Skocz do zawartości
WaltKowalski

ASUS SOAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem wyżej wymienioną kartę bo ktoś mi ją polecił na innym forum no i się chyba wkopałem... Ogółem dźwięk jest znacznie lepszy od integry, ale nie o tym teraz z kartą mam problemy już od samego początku.

Po pierwsze kiedy przełączam ze słuchawek na głośniki karta nie zawsze reaguje i nie mam dźwięku w głośnikach jak tak sobie poklikam parę minut to zaskoczy i potem już działa w odwrotną stronę zawsze działa nie wiem czemu... 

Po drugie to co ta karta robi z nagranym dźwiękiem to jest jakaś masakra, mając podłączone słuchawki z mikrofonem ( hyperx cloud jedynki) to mój znajomy nie jest w stanie mnie usłyszeć na discordzie a na ts3 jest nie wiele lepiej z tym, że tam jak mocniej uniosę głos to słychać straszne szumy, piski, terkotanie etc. wydaje mi się, że mam wszędzie ustawione nagrywanie dźwięku na maxa, przynajmniej w tym oprogramowaniu od asusa, jeśli zejdę z tym niżej to nawet jak się drę do mikrofonu to nic już wtedy nie słychać. Na integrze jest wszystko normalnie i nie muszę się wydzierać jak opętany do mikrofonu... 

Ogółem to się chyba mocno wkopałem bo kartę odebrałem w sklepie i zapłaciłem gotówką więc zwrot 14 dniowy odpada, mimo że mam ją 2 dni, da się coś z tym felerem zrobić, aby to jakoś działało? Może mam coś źle ustawione, że mnie nie słychać? 

Edytowane przez WaltKowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy są nowe sterowniki do niej?Ta karta miała sporo problemów niestety jak weszła na rynek.Ogólnie z tego co czytałem to karta mocno niepewna i problemowa.Opinie mocno średnie albo niby dobre ale lakoniczne i nic nie wnoszące.Jak ewentualnie nowe sterowniki nie pomogą to leżysz niestety.Kupowanie czegoś z czyjegoś pojedynczego polecenia to taki sobie pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie możesz jej w taki sposób zareklamować.Ja bym spróbował oddać tę kartę jednak na podstawie tych 14 dni.Z tego co widzę ty ją w sklepie tylko zapłaciłeś i odebrałeś a kupiłeś z neta więc jest szansa?Dowód na zakup z neta masz na skrzynce pocztowej?Tego bym się łapał od razu.Nowe stery były najszybszą opcją by coś w karcie poprawić ewentualnie.Teraz widzę że z tymi sterami to kicha u Asusa.Miałem kiedyś Creative Sound Blaster X-FI i tam była więcej tych sterów i jak który sprawiał problem inny pomagał. Możesz na pewno zgłosić problem z tą kartą  i skorzystać z gwarancji ale czy na pewno wszystko w twoim PC jest w porządku?To że nowe stery nie pomogły nie oznacza jeszcze że gdzie indziej u ciebie coś z kartą nie współpracuje.Warto było by sprawdzić kartę na innym komputerze z tym samym systemem na PC.Nie napisałeś jaki masz system.Nie napisałeś czy wyłączyłeś dźwięk na płycie.Odinstalowałeś program sterujący dźwiękiem od integry?Może się gryźć z tym od Asusa.Wszystko to musisz sprawdzić bo będziesz tygodniami męczył się z naprawami na gwarancji.Ale zwrot 14 dniowym brałbym w ciemno jeśli kartę kupiłeś z neta..

 

PS.Pobrałeś sterownik do USB ze strony Asusa?Może to rozwiąże twój problem.

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamawiałem przez internet, ale odbierałem w punkcie xkoma i od razu tam płaciłem. 

Mój system to win10, wyłączać wyłączałem odinstalowywać nie odinstalowywałem, płyta to msi z97 gaming 5, z tego co widze na emailu mam jedynie powiadomienie, że zamówienie jest gotowe do odbioru i odbiór w punkcie. To chyba tak średnio się nadaje? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Win 10 tobie nie poradzę jeśli to on sprawia jakieś problemy z kartą.Ja siedzę na Win 7 i takowych problemów nie mam,oczywiście mam inna karta, a na Win 10 się nie znam.

Ja bym spróbował zwrotu na te 14 dni dokładnie.Niczym nie ryzykujesz.Jak dla mnie ewidentnie dokonałeś zakupu poprzez neta.

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zwrotu to możesz to zrobić poprzez neta.Będzie szybciej bo dostaniesz od nich NR do twojego konkretnie zwrotu 14 dniowego.

 

Co do alternatywy.Moim zdaniem weź pod uwagę  DAC AUDIOTRAK Prodigy Cube Black USB.Wiem że to nie jest karta PCI ale....Posiada  bardzo dobre recenzje.Bardzo dobre opinie użytkowników.Z tego co słyszałem polecają ją też gracze.Gdybym potrzebował  czegoś dobrego do słuchawek z mikrofonem wybrałbym ją.Ale potraktuj to jako sugestię.Tylko ty możesz ocenić czy będziesz zadowolony z brzemienia tego DACa.Najtaniej  389 złotych na Allegro  z darmową dostawą.Do 500 złotych trudno coś innego i w miarę bezpiecznego jeśli chodzi o twoje oczekiwania.

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...