Skocz do zawartości
przemo1109

GTX 1070 na RTX 2060 za 50euro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, będę wdzięczny za rozwianie wątpliwości. W ramach programu STEP-UP EVGA mam możliwość wymiany mojego GTX 1070 na RTX 2060 za ok. 50 euro (wraz z kosztami dostawy).

GTX 1070: https://eu.evga.com/products/product.aspx?pn=08G-P4-5173-KR

RTX 2060: https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=06G-P4-2061-KR

Zastanawiam się nad:

1) Ten RTX 2060 to wersja mini, czy czasami wydajność nie będzie podobna do GTX 1070? W teorii wersja mini ma taktowanie founders edition, posiada jednak trochę mniej Texture Fill Rate niż zwykły RTX2060 215GT/s vs 234.2GT/s.

2) Trochę przerażony jestem tylko jednym wentylatorem :/ W teorii mam w EVGA 5 lat gwarancji jednak wydaje mi się, że model mini będzie bardzo gorący i głośny = throttling? Zainspirowała mnie też kwestia wielkości wentylatora, 2 wentylatory w standardowej EVGA RTX 2060 zajmują 2 sloty, w wersji mini 1 wentylator zajmuje 2.75 slota. 

3) Czy Waszym zdaniem warto dopłacić te 50 euro? Mam i5 9600k, 16gb ramu, monitor 144hz z g-sync.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

""Zainspirowała mnie też kwestia wielkości wentylatora, 2 wentylatory w standardowej EVGA RTX 2060 zajmują 2 sloty, w wersji mini 1 wentylator zajmuje 2.75 slota.""

Skoro tylko jeden wiatraczek to chłodzi to radiator też jest większy by równoważyć.Inaczej się zwyczajnie nie da.Mam Palita 1060 JetStream i on jest grubasiny nawet z dwoma wentylatorami,tak masywne ma te radiatory.NA płycie ATX problemu z tym nie bnędzie.Na micro ATX też o ile nie korzystasz innych slotów PCI na płycie.Osobiście jednak nigdy nie kupiłbym karty która ma ciągotki do grzania się,nie ważne czy takie temp spełniają jakieś normy a posiadającą tylko jedne wentylator.Wydajność karty którą sobie upatrzyłeś będzie spoko ale na kulturę pracy bym nie liczył wcale.No ale niestety kultura pracy może też,choć nie musi,przełożyć się też na żywotność takiej karty.Zerknij sobie co ludzie pisali na temat 1060 tek z jednym wentylatorem.A w porównaniu do RTX Pacale są chłodne.Także słusznie masz wątpliwości zastanawiając się nad tą kartą.

 

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...