Skocz do zawartości
Nazlan

Dodatkowe wentylatory do obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chcę dokupić dodatkowe wentylatory do mojej obudowy Brutus M25 (SilentiumPC). W tej chwili mam tylko dwa stockowe - jeden na froncie a drugi na tyle. Planuję oba przełożyć na górę obudowy żeby wyrzucały powietrze na zewnątrz i chce dokupić 3 nowe wentylatory: dwa na front i jeden na tył.

Mógłby mi ktoś doradzić jakieś dobre wentylatory 120mm (3-pin jak sądzę, ponieważ sloty PWM zajmują wiatraki na procku - płyta główna: MSI Tomahawk Z170A)? Zależy mi zwłaszcza na tym żeby te dwa na froncie, które mają wtłaczać powietrze, były wydajne. Wolałbym też żeby na maksymalnych obrotach nie były głośne (poniżej 30 db?). Budżet: pierwotnie planowałem kupić be quiet! SilentWings 3 High-Speed 120mm, które są po 80 zł, więc powiedzmy, że 80zł to górny limit dla każdego z frontowych wiatraków (ten na tył nie musi być aż tak wydajny więc zakładam, że jego cena będzie odpowiednio niższa). Oglądałem różne testy i już nie jestem tak przekonany do tych wentylatorów, tzn. być może da się dostać coś przyzwoitego w niższej cenie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz za Noctua w wersji redux praktycznie to samo co zwykła Noctua tylko w kolorze szarym i bez dodatków (dla tego są tańsze). Mogę polecić bo sam używam wersji PWM 140mm

https://www.morele.net/noctua-nf-s12b-redux-1200-646649/

https://www.morele.net/noctua-wentylator-120mm-nf-p12-redux-900-4981132/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kronan napisał:

Jak wyżej Noctua wymiata moim zdaniem ale wybrałbym zdecydowanie Noctua Wentylator, 120mm (NF-P12 redux-900).Lepsza wydajność więc będzie lepiej wtłaczać powietrze do wnętrza PC.

Myślę że będzie spoko

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady :)

Dnia 25.01.2019 o 08:26, Kronan napisał:

Jak wyżej Noctua wymiata moim zdaniem ale wybrałbym zdecydowanie Noctua Wentylator, 120mm (NF-P12 redux-900).Lepsza wydajność więc będzie lepiej wtłaczać powietrze do wnętrza PC.

Chyba odwrotnie - https://www.morele.net/noctua-nf-s12b-redux-1200-646649/ jest wydajniejszy niż ten Noctua Wentylator, 120mm (NF-P12 redux-900) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to nie jest takie pewne bo Noctua Wentylator, 120mm (NF-P12 redux-900) wtłacza powietrze na mniejszych obrotach czyli ciszej.Drugi zasysa więcej ale pod 1200 obrotów.To już jest głośno dla wielu.Owszem.Jeśli grasz w słuchawkach i na hałas nie zwracasz uwagi to tak można.Ja mam 140 wentylator od SPC z przodu.Skręcony na 60 %.Przy 65 % już jest to irytujące.Przy 70 % to już mocno wnerwia przynajmniej mnie :-).Używam Speed Fana..Mam dwa takie bo drugi na Fortisie.A ty chcesz mieć dwa wentylatory z przodu i dodatkowo gdzieś 3..A dwa są głośne bo to się sumuje choć dokładnych liczb nie podam.Trzy wentylatory skręcone na 1200 obrotów to takich doświadczeń nie mam jak to jest głośne.Wiem za to jak głośne są dwa x 140 mm rozkręcone na 1400 obrotów.Słychać je z przedpokoju przy otwartych drzwiach.Owszem  Noctua to klasa wyższa ale nawet one skręcone na 1200 obrotów będą już mocno słyszalne bo to się zwyczajnie zsumuje.A z tego co widzę Noctua NF-S12B redux 1200 ma stałe obroty a to też może być problemem.Masz dwa mocno różniące się wentylatory do wyboru i sam musisz się zdecydować co wybrać :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...