Skocz do zawartości
mystery

Da się podłaczyć słuchawki od telefonu do PC?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam następujący problem, który chciałem rozwiązać niskim kosztem:
PC robi za HTPC i stoi na komodzie, gdzie jest podłączony do amplitunera. Obraz leci poprzez przewód HDMI, a dźwięk poprzez optyczne S/PDIF. Następnie do amplitunera mam podłączone głośniki oraz monitor, który stoi na biurku jakieś 4 metry dalej. Ten set up sprawdza się idealnie w roli HTPC, czyli oglądanie filmów i słuchanie muzy, ale nie bardzo sprawdza się do grania, bo wkurzam innych domowników. Dlatego też chciałbym podłączyć słuchawki z mikrofonem. Amplituner niestety nie ma wsparcia dla mikrofonu, więc słuchawki muszę podłaczyć bezpośrednio do kompa.

Niestety, jedyne co mam w tej chwili to słuchawki do telefonu z wbudowanym mikrofonem. Oczywiście jedno złącze mini-jack. Problem jest taki, że nie chcę puszczać przez cały pokój osobnego przewodu na słuchawki/mikrofon (do tej pory wszelkie przewody ukryte mam w listwie przypodłogowej, ale nie ma już tam miejsca). Ponieważ mam hub USB na biurku wpadłem na pomysł aby użyć adaptera USB do słuchawek.
Kupiłem więc przejściówkę mini-jack -> USB-C i drugą USB-C -> USB-A.

Niestety plan się nie powiódł i nie działa to.

Czy da się zrobić, aby działało?
Jeśli nie, to czy są sensowne słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem, które nie kosztują fortuny?
A może macie jeszcze jakieś inne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może karta dźwiękowa na USB z wyjściem na słuchawki i mikrofon, a do słuchawek od telefonu adapter z dwoma wtykami? Niestety nic konkretnego nie polecę, ale rozstrzał cenowy za takie karty jest ogromny, od kilku do kilkuset zł :)

Co do słuchawek bezprzewodowych, to zerknij na tę listę, może coś przykuje Twoją uwagę (nie są to słuchawki gamingowe):
https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-bezprzewodowe-bluetooth/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Nie chcąc być gołosłownym, pragnę oznajmić, iż ta zewnętrzna karta dźwiękowa działa poprawnie. Jestem bardzo zadowolony z rezultatu. Nie ma problemu z hubem USB. Ten Creative BlaterX G1 jest super. Mikrofon też działa poprawnie.

Dzięki za sugestie,
pozdrawiam,
m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...