Jump to content
Sign in to follow this  
St.Anger

Zniekształcony dźwięk z mikrofonu USB po aktualizacji do Windows 10

Recommended Posts

Panowie mam problem, z którym nie umiem sobie poradzić. coś takiego już dawno mi się nie zdarzyło :) . Otóż po aktualizacji Windows 7 do Windows 10 pojawił się dziwny problem z nagrywanym dźwiękiem przez mikrofon wbudowany w kamerkę na USB (Creative VF0790). Wspomnę tylko, że komputer jest w dużej mierze wykorzystywany dla Skype, więc jest to istotny problem. Po odtworzeniu nagranego dźwięku głos brzmi jakby mówił Chip albo Dale :) . Karta dźwiękowa jest zintegrowana, to VIA VT1708S (Asus P8H61M LX2). Początkowo Windows 10 zainstalował jakieś uniwersalne sterowniki i miałem nadzieję, że to jest problem, ale po zainstalowaniu dedykowanych nic się nie zmieniło. Nie pomagają zmiany ustawień w panelu sterowania dźwiękiem, panelu audio VIA, włączanie/wyłączanie ulepszeń audio, zmiana jakości pomiędzy 16 a 24 bit, pomiędzy 44 100 a 96 000 Hz ani żadna inna opcja. Próbowałem zmienić coś w opcjach prywatności Windows, żeby upewnić się, że system nie blokuje dostępu do mikrofonu. Zmieniłem też sterowniki USB z uniwersalnych na dedykowane do H61, próbowałem wszystkich portów USB ale bez efektu. Dźwięk oprócz Skype próbowałem nagrywać też wbudowanym w Windows 10 narzędziem - to samo. Co ciekawe, inny mikrofon podłączony przez jack działa bez zarzutu. Wcześniej na Windows 7 wszystko działało, jedyne co zmieniłem to dysk na SSD i postawiłem świeży Windows. Szukając rozwiązań w internecie natknąłem się jeszcze na informację, że takie problemy mogą stwarzać sterowniki SATA do H61, ale problem występuje zarówno na uniwersalnych Windowsowych jak i dedykowanych Intela.

Wziąłem kamerkę znajomego do siebie i jest ok, mam identyczną kamerkę jak on i moja kamerka u niego również nagrywa zniekształcony dźwięk. Jutro idę do niego z zewnętrzną kartą dźwiękową i to pewnie załatwi problem, ale to jest obejście a nie rozwiązanie problemu. Poradzicie coś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mikrofon na USB posiada w dużym uproszczeniu własną kartę dźwiękową. Zintegrowana karta czy dodatkowa zewnętrzna na USB nie ma tu nic do rzeczy. Jeszcze spróbowałbym odpalić ten mikrofon pod jakimś linuksem z USB, żeby wykluczyć winę Windowsa. Jeśli będzie zniekształcony głos to mikrofon jest po prostu zepsuty.

W opcjach kamerki jest opcja wyłączenia redukcji szumu mikrofonu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest na pewno wina Windows, a w zasadzie nie ogólnie Windowsa, a tej konkretnej instalacji Windows, ewentualnie jakiś konflikt sterowników. Dwie kamery tego samego typu u znajomego nagrywają zniekształcony dźwięk, u mnie obydwie nagrywają dźwięk dobrze (też mam Windows 10). Wczoraj podmieniłem kartę dźwiękową w komputerze znajomego, nic to nie dało. Przychodzą mi do głowy jeszcze 3 rozwiązania: czysty rozruch, instalacja systemu od zera (choć to chyba bez sensu, bo system był instalowany od zera) i spróbowanie kamerki z mikrofonem innego producenta.

Edited by St.Anger
EDIT: włączenie/wyłączenie redukcji szumów w sterowniku kamerki nic nie zmienia

Share this post


Link to post
Share on other sites

włączenie/wyłączenie redukcji szumów w sterowniku kamerki nic nie zmienia

Problemu nie udało się rozwiązać, udało się go obejść. Pomogło zmiana kamerki na Logitech C170. Znajomy pożyczył od kumpla, a gdy okazało się że działa zaproponowałem, żeby się zamienili. I chyba tak już zostanie, choć nie daje mi to spokoju :) . Cały czas zastanawiam się co jest przyczyną takiego zachowania się tego konkretnego modelu kamerki na tym konkretnym komputerze.

Edited by St.Anger
nowe informacje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też mam taki sam problem po aktualizacji Windowsa z mikrofonem w kamerce Creative. Rozwiązałeś problem St.Anger? Jest to wina Windowsa czy sprzętu? Inne mikrofony działają na twoim komputerze?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.