Skocz do zawartości
kamilelo520

RTX 2060 czy gtx1080 uzywany?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem - na co wydac swoje ciezko zarobione 1600-1700 pln.

2060 czy 1080 uzywka?

Wydajnosc w 1080p prawie identyczna, ze lekkim wskazaniem na rtx2060, w dodatku to nowy sprzet z pelna gwara, wiec przy tej rozdzielczosci rtx2060 bedzie chyba lepszym wyborem

W QHD 8gb ram w gtx1080 zaczyna pokazwac przewage i wg mojego internetowego researchu gtx 1080 powinien byc ok 5-10% szybszy od 2060.

Tylko czy warto dla 5-10% rezygnowac z gwarancji i nowszej technologii? Sam wlasnie nie wiem. Postanowilem czekac. W ciagu miesiaca powinny sie pojawic gtx1660ti i jakies inne cuda od nvidii, oraz nowe karty od AMD. To moze troche przetasowac karty graficzne na rynku i moze sie okazac ze ceny używek jeszcze spadną i będzie wiekszy wybor w nowym sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się nie śpieszy, to lepiej poczekać na to co pokaże AMD, niby debiut navi ma być koło lipca, ale może to tylko plotki. Może i karty nv trochę stanieją bo obecne ceny to nadal koszmar.2060 tu tylko średni segment nie warty obecnej cny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że przed premierą RTX 2060, niektórzy polecali gtx 1070 za 1600 zł od gigabyte, pisząc, że wreszcie są jakieś karty w normalnej cenie, a jak teraz dostali w tej cenie wydajność prawie gtx 1080, to nagle narzekają. Nie ma co przerzucać rozczarowania całą generacją na ocenę konkretnego modelu, RTX 2060 jest całkiem ciekawym modelem i gdyby nie to, że przycięto mu pamięć do 6GB kompletnie zdeklasowałby takiego RTX 2070.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2019 o 20:12, kamilelo520 napisał:

Witam, co jest bardziej oplacalne rtx2060 czy mozr uzywka gtx1080 ?? wybor bylby prosty i padl by na rtx 2060 ale ma tylko 6gb ram

 

Dnia 30.01.2019 o 13:01, cochin napisał:

Mam ten sam problem - na co wydac swoje ciezko zarobione 1600-1700 pln.

2060 czy 1080 uzywka?

Wydajnosc w 1080p prawie identyczna, ze lekkim wskazaniem na rtx2060, w dodatku to nowy sprzet z pelna gwara, wiec przy tej rozdzielczosci rtx2060 bedzie chyba lepszym wyborem

W QHD 8gb ram w gtx1080 zaczyna pokazwac przewage i wg mojego internetowego researchu gtx 1080 powinien byc ok 5-10% szybszy od 2060.

Tylko czy warto dla 5-10% rezygnowac z gwarancji i nowszej technologii? Sam wlasnie nie wiem. Postanowilem czekac. W ciagu miesiaca powinny sie pojawic gtx1660ti i jakies inne cuda od nvidii, oraz nowe karty od AMD. To moze troche przetasowac karty graficzne na rynku i moze sie okazac ze ceny używek jeszcze spadną i będzie wiekszy wybor w nowym sprzecie.

Jak chce któryś kupić kartę używaną to GTX1080Ti z 11GB pamięci na pokładzie i to w dobrej cenie.GTX1070/1080 -używki i ceny jakie sobie śpiewają za te karty,to typowe janusze którzy chcą zarobić na czyjeś naiwności.

RTX2060 to najlepszy zakup a propo pamięci.RTX2060 z szybszymi GDDR6/6GB jego wydajność vs GTX-y 1070/1080 z 8GB pamięci,nie wiem czy wy patrzycie tylko na cyfry 6 vs 8 ale jaką pamięć zastosowano,już nie.

Jedynym słusznym wyborem teraz jest RTX2060,nawet do RTX2070 nie warto dopłacać ok 600zł dla 2GB więcej.

-lub używka,tylko GTX1080Ti 11GB

RTX2060 Palit OC

P1100627.thumb.JPG.f32a49a58276211743117a5cb9488d5b.JPG

 

Edytowane przez lws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się zastanawiać, zobacz jak dobrze radzi sobie RTX 2060 FE OC vs GTX 1080 STRIX OC, a STRIX to nie lada wyzwanie dla tej karty. Te 6 GB VRAM nie przeszkadza RTX 2060 nigdzie, po za odpalonym DXR na ultra, a to nie jest karta do DXR ultra, tylko medium / wysokie w aspekcie śledzenia promieni. Czego na GTX 1080 nawet nie włączysz. Natomiast w 1080p, a nawet 1440p czy 4k w standardowej rasteryzacji (dla zasady dograłem testy) nie ma problemu. Czy 6 GB VRAM przeszkadzało w wypadku GTX 980Ti ? Odpowiedz sobie sam :) RTX 2060 to mały kosiarz i warto go brać :)

 

 

Edytowane przez Gosu
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu oglądałem na kanale YouTube "The Good Old Gamer" ciekawy filmik na temat aktualnych praktyk Nvidii odnośnie "planowanego postarzania" produktów (Planned Obsolescence Fact or Fiction!?!). 

Wiele teorii spiskowych przelało się na forach odnośnie celowego zaniżania wydajności poprzez sterowniki w starszych kartach Nvidii. Mimo to wydaje mi się, że nikt nigdy czarno na białym tego nie udowodnił. Nie zauważyliśmy jednak innego ciekawego zjawiska (najciemniej jest pod latarnią), które powoduje, że karty starzeją się przedwcześnie zupełnie "na legalu", bez szkodliwej ingerencji w sterownikach. Chodzi właśnie o sztuczne ograniczanie pamięci możliwej do instalacji w poszczególnych modelach kart. Takim przykładem może być np. nowy RTX 2060, który jest całkiem mocną kartą, najbardziej opłacalną ze wszystkich RTX ale też dziwnie ograniczoną jeżeli chodzi o wielkość zainstalowanej pamięci (karta potężniejsza od GTX 1070, porównywalna z GTX1080, posiada 2GB mniej pamięci). RTX2060 sprzeda się najwięcej bo jest najlepiej wycenioną kartą price/performance. Ze wszystkich RTX zestarzeje się ona też najszybciej, ze względu na mniejszą ilość pamięci, stawiając swoich posiadaczy przed wyborem - obniżanie jakości tekstur lub wymiana sprzętu. Ciekawe jest spostrzeżenie autora, że wzrost wydajności kart z generacji na generację przyhamował odrobinę i producenci zainstalowaną pamięcią starają się różnicować segmenty. Owszem testy pokazują, że w serii RTX Nvidia bardzo mocno zoptymalizowała swoje jednostki obliczeniowe i prawdopodobnie ma obecnie przewagę nad AMD nawet w obliczeniach asynchronicznych DX12. Jednak, czy karty dostają po tyłku w nowszych tytułach bardziej przez niewystarczającą moc obliczeniową, czy ograniczoną ilość pamięci w starszych modelach? GTX1080Ti, czy GTX1080 są cały czas niesamowitymi kartami, ponieważ przy ich premierze dokonywał się przeskok jeżeli chodzi o pamięć instalowaną na kartach (dla tych co są nowi przeskok z 6GB na 11GB w przypadku kart Ti). Przy okazji premiery Radeona VII z ciekawością oglądałem wyniki na konkurencyjnym portalu, gdzie poza najnowszymi kartami były wylistowane także wyniki starszych konstrukcji i w niektórych grach/ustawieniach Radeon 390X 8GB składał mojego Fury X 4GB właśnie ze względu na zainstalowaną pamięć (obliczeniowo Fury X jest o wiele potężniejszy!!!). Poza teorią zwalniania starszych kart Nvidii poprzez sterowniki, znana jest też teoria Radeonów, które lepiej znoszą upływ czasu. Zauważcie jednak, że AMD w swoich kartach prawie zawsze jest bardziej hojne jeżeli chodzi o zainstalowaną pamięć (pomijając mojego Fury X i jego 4GB xD). Polecam obejrzenie tego oraz innych materiałów z kanału "The Good Old Gamer", ciekawe spostrzeżenia ma gość... (:      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 18:48, udam_u napisał:

Kilka dni temu oglądałem na kanale YouTube "The Good Old Gamer" ciekawy filmik na temat aktualnych praktyk Nvidii odnośnie "planowanego postarzania" produktów (Planned Obsolescence Fact or Fiction!?!). 

Wiele teorii spiskowych przelało się na forach odnośnie celowego zaniżania wydajności poprzez sterowniki w starszych kartach Nvidii. Mimo to wydaje mi się, że nikt nigdy czarno na białym tego nie udowodnił. Nie zauważyliśmy jednak innego ciekawego zjawiska (najciemniej jest pod latarnią), które powoduje, że karty starzeją się przedwcześnie zupełnie "na legalu", bez szkodliwej ingerencji w sterownikach. Chodzi właśnie o sztuczne ograniczanie pamięci możliwej do instalacji w poszczególnych modelach kart. Takim przykładem może być np. nowy RTX 2060, który jest całkiem mocną kartą, najbardziej opłacalną ze wszystkich RTX ale też dziwnie ograniczoną jeżeli chodzi o wielkość zainstalowanej pamięci (karta potężniejsza od GTX 1070, porównywalna z GTX1080, posiada 2GB mniej pamięci). RTX2060 sprzeda się najwięcej bo jest najlepiej wycenioną kartą price/performance. Ze wszystkich RTX zestarzeje się ona też najszybciej, ze względu na mniejszą ilość pamięci, stawiając swoich posiadaczy przed wyborem - obniżanie jakości tekstur lub wymiana sprzętu. Ciekawe jest spostrzeżenie autora, że wzrost wydajności kart z generacji na generację przyhamował odrobinę i producenci zainstalowaną pamięcią starają się różnicować segmenty. Owszem testy pokazują, że w serii RTX Nvidia bardzo mocno zoptymalizowała swoje jednostki obliczeniowe i prawdopodobnie ma obecnie przewagę nad AMD nawet w obliczeniach asynchronicznych DX12. Jednak, czy karty dostają po tyłku w nowszych tytułach bardziej przez niewystarczającą moc obliczeniową, czy ograniczoną ilość pamięci w starszych modelach? GTX1080Ti, czy GTX1080 są cały czas niesamowitymi kartami, ponieważ przy ich premierze dokonywał się przeskok jeżeli chodzi o pamięć instalowaną na kartach (dla tych co są nowi przeskok z 6GB na 11GB w przypadku kart Ti). Przy okazji premiery Radeona VII z ciekawością oglądałem wyniki na konkurencyjnym portalu, gdzie poza najnowszymi kartami były wylistowane także wyniki starszych konstrukcji i w niektórych grach/ustawieniach Radeon 390X 8GB składał mojego Fury X 4GB właśnie ze względu na zainstalowaną pamięć (obliczeniowo Fury X jest o wiele potężniejszy!!!). Poza teorią zwalniania starszych kart Nvidii poprzez sterowniki, znana jest też teoria Radeonów, które lepiej znoszą upływ czasu. Zauważcie jednak, że AMD w swoich kartach prawie zawsze jest bardziej hojne jeżeli chodzi o zainstalowaną pamięć (pomijając mojego Fury X i jego 4GB xD). Polecam obejrzenie tego oraz innych materiałów z kanału "The Good Old Gamer", ciekawe spostrzeżenia ma gość... (:      

Czyli sugerujesz, że lepiej zastanowić się nad którąś z wersji Vega 56 zamiast pakować się w RTX2060? Bo w przyszłym miesiącu składam nowego kompa na Ryzenie 5 2600 i teraz znowu mam dylemat co wybrać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Vega 56 stoi po 1337zł:
https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/PowerColor-Radeon-RX-VEGA-56-Red-Dragon-8GB-HBM2-Karta-graficzna/2652509

Co do grania to RTX 2060 doskonała karta do gry w Full HD natomiast jak chodzi o WQHD i monitory z wyższą częstotliwością odświeżania to naprawdę lepiej dołożyć do RTXa 2070, żeby w 100% cieszyć się grą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2019 o 11:09, daria.trz napisał:

Czyli sugerujesz, że lepiej zastanowić się nad którąś z wersji Vega 56 zamiast pakować się w RTX2060? Bo w przyszłym miesiącu składam nowego kompa na Ryzenie 5 2600 i teraz znowu mam dylemat co wybrać 

Wybacz, nie zaglądałem tutaj ostatnio. Odnośnie pytania to nie pchalbym się w Vege pierwszej generacji (nawet taki fanboy AMD jak ja sobie to odpuścił, bo była to dość mocno rozczarowująca generacja). Nawet jeżeli teraz te grafiki są o wiele lepiej wycenione to nadal razi ich prądożerność względem odpowiednika wydajnosciowego Nvidii. RTX2060 lub GTX 1080 będą lepszym wyborem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...