Skocz do zawartości
CyraxFX

Grafika 500-1700 ocena ekonomiczna zakupu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę zmienić kartę graficzną i mam mentlik w głowie. Wszystko bedzie pracowało na Ryzenie 2600/ 16gb ram i ssd samsung evo. Buda SPC Armis , zasilacz 600W . Płyta GB 450 Pro                                  Docelowa rozdzielczość 2560 X 1440 . Nie planuje rozbudowy w kolejnych latach . Tylko ssd dokupie . Obsługa 3 monitorów . Pobór mocy mnie nie interesuje . Granica jest moc zasilacza. 

Jak w temacie chciałbym dokonać racjonalnego zakupu ( używki wchodzą w gre , także koparki ) .  Komputer służy mi głownie do pracy z bazami danych ale w weekendy lubie poklikać . Głównie pogrywam w strategie CivVI , Stellaris , Heroes III xd , ale zdarzają się  rpg z modami  wiedzmin , skyrim , gothic 2 , GTA. Kompa modernizuje raz na 4-5 lat .

  • Praktyczne wystraczy do moich gier r570  4GB za okolo 550zł z gwarancja 8-12mies i ewntualna wymiana za 1,5-2 lata na cos lepszego 
  • Optymalnym , korzystnym  wyborem byłby rx580 z gwarncja za 750 ( opcja z koparki ) // nowy 850 gw 3lata  , ew z licytacji okolo 700-740 od sprzedawcow z kilkoma  komentarzami
  • Alternatywa ( od znajomego ) GTX 1060 6GB ale z 2 miesieczna gwarancja za 780zł karta z użytku domowego ( Palit) , ew 850-900 z gw roczna  allegro
  • GTX 1060 z amazon za 980 zł nowy  // gwarancja i ochrona kupującego // taniej mam rx580 ...
  • Kolejna opcja to alledrogo i GTX 1070 w wersji mini / lub GTX BULK z jednym wentylatorem za 1050zł / gw okolo rok // znaczny przyrost mocy wzgledem 1060GB / 
  • Za 1200 mam GTX 1070 od firmy z gwarancja 14miesiecy // najsłabsza opcja ale to psychologiczna kwota dla mnie 
  •  GTX 1070ti z olx z mojej dzielnicy 1300zł  , opcja z przetestowaniem u sprzedawcy prywatnego 10 miesiecy gwr //już niewiele brakuje do rtx 2060
  • Przyszłościowy i bezpieczny  wybór ale takze najdroższy  Rtx2060 w cenie 1700zł nowka z gwarancja producenta // czy to nie jest przerost formy procek ryzen 2600 w pełni wykorzysta karte ? , czy potrzebuje takiej mocy żeby pograć w wieśka z modami ?? Raczej nie ... ale to moc która pozwoli mi klikac w gry przez kolejne 4-5 lat bezproblemowo // niekoniecznie na ultra high

 

Przegladam testy i opinie ale nie mogę się konkretnie zdecydować . W życiu , pracy podejmuję ryzykowne skalkulowane decyzje które są dochodowe. Proszę o opinie na temat ew. opłacalności krótko i długoterminowej .Na kartę mogę wyłożyć 500-1700 , ale muszę czuć że ta konkrtna opcją to najlepszą inwestycja.

 

 

 

 

Edytowane przez CyraxFX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ale to moc która pozwoli mi klikac w gry przez kolejne 4-5 lat bezproblemowo // niekoniecznie na ultra high

No właśnie to jest argument za tym RTX 2060, starczy na kupę czasu z świeżą gwarancją. Co do tej rozdzielczości, to przydałoby się kurcze 8GB pamięci, przez co bardziej bym chyba polecił 1070 Ti gdyby karta była tańsza od 2060.

 

I odnośnie używek i gwarancji, sprawdzaj z jakich sklepów jest karta. Ostatnio widziałem jak ktoś kupił gtx 1080, nie sprawdził na miejscu, okazało się, że karta zepsuta, a gwarancja nieważna, bo sklep w którym karta była kupiona upadł.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu mamy rozdziałkę 2,5 K

Osobiście jednak radziłbym nowa RTX 2060 i ew. odsprzedać Battlefielda V za jakąś 100 :P

https://www.x-kom.pl/p/471698-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-6gb-gddr6.html

 

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, moje przeoczenie. Co nie zmienia faktu, że do starszych gier, o których wspomniał autor, nadal wystarczy. Jeżeli jednak ma być to GPU na dłuższy czas (w zamyśle  również do nowszych gier), to warto pomyśleć rzeczywiście o 1070(Ti)/2060/1160.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...