Skocz do zawartości
johan1970

Modernizacja komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Myśle, że przyszedł czas na jakieś ulepszenie mojego sprzętu, kupiłem go chyba jakieś ~3 lata temu chyba potrzeba czegos nowego.

Ogólnie nie jestem żadnym znawca sprzętu, chciałbym to rozłożyć na kilka tygodni, np. najpierw karte graficzną, a pózniej ewentualnie coś dalej. Interesują mnie generalnie granie w najnowsze tytułu, tak żeby to fajnie płynnie chodziło na tych..powiedzmy średnich detalach.

To mój sprzęt:

Procesor Intel Core i5-6400
Sapphire AMD Radeon R9 380 NITRO OC 4GB
Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14
Płyta główna MSI B150M PRO-VDH
Zasilacz Corsair VS Series 550W
Dysk twardy Western Digital Caviar Blue 1TB

Myślalem, czy by nie zacząć od np. tego GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB? Nigdy nie miałem nvidii, także może przyszedł ten moment :P Tylko czy np. zasilacz wytrzyma czy będę musiał coś dokupić razem z tym?

Dzieki :)

Edytowane przez johan1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wytrzyma, GTXy nie biorą dużo prądu, jak wytrzymał z Radeonem to tym bardziej sobie poradzi. Nie wiem ile chcesz wydać, ale za parę dni wychodzi RTX 2060 (wydajność 1070 Ti), ceny będą się zaczynały od 1650 zł. Naturalnie możesz też zainwestować w 1060, niektóre modele idzie dorwać za 1050 zł.

GTX 1060 na granie na średnich ustawieniach starczy jest bardzo długo, to na pewno nie ma co się o to martwić, nawet w ultra pociśnie spokojnie w 40 klatkach wszystkie gry.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup w promo za 649 zł RX570 4GB i ciesz się graniem . W średnich detalach z Twoim i5 nie będzie problemu.

https://www.x-kom.pl/p/359723-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-4gb-gddr5.html

Jak dodasz do koszyka wpisz kod rabatowy: komponenty i cena się zmieni na 649 zł.

P.S. Za 729 zł jest jej wersja z pamięcią 8GB w morele.net. >

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-8g-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-box-gv-rx570gaming-8gd-4143593/

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...