Skocz do zawartości
Firedash

Test FreeSync.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako, że Nvidia umożliwiła korzystanie z FreeSync na ich kartach, chciałbym przetestować czy faktycznie to działa. Szukałem programów/demo do tego celu, ale głównie znajdowałem tylko pokazowe animacje, a nie faktyczny program, który bym odpalił na swoim sprzęcie. Jest może coś co w widoczny sposób pokazywało by rozrywanie na ekranie i mógłbym to przetestować na moim monitorze i karcie? Nie na zasadzie prezentacji, tylko że program nadaje cały czas to samo, a ja zmieniam jedynie opcje na swoim monitorze i karcie graficznej.

 

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowalem nowe sterowniki i wymusilem uruchomienie g-synca w opcjach, mimo, ze moj monitor nie jest na liscie nvidi, wszystko dziala jak nalezy. Wczesniej grajac w PUBG bo tutaj najbardziej bylo widac u mnie tearing po wlaczeniu g-synca wszystko jest idealnie plynne i swietnie to wszystko wyglada jak rozgladam sie po calej mapie.

Edytowane przez nodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Mam karte grafiki RX570 i przez displayport używam jej z monitorem LG 21:9 Ultrawide 29UM68 z funkcją FreeSync.

Ale nie bardzo jestem pewien jak ustawić limit FPS. Wiem że niby działa on w przedziale bodaj 48-75 Hz. W ustawieniach co gram zazwyczaj mam 80-100FPS. i nie wiem czy do poprawnego działania FreeSync lepiej ustawiać blokadę na :

- 70 FPS

- 75 FPS (74)

- 80 FPS (76)

Podpowie ktoś czy to ma znaczenie czy nie... Nie chce zaburzać pracy tego co systematyzuje wyświetlanie klatek i nie wiem czy w zapasie ma być produkcja w okolicach 76-80. Czy lepiej jak jest niedomiar i produkować mu z 72 klatki.

Dzięki , Pozdrawiam

(wiem że dział zły, ale to najświeższy wątek - a nie chce otwierać nowego).

Edytowane przez Tomek.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I będzie rwało że HEY ;)

W grach ustawiaj właściwą częstotliwość odświeżania i włącz synchronizację pionową ( Vertical Synchronization ).

Dodatkowo dobieraj detale tak, by dla wybranej rozdzielczości "balansować" na liczbie klatek z zakresu Freesync monitora. W Twoim jest, jak u mnie , 40 do 75.

Ustawiaj na 75 ( 74 ) [Hz] w grach, ale detale tak by nie było mniej niż 40 [fps].

https://zapodaj.net/8a9cd04864424.png.html

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://zapodaj.net/001a93a8ef1fb.jpg.html

Nie wnikałem w to dogłębnie, ale włączam i nic nie rwie :)

Jeżeli nie włączysz tego, klatki będą wykraczać poza częstotliwość Freesync - zwłaszcza w górę . ( jeżeli karta wydoli )

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By nie wychylać się ponad 75 FPS - czyli by nie przekraczać częstotliwości działania Freesync ograniczając chyba wydolność mocową karty itp. do tego progu ( jak ograniczałem Riva Tunerem rwało niemiłosiernie ). Sprawdzę zaraz na SoTR różne warianty , nie ma się o co kłócić :P

Jest dokładnie jak mówię , po wyłączeniu V-Sync od razu liczba klatek rośnie powyżej 75 ( niewiele bo mam dosyć dowalone detale i kartę na 70% TDP...)

https://zapodaj.net/81928a6a6d8e0.png.html

Tu jest 78 i waha się do 8x , menu w SoTR to też animacja, jak w grze ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że technologi VSync jest dla monitorów nie posiadających FreeSync. Tak by monitor czekał z wyświetleniem pełnej klatki na grafikę. Freesync zawsze wydawało mi się że to takie rozwinięcie VSync tylko w większym zakresie, płynniej i bez utraty wydajności.

Akurat zanim spytałem powyżej to głównie miałem na myśli PUBG grę. Tam w menu można ustawić sobie maksymalny limit klatek (pewnie jak w innych grach też w konsoli) i wlasnie przy wyłączonym VSync nie wiedziałem czy dla Freesync to lepiej 73 czy 77 w którą stronę od 75. Ale już wiem że mniej. 

Naocznie z obserwacji nie mogłem określić jak jest lepiej.

Edytowane przez Tomek.B
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam RX 590 i monitor Acer Nitro VG240YBMIIX. Monitor obsługuje Free Sync w zakresie 48-75 fps. W Radeon Software mam włączony Enhanced Sync (ulepszona synchronizacja), limit w sterowniku ustawiony na 300 fps (więc praktycznie nie działa). Brak tearingu w Wiedźminie 3 (wczoraj na Skellige ok. 90 fps), Bioshock Remastered w 120-140 klatkach bez tearingu. Więc włącz Enhanced Sync, które razem z FreeSynciem załatwia sprawę tearingu przy akceptowalnym input lagu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...