Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Fury161

Internet LTE w komputerze stacjonarnym-jaki modem kupić??

Polecane posty

Witam.

Podpisałem umowę na internet LTE,z którego chcę korzystać w komputerze stacjonarnym.Jakie są dobre,polecane modele modemów do LTE?

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Najlepsze modemy są w smartphone. Jak masz smartphone dual SIM, to po prostu włóż tam kartę SIM.

Jeśli chcesz jednak router LTE osobny, to napisz, czy router stacjonarny, czy mobilny.

@ falcoon84

Dziękuję za link.

@ barwniak

Ja w ogóle nie mam smartphona :)

LTE będzie używany tylko w jednym komputerze stacjonarnym,ma być to też urządzenie w pełni stacjonarne,na mobilności mi w ogóle nie zależy.

Pytanie, czy w miejscu gdzie stoi komputer jest dobry zasięg i czy jest duże obciążenie stacji bazowych? Jakie pasma masz dostępne? Jakiego operatora masz kartę SIM? Jakich prędkości oczekujesz? Bo te sprawy zdeterminują wybór sprzętu.

@ goral 2099

Czy mam dobry zasięg,czy duże obciążenie,oraz jakie pasma-nie mam zielonego pojęcia.

Operatorem jest Netia.

A propos prędkości...oraz dlaczego w ogóle zdecydowałem się na próbę z LTE:

Otóż od kilkunastu lat korzystam z internetu poprzez kabel telefoniczny.Problem z tym,że jak w 1994 roku zrobili przyłącze ,tak od tamtej pory kompletnie nic nie zmodernizowali.Od 25 lat bez zmian.

Obecnie mam internet do 80MB/s z Orange.(rzeczywista prędkość to ok 50).Niestety,w grach sieciowych(CS:GO) to jest dramat.Gra działa dosłownie jakbym miał 25FPS,rozłącza z serwerami,ping między 85-90 w 90% przypadków(tylko ruscy mają większy ping...)Dzwoniłem na pomoc techniczną Orange kilkanaście razy.Sami stwierdzili,że przyczyną tak słabego działania gry jest bardzo niska przepustowość na moim przyłączu,ale oni z tym nic nie zrobią,bo im się nie opłaca ciągnąć światłowodu do jednego budynku.

Dlatego też zdecydowałem się na to LTE.

Czemu akurat Netia? Już podpisałeś umowę? Wypadało by sprawdzić na prepaidach lub okresach próbnych w abonamentach, czy nie wpadniesz z pod deszczu pod rynnę, tzn czy w Twojej okolicy sieć LTE któregokolwiek operatora, zapewnia przyzwoitą jakość. Wtedy można ofertę wybierać.

Na tej mapie możesz wstępnie sprawdzić jakie pasma oferują stacje bazowe w Twojej okolicy:

http://beta.btsearch.pl/

Na stronie Netii widzę tylko ofertę ze sprzętem. 100GB za 60PLN - szału nie ma jak za tą cenę. Dają e3372 z routerem D-Linka.

Edytowano przez goral2099

Umowę podpisałem,aczkolwiek do środy mam czas,żeby ją jeszcze rozwiązać bez płacenia kary.Dziękuję za wskazówki.

Tak,dokładnie taką wziąłem-jest to też najszybsza opcja LTE od nich.Z tym,że mi nie przysłali żadnego modemu.Kurier doręczył mi samą tylko kartę.

Poniżej umieściłem jak to u mnie wygląda wg tej strony:

BBLTE.jpg

No po mapce w takiej skali, to za dużo powiedzieć nie można. :) Liczą się nadajniki w odległości kilometra, cz dwóch w zależności od zabudowy, czy ukształtowania terenu.

Jak to nie przysłali sprzętu? To sprawdź, czy masz umowę ze sprzętem, czy bez. :)

Jak się jeszcze możesz wycofać, to rzuć okiem na to:

https://www.t-mobile.pl/internet-domowy/cat10034.chtml

Przynajmniej dają sprzęt wyższej kategorii i sztywno po 100GB nie dostaniesz lejka.

Albo w Play jest taka stara oferta na kartę za 45PLN na miesiąc, tylko wtedy trzeba by sprzęt samemu kupić.

Ale jak już pisałem, przed podjęciem decyzji trzeba sprawdzić jak to działa w Twojej okolicy.

Edytowano przez goral2099

Dobrze jest zapytać kumpla co może ma telefon z LTE i sieć T-Mobile, by sprawdzić przepustowość.  Z LTE nie jest tak kolorowo. Ja wykupiłem pakiet 20 mb/s i włożyłem jako drugą kartę SIM do S9+ W razie awarii internetu UPC (250 mb/s) udostępniam internet LTE z Galaxy S9+ przez Wi-fi.  Działa różnie. W ciągu dnia miewam po 5-6 mb/s, a w nocy jest lepiej po idzie 18-20 mb/s w obie strony.    Tak więc zależy od lokalizacji, a może i też obciążenia sieci.    Jedyny plus to taki że pobierałem w ciągu miesiąca po j 200 GB  i ani razu nie miałem lejka włączonego. W Plusie po 40-50GB lub mniej internet zwalniał do 0.5 mb/s .

Edytowano przez Devil

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.