Skocz do zawartości
Okami

Zestaw do 9 000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądałem forum widziałem parę zestawów ale powiem że nie wpadły mi w gust.

Chciał bym złożyć pc bez dysku ssd ponieważ mam M.2 oraz nie chce kompa który się będzie świecił jak choinka.  Kompo pewnie będzie do gier, bo nic bardziej wymagającego nie będę robił. Kodowania czy obróbki nie są bardziej wymagające. Miał by ktoś jakieś fajne pomysły na pcta do tych 9 tysi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/55htxibrf

RAM dałem akurat taki, bo ma dobrą cenę, obudowy nie dodawałem, to kwestia subiektywna, jak ktoś lubi proste, stonowane obudowy to polecam Be Quiet lub Fractal R6 ale chyba we Fractalu wodne chłodzenie jest tylko na przodzie do zamontowania.

Ps. Ten procek spokojnie można kupić osobno w innym sklepie 150 zł taniej.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś normalnego z chłodzenia, nie bardzo wodnym chce się bawić. A obudowę na starym miałem taką https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-x60-pure-black-spc095-633083/

nic wymyślnego nie potrzeba  Z resztą i tak będzie schowany.

Edytowane przez Okami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Okami Czasami więcej zabawy jest z powietrzem niż z wodą, dużo topowych rozwiązań koliduje z pamięciami RAM, z wodą nie masz tego problemu. Naturalnie równie dobrze możesz wziąć jakiś Dark Rock Pro 4 albo Noctua.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też na złożeniu tego w komputroniku bo znajomy tam pracuje ale widze że połowy nawet tam nie ma ...

I wychodzi tak czy inaczej trochę taniej o jakieś 100-200 zł

image.thumb.png.cc2d4ce349f12a60a04bf622b371da2b.png

 

Edytowane przez Okami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mrcszyman napisał:

Jeśli znajomy nie załatwi rabatów, to zakupy w komputroniku będą "drogawe".

Może być trochę taniej :P jeszcze. To się zobaczy.

Ten ASRock będzie i tak lepszym wyborem, niż na przykład ta?

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-mpg-z390-gaming-pro-carbon-ac-4142442/

Edytowane przez Okami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celsius mimo 360mm chłodnicy nie jest tak wydajny jak Kraken x62 w wersji 280mm.

Budę zmieniłbym na Meshify C. Świetna buda - zgrabna, TG, przewiewna (meshowy front). Idealny do AiO w konfiguracji Push/Pull.

GPU na wersję Duke, bo Trio się nie zmieści. Podobne wyniki jeżeli chodzi o temperatury i kulturę pracy.

MOBO na Z390 Aorus Pro, bo ASRock przycyganił na sekcji zasilania w wydaniu z tym chipsetem. Nie wspominając o problemach z napieciami.

Zasilacz na Seasonic Focus Plus 650w albo 750w. Brałbym 750 ze względu na skalowanie się RPM wentylatora w zasilaczu wraz z narastającym obciążeniem, no i zapas wiekszy.

Jeżeli rzeczywiście nie zależy Ci na LEDach to ramy na Ripjawsy V 3200 15 na Samsungach.

Możesz napisać do XKomu o rabat. Czasami dają nawet stówkę.

Od ceny odlicz gry, bo się nie rabatuja w zapisanym koszyku, a są za grosik.

https://www.x-kom.pl/lista/0t71qt2uy

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celsius s36 na 1500rpm ledwo dogania Krakena x62 na 1050rpm.

 

Co do hałasu w konfiguracji Push/Pull, to nie rozumiem o co Ci chodzi. Nawet TT Riing 12 (w pionie) są niesłyszalne na 7v, więc jak się dwa dołoży to nic takiego się nie stanie. Tylko poprawi temperatury wszystkich podzespołów. Zawsze można dać radiator na górę, jeżeli nie robisz OC.

 

Jedynym problemem tego AiO jest lipna aplikacja.

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zestaw mam już jakiś czas powiem tak. tego hybrydowego nie było jak zainstalować . Noctua była też za duża (jeden wiatrak blokował kości ram) dlatego trzeba było dokupić wiatrak 120x120, obudowa taka sobie jakość nie za specjalna ale z drugiej strony bardzo fajne opcje ma, wiec można dać ja na plus. Ogólnie części i podzespoły fajne temperatura pod obciążeniem nie przekracza 75" Aktualnie w podkręcenia nie będę się bawił (Z resztą nie widzę jeszcze potrzeby na to) bo czekam na ciekawy wiatraczek do noctuy jeszcze zamiast tego jednego wielkiego. Ale cóż mimo wszystko pojawiły się dziwne sytuacje. Ale to już w inny temacie. Dzięki wszystkim za pomoc i alternatywy :) Temat można zamknąć.

Pozdrawiam, niżej link do tej dziwnej sytuacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie, czy jest gdzieś jakaś opcja podmiany przedniego panelu do eclipse p400s?  Bo szukam i nie mogę znaleźć nic, a szukam ponieważ przy obciążeniu w środku strasznie się nagrzewa, jak zdejmę przedni panel to po chwili jest tam normalna temp. Wszystko było by dobrze gdyby nie to ze jak zdejmę ten przedni panel to słychać wszystkie wiatraki.

Edytowane przez Okami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem p400s z innym panelem, raczej nie ma czegoś takiego w ofercie. A jak masz ustawione chłodnice/wentylatory, że masz taki problem? U mnie co prawda nie ma jakichś super ciepłych podzespołów, ale wszystkie wentylatory ustawione na minimum i całkiem fajnie to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Firedash napisał:

Nie widziałem p400s z innym panelem, raczej nie ma czegoś takiego w ofercie. A jak masz ustawione chłodnice/wentylatory, że masz taki problem? U mnie co prawda nie ma jakichś super ciepłych podzespołów, ale wszystkie wentylatory ustawione na minimum i całkiem fajnie to działa.

Nic nie zmieniałem wiec jest normalny. Dodatkowo mam 3 wymienione wiatraki, 2 z przodu i jeden z tyłu, zamiast tych co były w zestawie. Więc są dużo wydajniejsze. Tak jak mówię, jak zdejmę przedni panel to jest tam dosyć chłodno, bo powietrze ma jak dojść. I pisze tu przy obciążeniu, np. przy graniu w anthem na ultra czy black ops 

Edytowane przez Okami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, warto dodać jeszcze jeden wiatrak w miejscu tego czerwonego kółka? Czy lepiej tam gdzie żółte?

IMG_20190331_152153.jpg

Wcisnęłam go w żółty punkt.

Edytowane przez Okami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...