Skocz do zawartości
Bushido

Rozwiązanie pomostowe do Ryzena 3000 i Navi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że dalej zmagam się z bólem [gluteus maximus] po braku prezentacji części z tytułu, więc składam budę z tego co jest na rynku. Wszystko muszę zamówić w połowie marca, chciałbym się upewnić czy "mój zestaw" nie ma żadnych niezgodności, czy wszystko pasuje etc. Gdy tylko pokaże się Ryzen 3000 i Navi, to CPU i GPU idą do wymiany, stąd "rozwiązanie pomostowe".

Komputer ma być TYLKO do gierek, TYLKO.

Idę w 100% w AMD z dwóch powodów - sentyment, i wizja smakołyków w 7nm w jeszcze w tym roku... No dobra jest trzeci - monitor 1440p z FreeSync jest tańszy o ~1000zł od podobnego z G-sync...

 

1. Ryzen 5 1600X

2. Vega 64 Reference

3. MSI X470 Gaming pro Carbon

4. 2x 8 GB Patriot 3400 CL16

5. Crucial MX500 1 TB

6. SilentiumPC FM2 Gold 650W/750W

7. AIO Navis 280 RGB

8. SilentiumPC AR7 TG RGB

9. Monitor 27 cali z FreeSync TN 1440p 144Hz 1ms [EDIT] Nie od firmy asus

_____________________________________________________

1. W gierkach jest niewiele wolniejszy od droższego o prawie 1000zł 2700X.

2. Kartę już kupiłem, temat zamknięty.

3. Może i overkill, ale chce mieć czołg z RGB o fajnym wyglądzie

4. 5. Tutaj sprawa jest płynna ponieważ ich cena zaczyna spadać, i przez zakupem jeszcze się będę konsultował na forum co konkretnie wybrać.

6. Czy 650W wystarczy do napędzenia Veg'i, i kręconego procesora? Czy od razu walić w 750W?

6. 7. 8. Co się tylko da kupuję od SileniumPC ponieważ mam człowieka u którego mam MEGA ceny na produkty tej firmy, i naprawdę nic innego mi się nie kalkuluje kupować.

9. Jaki konkretnie to wyjdzie praniu...

 

Pytanie do Was moi Mili.

Czy jest coś fundamentalnie nie tak z tym zestawem?

 

Pozdrawiam!

Piotrek

Edytowane przez Bushido
Dodanie "nie od firmy asus" do punktu 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Firedash napisał:

Przecież ten argument już nie ma sensu, karty Nvidia obsługują monitory z FreeSync.

Całe 12 modeli. https://www.mobimaniak.pl/294422/freesync-nvidia-monitor-lista/

Tylko Asus MG278Q spełniałBY moje wymagania. Za żadne skarby nie dam im zarobić, mam złe doświadczenia z firmą Asus.

Tak więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Firedash napisał:

@Bushido Te modele są przez nich oficjalne zakwalifikowane, a ogólnie powinno działać wszystko co ma FreeSync, sam mam sprzęt z niskiej półki cenowej, model za 600 zł i Gsync normalnie się odpala bez problemów.

Może i tak. Nie upieram sięże to WCALE nie działa. Tylko że kartę graficzną już kupiłem, a reszta dywagacji to musztarda po obiedzie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Firedash napisał:

Jeśli masz Vega 56 to 650 styknie, ale do Vega 64 z kręconym prockiem brałbym 750

Mam 64, w pierwszym poście napisałem.

Swoją drogą, ciekawe czy Navi 7nm dorówna prądożernością nvidii.

 

btw.

Dopiero teraz zobaczyłem co masz w sygnaturce :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy czekają na R3, a żeby się nie okazało, że ten dogoni cofi lejka w grach. Wincyj rdzenióf może i dobre, pytanie czy rzeczywiście będzie do czego...

Przeciętny użytkownik to głównie gry, net i multimedia, a do tych ostatnich to i celeron wystarczy.

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, do czego odnosi się "System memory" w specyfikacji?

Czy to jest największa szybkość z jaką będzie działał ram?

https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-1600x

https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-2600x

Przy 1600x jest "System Memory Specification 2667MHz"

2600X "System Memory Specification 2933MHz"

???

_______________________________________________________________

Mały OT.

Co do jasnej cholery stało się z tym forum?!

Jak się tutaj rejestrowałem, to wszystko tętniło życiem. Teraz?

Co się kurde stało, ostatnie ogarnięte pokolenie nie ma już czasu na bawienie się w komputery? I nikt ich nie zastąpił?!

[edit]

Jestem zarejestrowany na tym forum już ponad 10 lat - LOL.

Edytowane przez Bushido
dopisek [edit]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robertsup Po co, skoro 1600X kosztuje grosze (600 zł albo mniej na promkach), a spokojnie starczy do normalnego użytkowania, potem jeszcze się sprzeda i wiele na tym nie straci, a nie będzie trzeba się męczyć na słabym procku.

I w ogóle te czekanie na nową generację Ryzena jest dla mnie czymś niezrozumiałym, bo ludzie szykują się na upgrade, kupują tymczasowe procki, a taniej można po prostu kupić od razu Intela, którego Ryzen i tak nie prześcignie, bo optymiści liczą jedynie, że się z nim zrówna w najlepszym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firedash

 To jak z tą prędkością ramu? Ma to jakieś znaczenie co tam amd pisze na stronie? Bo kurde jakbym kupił ram 3400MHz, a 1600X obsługiwałby go tylko z częstotliwością 2667MHz, to byłoby zwykłe wrzucanie kasy w błoto.

Czy oby na pewno? Intel od dłuższego czasu rzucał na rynek tylko refreshe, bo nie miał żadnej konkurencji i żadnego parcia na innowacje. Siedzi w 14nm, ma problemy z 10nm. Tymczasem AMD jest w 12nm, a 7nm będzie dostępne już za moment.

Na dodatek z racji samych praw fizyki nie da się zwiększać w nieskończoność taktowania, przez co wydajności pojedynczych rdzeni. Tak więc jedynym sensownym wyjściem jest zwiększenie ilości rdzeni w układzie. Oczywiście oprogramowanie będzie "lagowało" za takimi zmianami w sprzęcie. Ale czy jest inne wyjście?

@robesrtsup Chciałbym żeby to było takie proste. Sęk w tym, że w moim przypadku to totalna kwadratura koła. Komputer muszę kupić teraz, ponieważ mam ostatnie kilka miesięcy wolności, które chciałbym spędzić m.in na przejście kilku ulubionych gierek w MAX detalach. 7nm jest tuż za progiem, a nie chce wydawać na rozwiązanie pomostowe dużo kasy. Tak więc wiesz....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Ryzen 2600, nie dość że dostaniesz darmowy The Division 2 to jeszcze 10% więcej wydajności. No chyba że nie chcesz tej gry.

Ryż 1000 obsługuje oficjalnie 2666MHz ale na obecnych biosach każdy ram powinien pójść na 2933MHz lub high endowy ram na 3200MHz  (np B-die). Ewentualnie jak masz fart i dobry kontroler pamięci w procku oraz czas na zabawę w biosie i wielogodzinne testy to można 3200MHz osiągnąć na zwykłym ramie "nie b-die".

Ryż 2000 obsługuje 2933MHz i usprawnienia w nowych płytach głównych co ułatwia wbicie 3200MHz. Wszystko zależy od konkretnej sztuki i płyty. Można zawsze kupić ram 3600mhz ale na tych taktowaniach i tak większość nie pójdzie. Ale będziesz miał lepszy ram, który pójdzie szybciej na nadchodzących Ryzen 3000 :P

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bushido 

Cytat

Czy oby na pewno? Intel od dłuższego czasu rzucał na rynek tylko refreshe, bo nie miał żadnej konkurencji i żadnego parcia na innowacje. Siedzi w 14nm, ma problemy z 10nm. Tymczasem AMD jest w 12nm, a 7nm będzie dostępne już za moment

Kupujesz proces technologiczny czy wydajność? Jeśli zrobią wydajniejszy procesor w 22nm niż ten w 10nm to chętnie go kupię, co za różnica.

Cytat

Na dodatek z racji samych praw fizyki nie da się zwiększać w nieskończoność taktowania, przez co wydajności pojedynczych rdzeni. Tak więc jedynym sensownym wyjściem jest zwiększenie ilości rdzeni w układzie. Oczywiście oprogramowanie będzie "lagowało" za takimi zmianami w sprzęcie. Ale czy jest inne wyjście?

To nie ma za wiele wspólnego z wyborem Intel vs AMD. Nie wiadomo co będzie za kilka lat, bardzo prawdopodobne, że wszystko skręci w wielordzeniowość, ale nie jest to oczywiste, to po prostu na ten moment najbardziej rozsądna ścieżka rozwoju.

Natomiast w najbliższym czasie nadal wszystko będzie działało lepiej na Intelu i nie warto kupować czegoś tylko dlatego, bo kiedyś może coś się zmienić, bo zanim to się zmieni, to ten procesor będzie do wymiany.

Kupowanie masy rdzeni z tego powodu, że kiedyś aplikacje mogą być inaczej projektowane, to jak kupowanie karty graficznej tylko ze względu na posiadanie rdzeni RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, coraz bardziej skłaniam się nad 2600x. Wydam początkowo więcej kasy, ALE dzięki temu będę mógł wymienić na 3000 i Navi nieco później. Jestem coraz bardziej przekonany, że upłynie wiele wody w Wiśle zanim 2600X i Vega 64 w 1440p będą mi produkować mniej niż 60fps, w gierkach które będę grał. A też muszę zaznaczyć że do nowości (poza Cyberpunk'iem) jakoś mnie nie ciągnie.

[edit]

Za 2 lata wymienić GPU, a za 4 CPU - chyba tak zrobię.

[edit2]

A swoją drogą 60fps z freesync, też będzie do przełknięcia.

Edytowane przez Bushido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 2600 działa bez problemu z viper 4 3400 na MSI x470. Mam takie i wszystko śmiga na 3400. Kupiłem ten ram z takich samych pobudek jak ty. Zrezygnowałem z 1600x właśnie na rzecz 2600 ale bez iksa :). Po co przepłacać.To prawie 300 zł różnicy za 100 Mhz, bo taka będzie różnica po podkręceniu.   

Dodam ,że tez mam monitor 1440 i do tego rx580 - wszytko hula. 

Edytowane przez Sołtys25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bushido napisał:

Kurde, coraz bardziej skłaniam się nad 2600x. Wydam początkowo więcej kasy,

Wydasz więcej kasy niż na zakup i5 8400 który jest lepszym prockiem w grach niż ten ryzen. R2600x jest totalnie nieopłacalny do gier.

Jeśli gry to tylko procesory intela, ryzeny są zwyczajnie gorsze, ile można o tym pisać?? Cen inteli spadły, może jeszcze nie do oczekiwanego poziomu ale spadły.

Pamiętaj jeszcze, że AMD+AMD(CPU+GPU) to nie najlepsze rozwiązanie.Są testy, można poszukać. Polecam też testy R2600X jak i normalnego na PPC.

No i te podniecanie się ryzenem 3.....a okaże się małym kroczkiem w większej cenie..obym się mylił.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2019 o 13:59, Sołtys25 napisał:

Ryzen 2600 działa bez problemu z viper 4 3400 na MSI x470. Mam takie i wszystko śmiga na 3400. Kupiłem ten ram z takich samych pobudek jak ty. Zrezygnowałem z 1600x właśnie na rzecz 2600 ale bez iksa :). Po co przepłacać.To prawie 300 zł różnicy za 100 Mhz, bo taka będzie różnica po podkręceniu.   

Dodam ,że tez mam monitor 1440 i do tego rx580 - wszytko hula. 

Super, dzięki wielkie za info. Idę w Iksa, ch** jak szaleć to szaleć :P.

 

[edit]

Udało mi się wyrwać na internetach 2700X niemalże w cenie 2600X :D.

A przy tym jak z czasem Radeon'y wydają się zyskiwać na wydajności dzięki lepszym sterownikom. Obecnie vega 64  spokojnie stawia czoła i gtx1080. :D

https://www.youtube.com/watch?v=WJBILHIV0GI

[edit2]

Monitor kupiłem jakiś tańszy z outletu (ale dalej z freesync, 144Hz, 1ms etc.), procek bez faktury, inną używaną obudowę, głośniki x623 używki, chłodzenie i oc procka sobie odpuszczam narazie. I koniec końców zmieściłem się w 6590 zł - bardzo bardzo spoko :D.

Nawet nie pomyślałem parę lat temu, że będę w stanie wydać 6 i poł klocka na komputer :).

Na allegro za tyle kasy można kupić 4 auta, takie jakim aktualnie jeżdżę. CZTERY AUTA XD

Edytowane przez Bushido
Kupno 2700x + zakupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...