Skocz do zawartości
Cewix

Upgrade komputera do 144hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje wymienić komponenty z mojego komputera tak bym mógł cieszyć się w grach rozgrywką w 120-144fps.

Mój aktualny sprzęt to:
silentiumpc vero l1 500w
asrock h110m-hdv
i5-7500
gtx 1060 6gb (podkręcony)
2x 4gb patriot viper 2400mhz

Osobiście planowałem wymienić karte na gtx 1070ti i procesor na ryzen 5 2600 (co za tym idzie płytę główną również).

Jednak wolę poradzić się kogoś kto się bardziej zna. Nie wiem też, czy mój zasilacz jest wystarczający, oraz ilość ram.

@edit Zapomniałem dodać, że używki jak najbardziej wchodzą w grę(zależy mi żeby wyszło jak najtaniej)

Edytowane przez Cewix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz rozdziałkę monitora i w jakie tytuły grasz ?

Generalnie panuje opisnia że sprzęt powinien generować w danej grze tyle klatek ile wynosi odświeżanie monitora .

Dla 144 hz to powinno być właśnie 144+ fps , przy FHD + Detale High / Ultra R5 2600@Stock + GTX1080Ti z reguły osiąga 60-70 fps-ów .

W Kingdome Come :Delivernace jest nawet ~30 fps , podobnie w Total War : Warhammer , w Project Cars 2 , Watch Dogs 2 jest to przedział 50-60 fps , w Civ VI minimalny fps jest nawet poniżej 50 fps , z drugiej stony w W3 R5 + GTX1080Ti osiąga minimalnie ~90 fps .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p, aktualnie For honor, Monster hunter world, gw2(tutaj 144fps nie spodziewam się nawet na high endzie) i ogólnie czasem jakieś AAA najnowsze.

Głównie zależy mi na płynności więc bez problemu mogę zmniejszyć np. jakość cieni, czy odległości renderowania żeby ulżyć procesorowi/karcie graficznej

 

gtx 1080ti 60-70 fps ma się rozumieć na 4k, nie fhd?

Edytowane przez Cewix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro bez problemu możesz zmniejszać ustawienia byle mieć te 120+ fps w grach to R5 2600 + 1070Ti i ew. dołożenie ramu powinno wystarczyć .

Przynajmniej w tytułach AAA , nie wiem jak w czymś mniej popularnym .

Alternatywnie możesz rozważyć GTX2060 , wydajność ma podobną lub nawet lepszą a nowe karty z tego co widzę to są tańsze niż 1070Ti .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramu to wystarczy, że dokupie 2x 4gb 3000mhz, czy lepiej sprzedać ten co mam i kupić 2x 8gb 3000mhz?

Rozważałem również rtx2060 ze względu na wsparcie FreeSync jednak okazało się, że nie wspiera akurat mojego monitora (AOC G2460PF) a dodatkowo używany gtx 1070ti wychodzi taniej o ~300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...