i płytę i wtedy dysponujesz kwotą 1200+ zł na kartę, dokładasz jeszcze 400-500 i za parę dni po premierze kupujesz RTX 2060, natomiast jeśli budżet jest dokładnie 3800 to polecam to z linka, zauważ, że z Intelem ciężko by było się zmieścić, a wydajność wzrośnie nieznacznie.

No tutaj się mieszczę w budżecie dokładając kartę.Na rtx nie będe czekał bo to już jest maksymalna kwota.Oprócz tego mam 700 zł na monitor.Jednak jesli mógłbym prosić.To mógłbyś podać jakąś konfigurację pod intela. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Firedash napisał:

@szybki10 Wyszło podobnie cenowo (2713 zł), tyle że musisz wpisać przy zakupie kod rabatowy "komponenty", bo na liście jest wyższa cena w linku. Co do procesora, w innych sklepach idzie go dorwać 100 zł taniej.

https://www.x-kom.pl/lista/o0ft9ics4

 

Dziękuje bardzo za konfigurację,ja w proline złożyłem coś takiego:

image.png.67130beecbf5a364391f1f53c0c479e9.png

Co o tym sądzisz ?.Wiem że przekroczyłem budżet o 250 zł, ale mogę zmienić obudowę i akurat się zmieszczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku, wybór strasznie ciekawy, pewnie Cię tu ktoś okrzyczy, że jak można brać taki procek z literką K i go nie kręcić, ale jakiś sens może to mieć, o ile płyta wytrzyma, ale w sumie bez OC nic się jej nie stanie. Procesor będzie lepszy od wersji 8400 bo ma lepsze taktowanie bazowe ale rzadko kiedy paruje się ten procek ze słabą płytą, nie powiem, ciekawe dosyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nic nie będzie kręcone. Jeśli chodzi płytę to można ją zmienić na tą proponowaną przez Ciebie. tak samo obudowę na tą proponowaną przez Ciebie.To wtedy będzie koszt 3058 zł przekroczony o 200 zł.ale myślę że warto. Co o tym sądzisz ? Możesz mi podać jeszcze jakiś model monitora  co sądzisz o LG 24MP59G

 

image.png.59bf3b02fd54b5ea7fa246e5dceac99c.png

Edytowane przez szybki10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Firedash napisał:

@szybki10 I w żadnym wypadku nie bierz b450 xD Pomyliłeś trochę, do Intela jest b360, b450 to AMD.

tak,zauważyłem byłem w trakcie edycji gdy napisałeś.ale oczywiście dziękuje bo mogłem też i nie zauwazyć.Poprawiłem to wyszło o 200 zł więcej.Jak napisałem powyżej da się tu coś uciąć np kupując procesor w innym miejscu czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie możesz w łatwy sposób zaoszczędzić wybierając 8400 zamiast 9600k, różnica w FPS będzie wynosiła pewnie jakieś 5% przy tej karcie, czemu tak bardzo się upierasz na ten procesor?

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika że faktycznie jedyną przewagą tego 9600 jest odblokowany mnożnik.I faktycznie grzechem jest go nie kręcić. Ja tego robić nie zamierzam,więc konkluzja nasuwa się sama trzeba wsiąść tego 8400. Zapytam jeszcze z ciekawości czy ta platforma jaką stworzyłem pozwalała by na kręcenie tego procesora czy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś kupić np. jakiś Z370 (najtańsza zaczyna się od 400 zł) + update BIOS w sklepie żeby zrobili i wtedy automatycznie wypadało by np. lepszy RAM kupić, jakiś 3000-3200MHz, chłodzenie jakiegoś fortisa za 130-140 zł i wtedy możesz zrobić proste OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie pytałem z czystej ciekawości.Tu trzeba być pasjonatem.Potem jak to zwykle bywa okazało by się że chłodzenie jest za słabe albo pamieć za wolna,albo jakaś magistrala na płycie się nie wyrabia i koszty rosną wykładniczo.Bardzo ci dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...