Skocz do zawartości
Pgrono

[3000-4000] Jedyny komputer w domu.

Rekomendowane odpowiedzi

[1] Zakup prywatny dla rodziny ~30 lat.
[2] Windows 10 by się przydał. Chyba, że mogę przenieść licencję (pewnie OEM sprzedawaną razem z laptopem Asus) z starego zepsutego lapka. Przez pewien czas mogę korzystać z Linuxa.
[3] Raczej od 15"-18" inne wielkości mniej preferowane, całkowite minimum to 13".
[4] Na napędzie DVD kompletnie mi nie zależy. Został ze starego lapka, tylko kieszeń muszę dokupić. Dysk, też nie musi być na wyposażeniu. Mogę coś sam zamontować. Jaki dysk jak jest taka możliwość to SSD z NVME i najlepiej PCI x4, ale to już też od nowego sprzętu zależy.
[5 a] Budżetu nie mam konkretnego, myślę że starczy 3000 - 4000 zł. Wszystko zależy od jakości, czy ma oprogramowanie., etc.? Czasem warto dołożyć minimalnie, by uzyskać coś znacznie lepszego, ale im taniej tym lepiej :). Dodatki mile widziane, ale liczy się laptop, a nie otoczka. Większość z takich dodatków i tak już jest w domu albo cena ich zakupu jest na tyle niska, że szkoda sobie tym głowę zawracać.
[5 b] Zamierzam laptopa używać w okresie dążącym do nieskończoności, Wcześniejszy Asus N52DA użytkowany aż się poddał, a żony K50IJ już technologicznie odpada. A potem pewnie jeszcze dziecko go przejmie jak będzie sprawny. Myślę, że będzie użytkowany do czasu aż codzienna styczność i działanie na nim nie będzie mocno utrudnione.
[5 c] Nie mam sprecyzowanego czasu na zakup. Nie mam noża na gardle. Więcej w pkt 14.
[6] Czas pracy na baterii, w ogóle nie jest dla mnie istotny. Baterię w Asusie przez cały okres użytkowanie podpiąłem może z 5 razy i to tylko w celu naładowania do 100% i rozładowania do 30%. Laptop swój żywot spędzi podpięty do gniazdka. Wolałbym stacjonarkę (tańsze i szybsze), ale zwyczajnie nie mam na nią miejsca. Jakość czy surowa moc, nie umiem się zdecydować. Z racji długiego czasu użytkowania oba aspekty się dla mnie liczą. Nie może być na pewno słaby, to co dzisiaj będzie dla mnie overkillem to jutro może się okazać niezbędne. Np wideo w x265, które Asus już nie umiał odtworzyć poprawnie.
[7] Skłaniałbym się ku matrycy matowej Full HD (teraz mam błyszczącą i też żyję :)). Typ matrycy nie jest dla mnie priorytetem tak jak i rozdzielczość. Może ujmę to tak. Teraz miałem 1366, TN i 60Hz. Przez te lata człowiek się przyzwyczaił. HDMI to chyba standard, planuję podłączać komputer pod amplituner jako źródło dla filmów.
[8] Laptop będzie użytkowany głównie w łóżku (w domu brak sensownego miejsca na biurko niestety) i czasem podłączony pod amplituner/TV. Nie sądzę, żeby gdzieś jeździł poza dom, może do rodziny, ale to bardzo rzadko i jako bagaż w aucie.
[9] Gry - tu pojawia się problem, bo sobie ciągle obiecujemy, że w coś zagramy, ale ostatnio mniej czasu, choć kto wie. Kupka wstydu ciągle rośnie jak GTA V, Wiedźmin 3, Watch Dog, ale i lżejszych gier też jest parę do ogrania. Im więcej detali da się uzyskać tym sympatycznej, ale na starym lapku i Overcooked potrafił się czasem męczyć, więc mimochodem człowiek wypada z obiegu. Chcielibyśmy, by lapek zapewnił jakieś możliwości grania. Zastanawiamy się także nad konsolą.

[10] Programy - wszystko co w domu. Czasem Internet, VLC media player, gra, Office etc. Takie domowe zastosowanie, jedynego komputera w domu. Grafikiem nie jestem, filmów też nie edytuję.

[11] Brak wymagań specjalnych. Oczywiście wiadomo, że jak można dostać metal zamiast plastiku to wolę metal. HDMI to chyba standard, tak jak parę gniazd najnowszego standardu USB. Laptop będzie działał po wifi, jeżeli kupimy XBoxa to może pady podepnę po BT. O klawiatura podświetlana może być przyjemnym dodatkiem chociaż na stałe mam podłączony bezprzewodowy zestaw Microsoft Wirless Desktop 3000,
[12] Brak preferencji i uprzedzeń do jakiekolwiek marki.
[13] Czytając forum to głównie pojawia się HP Omen, Lenovo Legion, sam w sklepie widziałem też Acera Nitro 5.
[14] Z żoną preferujemy raczej stonowany wygląd, ale póki to nie będzie odpust to i gamingowy styl będzie ok. Wracając do czasu zakupu to tutaj pojawia się duży dylemat związany z ostatnimi premierami RTXów i może niedługo pojawią się jakieś nowe GTX/RTX do laptopów co poprawi wydajność i/lub ceny albo promo starszych modeli. Może warto poczekać chwilę i przemęczyć się na Asusie K50IJ? Wolę wyższą wydajność niż energooszczędność. Procesory z serii H niż U. Od dłuższego czasu używam Amd (pierwszy był Duron 900MHz) i zakup czegoś od czerwonych nie jest dla mnie problemem. Widziałem połączenia np. Ryzen 1600 z RX 580. Raczej będzie to zakup na raty, chyba, że jest jakaś dobra oferta z zagranicy. Myślę też nad NASem do domu z HDMI (jest coś taniego i wartego polecenia? Może z taki zestawem przeczekać?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, FxJ napisał:

 

Podstawka, podkładka pod laptopa do łóżka - najlepiej zaopatrz się w taką podstawkę żeby nie blokować otworów wentylacyjnych. No i pamiętaj by co jakiś czas kompresorem przedmuchać.

Od dawna tak postępuje :). 

16 godzin temu, FxJ napisał:

To już lepiej poczekać na następną generacje bo obecne szybko się zestarzały.

W ten sposób nie myśleliśmy. Na padach nam zależało, a ich koszt to ponad połowę zestawu z konsola. 

16 godzin temu, FxJ napisał:

Na pewno pokaże się GTX 1160 oraz słabsze (GTX 1150?) ale na konkrety musimy jeszcze poczekać.

A jakieś plotki krążą kiedy miałoby to nastąpić? Czy jest sens czekać? 

16 godzin temu, FxJ napisał:

Nie ma sam bym kupił ale są tylko 5x za drogie i trzeba chyba poczekać aż Xiaomi wypuści własny inaczej się nie odczekamy.

Uważasz, że Qnapy i Synology są przeplacone? 

16 godzin temu, FxJ napisał:

A masz na nalepce z licencją zwykły certyfikat MS czy z dopiskiem "For ASUS".

Wrzucam zdjęcie. Będzie prościej. Wrazie w starczy zadzwonić do Microsoftu i powiedzieć im, że spaliła się płyta główna i wymieniam na nową? 

16 godzin temu, FxJ napisał:

Legion Y530 81FV00W0PB i5H 8G 1TB GTX1050Ti na allegro za 3699zł + najlepiej Samsung EVO 970 250GB / 500GB bo nie wszystkie współpracują.

DELL Inspiron G5 5587 i5 8GB 256GB GF1050Ti z systemem na allegro za 4049zł z Thunderbolt 3, nowa konfiguracja z fabrycznymi dyskami SSD M.2 PCIe.

1060 jest poza zasięgiem widelek? A co z opcjami na AMD? Są słabsze? 

IMG_20190121_064127.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a ten Omen lepszy niż dwa poprzednie?

Czyli z tą licencją można coś ugrać?

A jak to się ma do Hyperbooka i jego outletu. Tak patrząc na jego ofertę wygląda ciekawie. Jeszcze Clevo i Dream Machine muszę obadać.

AMD całkiem brak opcji czyli nic w moim budżecie? Czy jakościowo słabizna? Te Vegi myślałem, że jakieś lepsze będą wydajnościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zwykłego Omena z i5 7300HQ i 1050 (bez ti) 4gb, 8gb DDR4 za 2200zł. Jeżeli uda mi się załatwić voucher zanim oferta nie spadnie to chyba się skuszę. Nie sądzę bym znalazł coś z lepszym stosunkiem wydajności/jakości do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytalem. Nawet na infolinii się dopytywalem i ponoć ten laptop bierze udział w tej ofercie. 

Oczywiście, że wolałbym coś z conajmniej i5, i7 8th gen z jakąś odmianą GTX1060 ew. 1050ti albo Ryzen 7 + Rx580

Ale w tej cenie to chyba nie mam co marudzić i narzekać. To znaczy nie wiem czy dołożenie 1500 - 2000 zł do lapka da tak duży przyrost mocy i jakości, by uzasadniony stało sie sięganie głębiej w kieszeń. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...