Skocz do zawartości
Raul

Stacjonarny do gier (mid end)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Planuję złożyć kompa do gier, ale trochę wypadłem z tematu aktualnych modeli płyt głównych i procków. Zasadniiczo komp będzie się opierał o GTX 1060, także jakaś w miarę i7-czka i płyta gówna? No właśnie, ale jaka? Może jeszcze podpowiecie jakie pamięci i zasilacz?

Interesuje mnie sprzęt ze średniej półki, o tak o pod 1060...

 

Dzięki za podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3650 zł mi wyszło (na liście nie naliczane są rabaty)

https://www.x-kom.pl/lista/c99ef5gbq

To jest przykład z Ryzenem, ewentualnie można złożyć to z i5 8400, wyjdzie z 200-300 zł drożej wtedy. Wrzuciłem do zestawu dość dobry model karty graficznej, jest cichy, równie dobrze można kupić coś 200 zł tańszego  ale trochę głośniejszego.

W tej cenie na pewno nie opłaca się dokładać do dobrego procesora, jak chcesz wydać więcej, to dokładasz do RTX 2060, który kupisz za 1700-1800 zł i masz 30-40% większa wydajność niż z GTX 1060.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o nowym sprzęcie? Wiesz ile kosztuje i7 teraz? Różnica jest tak duża, że biorąc Ryzena stać Cię na o wiele lepszą kartę, a w grach to karta gra pierwsze skrzypce. 

To jest wybór taki w tej samej cenie:

i7 + gtx 1060 i przykładowo 40 FPS

Ryzen 5 + RTX 2060 i przykładowo 60 FPS

 

Chcesz gtx 1060, więc dlatego nie opłaca się do takiej karty kupować super procka, chyba że nie masz jakiegoś ograniczonego budżetu, to kup wtedy inną kartę z Intelem, mid endem nazwałbym na chwilę obecną np. i5 9600k + RTX 2060.

Edytowane przez Firedash
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw.

Przy tym budżecie i obecnych cenach procków Intela lepszym wyjściem jest Ryzen 5 + mocniejsza karta niż I7 + karta słabsza .

Opcjonalnie I5 zamiast I7 , choć najtańszy I5 to ~1000 zł , obecnie jeden z najpopularniejszych R5 czyli model 2600 jest jakieś 300 zł tańszy , podobnie starszy R5 1600 .

W sumie I5 8400 + MSI B360M Pro-VD wyjdzie podobnie cenowo a procek jest wydajniejszy niż R5 .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję. Szczerze tozapomniałem o Ryzenie =) Jak patrzę na parametry i cenę to chyba faktycznie pójdę tym tropem (czyt. nie I7).

A ten procek? Intel i5-9600K 3.7 GHz 9MB BOX ? czemu jest tanszy niz 8-ma generacja? Intel i5-8600K 3.60GHz 9MB

 

Sorry ale jestem nieco do tyłu (jakieś 5 lat?) z rodzinami procesorów ^^

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku m-cy cena procków Intela dość mocno rosła i może seriia 8xxx została kupiona przez sklepy po wyższych cenach niż seria 9xxx .

BTW. obecna cena 9600K jest po obniżce , normalnie 9600K jest trochę droższy niż 8600K .

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raul Bo przestali już produkować te procki z poprzedniej generacji, stąd cena skoczyła do góry, ewentualnie jakieś inne zawirowania wchodzą w grę. 9600k jest teraz najlepszym wyborem w kwocie około 1200 zł, sparowany z RTX 2060 pociągnie każdą grę w minimum 60 klatkach na ultra. Nie polecę go natomiast jeśli kupisz go rezygnując z lepszej karty graficznej.

Edytowane przez Firedash
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ustalić budżet by coś dokładniej konfigurować.

Ryzen 2600 / ASrock B450 / 16GB Aegis 2x8 3000 CL16 / Vero L2 500 / Zalman Z3 Plus /ssd500GB crucial500mx / RTX 2060 , taki komp bez systemu kosztuje ok. 4000 ( morele )

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z podawaniem budżetu to trochę jeszcze za wcześnie, bo jestem na etapie orientowania się w temacie. Poczytamy, zobaczymy, czy konstrukcja oparta o Ryzena, czy i5, czy też dokładać do RTX 2060? A może zaszaleć i i5 + RTX? To oczywiście pytania retoryczne. 

Na razie wszystkie Wasze uwagi są dla mnie cenne, bo już poszerzają mi horyzonty ewentualnych możliwości.

Dzięki!

 

Btw: dzięki też za rozjasnienie sytuacji z Intelem, tzn. czemu gen 8 droższa od gen. 9. a sens.

Teraz trapi mnie jeszcze jedno. Ryzen miał miazgować, gdy wchodził. A teraz czytam, że nowy (i pewnie generacja 8 też) i5, który ma 6 rdzeni i 9 MB cache jest wydaniejszy od AMD Ryzen 5 2600, który posiada na pokładzie 6 rdzeni i 19 MB cache (sic!). Czy AMD znowu skopało architekture i to co wygląda na papierze na potwora w rzeczywistości jest przeciętne? Z góry dzięki za rozwinięcie.

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD odstaje od Intela przede wszystkim przez niższe taktowanie.

Biorąc pod uwagę cenę/wydajność- Ryzen R5 2600 jest jednak warty tych 7 stów ( w proline 675 ).

Obciążenie CPU AMD jest mniejsze w grach > 

 

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raul Gry bazują głównie na wydajności pojedynczego rdzenia, a w tym przoduje Intel (5 vs 4,2 dla przykładu, bo tyle idzie wykręcić na takim i5 vs R5). Teoretycznie do gier lepiej brać Intela, ale to trzeba jeszcze skonfrontować z cenami, bo jeśli jeden procesor jest lepszy od drugiego o 10% a jednocześnie droższy dwukrotnie, to większe osiągi będziesz miał wydając te różnicę na kartę graficzną. Dlatego według mnie branie 9600k ma sens dopiero po wybraniu RTX 2060.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Firedash said:

@Raul Gry bazują głównie na wydajności pojedynczego rdzenia, a w tym przoduje Intel (5 vs 4,2 dla przykładu, bo tyle idzie wykręcić na takim i5 vs R5). Teoretycznie do gier lepiej brać Intela, ale to trzeba jeszcze skonfrontować z cenami, bo jeśli jeden procesor jest lepszy od drugiego o 10% a jednocześnie droższy dwukrotnie, to większe osiągi będziesz miał wydając te różnicę na kartę graficzną. Dlatego według mnie branie 9600k ma sens dopiero po wybraniu RTX 2060.

To właśnie powód, dla którego nie mam budżetu na to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Oto zestaw, na który prawdopodobnie się zdecyduje. Karta graficzna MSI GeForce RTX 2060 GAMING X 6GB GDDR6, ale póki co jej nie ma na Amazonie. Podane ceny są w euro, nie funtach (Amazon currency converter z funtów na euro tak działa dziwnie). Koszt całości to prawie 1500 euro. A po cichu liczyłem, że jeśli się zdecyduje na AMD to zamknę się w około 4,5k zł, ale tak to jest jak się składa kompa od podstaw, bez monitora nawet etc.

 

  • Windows 10 Professional 32 bit/64 bit English International | PC | USB Flash Drive

£85.00

 

  • AMD Ryzen 5 2600 6-Core 19 MB Cache 65 W CPU with Wraith Stealth Cooler - Black

£149.00

 

  • Arctic MX-4 Thermal Compound Paste for Coolers, Based High Performance, Composed of Carbon Micro-particles, Heatsink Paste with Tool (4 Grams)

£6.99

 

  • Corsair Harpoon RGB Optical Gaming Mouse (6,000 DPI Optical Sensor, 6 Programmable Buttons, RGB Multicolour Lighting, Lightweight) - Black

£22.99

 

  • AOC G2590FX 24.5-Inch 62.23 cm 1920 x 1080 TN/WLED Gaming Monitor - Black/Red

£195.78

 

  • Corsair Carbide SPEC Series SPEC-01 Aggressive Red LED Mid Tower Gaming Case

£47.99

 

  • Corsair VS650 650 W Active PFC 80 PLUS Certified Power Supply Unit - Black

£45.99

 

  • Samsung 850 EVO 1 TB 2.5 inch Solid State Drive

£218.00

 

  • SilentiumPC Fortis 3 HE1425

£60.80

  • Corsair CMK16GX4M2B3200C16 Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB) DDR4 3200 MHz C16 XMP 2.0 High Performance Desktop Memory Kit, Black

£123.57

 

  • ASRock FATAL1TY B450 Gaming K4 motherboard

£94.79

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...