Skocz do zawartości
Digichaos

AMD Zestaw - podpowiedz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich !
Potrzebuje pomocy co do zestawu ktory zlozylem na poczatek roku. 
Komputer czesciowo zlozylem z czesci uzywanych - kupionych od znajomych besposrednio
a zawsze taniej. Komputer skladalem sam majac wiedze jaka mam - expertem nie jestem

Wykorzystanie sprzetu - uzytek domowy/gry/programowanie 

Specyfikacja 

AMD Ryzen 2600x - 700zl - nowy na gwarancji
Chlodzenie CPU SilentiumPC Grandis 2 - nowy 170
MSI B450 Gaming Pro Carbon AC - chcialem zeby bylo wifi i bluetooth - 600zl - nowa na gwaranc
16GB Patriot Viper LED @ 3600Mhz cl 16 - ustatione na 3200Mhz@Cl 14 14 14 34
na wyższych zegarach nie dzialaja stabilnie czy uwazacie ze to mniej wiecej ta sama wydajnosc 
bedzie w porownaniu do CL 16 18 18 38 ? Zaplacilem za ram 600zl - uzywany
Karta Graficzna - MSI GTX 1080 Armor - zaplacilem 1500zl - uzywany 
Zasilacz Silentiumpc Supremo FM2 - 300zl - nowy
Samsung 970 Evo 500gb nowy 400zl
Obudowa Fractal Design Meshify C - nowa 450zl
Cennik= 700+170+600+600+1500+300+400+450= ok 4800zl - co myslecie o stosunka cena/wydajnosc

@
Moje pytanie brzmi - czy jest to dobrze dobrany sprzet i czy wszystko powinno dzialac ok ?
Czy powinienem podkrecic procesor ? - jakie wartosci sa optymalne ?

Co powinienem ewentualnie zmienic w przyszlosci zeby starczylo mi go na 2-3 lata ?
I najwazniejsze - bardzo prosze o pomoc w dobraniu monitora albo 2 do w/w zestawu - w chwili obecnej
podpiaty jest monitor IIYama x4071uhsu-b1 ale jest to sprzet pozyczony i troche 
za duzy - mysle ze tez karta nie do konca sobie poradzi.
Biurko mam dosyc duze ale zdecydowanie poza 40 calowym monitorem i pc wiecej rzeczy nie pomiesci
Uzywam wieczorami tez konsoli PS4 Pro wiec pyslalem o konfiguracji 1440p 144hz + 4k HDR pd LG 
jakis nie drogi. 
Bardzo prosze o pomoc w zoptymalizowaniu zestawu i doboru monitora/monitorow
Chcialbym sie zamknac w 3 tysiacach ale nie sa to widly zamkniete. Moze byc sprzet uzywany 

Edytowane przez Digichaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo wydajne chłodzenie i jedną z lepszych płyt do kręcenia, trochę się pobawiłem, a potem wróciłem do bazowych wartości, bo według mnie nie warto, za mało to zmienia, ten procek jest już fabrycznie mocno podkręcony, udało mi się max na 4.1 stabilność osiągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...