Skocz do zawartości
Fatal Error

Ocena zestawu do zakupienia

Polecane posty

Ocena zestawu/doradzenie co warto zmienić

AMD Ryzen 5 1600x
SilentiumPC Fera 3 RGB HE1224 (SPC204)
MSI B450 TOMAHAWK
MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 8GB
SilentiumPC 600W Vero L2 Bronze
Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500
Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300 OEM
HyperX 16GB 3200MHz Predator RGB CL16 (2x8GB)
G.SKILL 16GB 3200MHz Trident Z RGB CL16 (2x8GB)
G.SKILL 32GB 3000MHz Ripjaws V Red CL15 (2x16GB)
SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black
SilentiumPC Regnum RG4T RGB Pure Black

Nie za bardzo wiem jaką dobrać kartę graficzną do tego procesora aby móc wykorzystać cały potencjał cpu i gpu, dlatego proszę o pomoc w tym temacie. Czy 16 GB ramu wystarczy na dzisiejsze czasy ? Może lepiej od razu zainwestować w 32 GB ?

16GB RAM jest z zapasem na parę lat, na teraz nawet 8GB starczyłoby w większości gier. Karta graficzna to bardziej kwestia budżetu, spokojnie możesz kupić gtx 1060/ rx 580/590, ten procek poradzi sobie nawet z gtx 1070/1070 Ti z drobnymi spadkami.

Edytowano przez Firedash

Jak już chcesz tak drogą kartę to już lepiej brać do tego zestawu GTX będzie wydajniej.

Cytat

Czy 16 GB ramu wystarczy na dzisiejsze czasy ?

Na wiele, wiele lat.

Do Ryzenów możesz śmiało brać:
G.Skill DDR4 8GB (2x4) 3200MHz CL16 (F4-3200C16D-8GVKB) - x-kom / morele
G.Skill DDR4 16GB (2x8) 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB) - x-kom / morele

Skoro kupujesz SSD 500GB to zrezygnuj z HDD a ta kwotę dołóż do grafiki, wątpię że w przyszłości kupisz HDD raczej dołożysz kolejny SSD prędzej.

Generalnie szukam czegoś pomiędzy ceną a wydajnością, tzn. coś na teraz co się opłaca kupić. Jestem w stanie zapłacić trochę więcej jeśli osiągi są znaczące.

Mam spory dylemat jaką grafikę wybrać, czy na rx570 da się zagrać w gry które są na topie ? Bo jeśli to nie ma sensu i ma się człowiek denerwować to lepiej dozbierać do lepszej grafiki, choć cena np. 1070gtx boli bo to aż prawie 1700 zł.

RAM miał być RGB, więc zostają dwie opcje HyperX 16GB 3200MHz Predator RGB CL16 (2x8GB) lub G.SKILL 16GB 3200MHz Trident Z RGB CL16 (2x8GB), nie wiem tylko jak z kompatybilnością, które brać ?

Za radą kolegi powyżej chyba zrezygnuję z HDD'ka i z czasem może dokupię kolejnego SSD'ka.

Dnia 13.01.2019 o 20:16, Fatal Error napisał:

Jestem w stanie zapłacić trochę więcej jeśli osiągi są znaczące.

Ale my oczekujemy konkretów.

Dnia 13.01.2019 o 20:16, Fatal Error napisał:

1070gtx boli bo to aż prawie 1700 zł

Gigabyte GeForce RTX 2060 WindForce 2X OC 6GB GDDR6

Gigabyte GeForce RTX 2060 GAMING OC 6GB GDDR6

• Upvote 3

RTX2060 jest w fajnych cenach ;)
AMD Ryzen 5 1600X https://www.x-kom.pl/p/357760-procesor-amd-ryzen-amd-ryzen-5-1600x-36ghz.html z kodem komponenty za 559 zł
Płytę dać MSI B450-A PRO https://www.x-kom.pl/p/441269-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-a-pro.html taniej stówkę

I dołożyć do rtx :)

Procesor już mam jest to wspomniany wyżej Ryzen 5 1600x do niego zamawiam chłodzenie Fera 3 RGB. Mobo MSI b450 tomahawk.  Jaki ram do tego ?

G.SKILL 16GB 3200MHz Trident Z RGB CL16 (2x8GB)

HyperX 16GB 3200MHz Predator RGB CL16 (2x8GB)

Nie mogę się zdecydować, podobnie jak z grafiką.... Generalnie szukam czegoś z RGB co by ładnie wyglądało i oczywiście dobrze współgrało z całością zestawu w obudowie z oknem. RG4T czy RG4T RGB to już za dużo "grzybków w barszczu" ? Jeśli macie jakieś propozycje bardzo chętnie przeczytam i przemyślę.

Będziesz kręcił procka ?

Bo jak będzie OC to Fera jest za słaba , minimum to Grandis 2 , optymalnie TR Macho rev. B lub BQ Dark Rock 3 / 4 .

Z tego co wiem to Trident Z RGB są wykonane z gorszych komponentów niż zwykłe Trident Z .

Na początku raczej nie, może z czasem wyjdzie taka potrzeba. Według opisu Fera 3 RGB ma TDP=180 myślałem, że ewentualnie oc cpu nie będzie dla niej problemem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.