Skocz do zawartości
boratix

Jaka płyta główna pod i5-8400 i pamięci HyperX?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeszcze dzisiaj chcę zamówić płytę główną do mojego i5-8400 i pamięci HyperX Fury 2x4GB 2666MHz. Myślałem nad MSI Z370-A Pro bo w przyszłości nie wykluczam przesiadki na jakiś procesor 8,9 generacji z K. Chyba lepiej jest kupić teraz lepszą płytę niż dopłacać do i5-8500? Czy ta płyta od MSI nie będzie robiła problemów na takich pamięciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tesel napisał:

jak zmieniać to na z390

zawsze to coś co jest najnowsze obecnie

Płyty na Z390 chyba nie są zbyt nowe, z tego co pamiętam wyszły tuż po premierze generacji 8. Do Z390 trochę mi jednak pieniędzy brakuje. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, boratix napisał:

Płyty na Z390 chyba nie są zbyt nowe, z tego co pamiętam wyszły tuż po premierze generacji 8. Do Z390 trochę mi jednak pieniędzy brakuje. :(

Odwrotnie Z370 wyszło pierwsze, nie tak dawno Z390.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Setnik napisał:

Odwrotnie Z370 wyszło pierwsze, nie tak dawno Z390.

To coś mi się to pomieszało bo jeszcze gdzieś tak rok temu płyty pod 8 generacje kosztowały majątek po 500/600zł i wszyscy czekali wtedy  na tanie H310, B360, które pojawiły się stosunkowo niedawno.  Mam kłopoty z pamięcią pewnie. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło ci się pomieszać bo sam Intel sporo namieszał .

Pod CFL / CFLR są płyty na chipsetach serii 3xx , pierwotnie miał być tylko Z370 ale po jakimś czasie pojawiły się plotki o Z390 a niedawno sam chipset i płyty na nim oparte .

Od strony technicznej te chipsety nie wiele się różnią - obsługa USB 3.1 Gen 2  i Intel Wireless AC + BT 5.0 w Z390 .

Wg. mnie spokojnie można brać płytę na Z370 , nie wiele się straci .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku z370 obsłuży też po updacie biosu serię 9, więc...patrz tylko za czymś z mocniejszą sekcją zasilania jak zamierzasz kiedyś zmieniać proca na coś rzędu 100W+ w stresie.

Z390 na chwilę obecną za drogie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...