Skocz do zawartości
Grecicho

Dysk SSD około 250gb

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić sobie dysk SSD do starego laptopa. Wiem, że dyski są na kościach TLC i MLC. Bardziej polecane są te na MLC, ale ich cena jest wyższa. Jakie to ma znaczenie dla zwykłego użytkownika, który potrzebuje dysku SSD na którym wgra system, kilka programów, ze 2 gry i to wszystko. Nie będzie chciał codziennie kopiować na niego terabajtów danych. Ile w takim wypadku musiałbym wydać na dysk SSD żeby był on w miarę przyzwoity ale niezbyt drogi (pojemność około 250GB)? Proszę o radę i polecenie jakichś modeli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie złącze - SATA czy M.2 ?

Obecnie dobrych MLC jest jak na lekarstwo , z reguły pamięć MLC jest w topowych dyskach jak np. Samsung 860 Pro / 970 Pro .

W niższych segmentach jest pamięć TLC 3D , nawet dobra - nie jest taka zła jak się o niej mówi , kiepskie TLC to były wersjie 2D .

z dobrych dysków na pamięciach TLC 3D masz Cruciala MX500 za 209 zł czy Samsung 860 EVO , ew. budżetowy BX500 250 GB za 140 zł .

Z dysków M.2 / NVMe to A-Data SX8200 256 GB za 279 zł .

Ceny z x-kom.pl

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk na złącze SATA 2,5 cala. 

Zastanawiam się nad Crucialem MX500 albo BX500. Warto w moim przypadku dopłacać te 60zł do MX, czy wziąć tańszego BX500 bo i tak nie zauważę różnicy? Chyba i tak będzie milion  razy lepszy od dotychczasowego HDD 5400RPM. 

Edytowane przez Grecicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to cokolwiek kupisz to i tak odczujesz ogromną różnicę względem HDD i będziesz zadowolony.  Kilka lat temu przesiadłem się z HDD na SDD i pomimo, że kilka dni później okazało się, że kupiłem niesławny dysk Kingstone 300v na pamięciach asynchronicznych to różnica po przesiadce była tak kolosalna, że go nie wymieniałem bo byłem ogromnie zadowolony. Miesiąc temu wymieniłem go w końcu  na Patriot Burst 240GB i jakoś różnicy w użytkowaniu nie odczułem.  Moim zdaniem dla zwykłego użytkownika przesiadka z HDD na SDD i tak będzie kolosalną różnicą a dopłacanie do lepszych wersji już niewiele da. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ostatecznie wziąłem tego MX500 250gb za 209zł do laptopa. A mam jeszcze pytanie odnośnie podłączenia dysku SSD do komputera stacjonarnego. Czy kabel sata ze zgiętą końcówką  taki jak ten:

 

cc-satam-data90_0.jpg

 

różni się czymś od kabla z płaskimi końcówkami takimi jak te: 

57006e824417847970233bfaed0b

Czy to tylko i wyłącznie różnica w wyglądzie? Oczywiście zakładając, że na obu jest napis "SATA 6Gb/s"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...