Skocz do zawartości
Nazlan

Pasta termoprzewodząca - jaka i ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

planuję wymienić pastę termoprzewodzącą na moim procesorze i karcie graficznej (MSI gtx 970). Zastanawiam się jaką pastę kupić i jaką ilość żeby wystarczyło na oba elementy? Będę wymieniał pastę pierwszy raz więc szukam czegoś prostego w aplikacji (idiot-proof ;)). Myślę nad Thermal Grizzly Kryonaut, ale nie wiem czy 1 gram wystarczy i ogólnie to strasznie drogie jest :(

 

Przy okazji: wie ktoś czy ta karta ma termopady które powinienem wymienić?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermal Grizzly to dobry wybór ale 1 gram to na procka tylko starczy.No i fakt tania nie jest.

Może be quiet! pasta termoprzewodząca DC1 3g weź.Starczyć powinno na procka i GPU.Motodą na "kuleczkę" centralnie nakładana?Najbezpieczniejsza metoda.W necie zobacz jak i ile jej się kładzie.

Możesz też dać Thermal Grizzly na GPU a  be quiet na procka .Thermal Grizzly lepsza jest więc może warto tak ją dać.

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Phill76 napisał:

Wystarczy jak ktoś ma oko i rękę do tego.Pytający za takiego się nie uznaje.Starczy na dwa razy ale w necie jest całe mnóstwo dyskusji ze ktoś daje za mało albo właśnie za dużo pasty.W sumie temat woda.Pozdrawiam :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakładanie pasty na kuleczkę(małe ziarnko grochu,dwa łepki od zapałek no różności :-)).Dużo zależy tez od samej konsystencji pasty.Sam używam Gelid Extreme.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/jak_zaaplikowac_paste_termoprzewodzaca_test_dziesieciu_popularnych_metod-6292-2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kronan napisał:

Sam używam Gelid Extreme.

Mówisz o tej paście: https://www.komputronik.pl/product/169998/gelid-gc-extreme-tc-gc-03-a.html ? Polecasz jako alternatywę dla Kryonauta na cpu/gpu?

Odnośnie metod nakładania to pasty na cpu to widziałem już masę filmików i poradników, ale czy one też mają zastosowanie do nakładania pasty na gpu? Na podstawie tego co oglądałem/czytałem ludzie ją rozsmarowywali.

Jeszcze jedno pytanie: czy pasta termoprzewodząca, która jest jeszcze w tubce ma jakąś datę ważności? :P Możliwe, że kolega udostępni mi nadmiar swojego Kryonauta, ale on kupował te pastę ze 2-3 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.To moja pasta której używam.Bardzo dobra jakość za bardzo rozsądną cenę.To nie jest alternatywa jako taka.Kryonaut jest lepszy ale nie dla każdego się nada i jest drogi.Gelid Extrem jest bardzo dobry.Z taką ceną wymiata.Jak ktoś postawi na Thermal Grizzly Kryonaut i przez 2-3 lata nie tknie chłodzenia warto dopłacić.Ale jak co roku zmieniam pastę to nie będę bulił extra :-).

Co do metod nakładania.Metoda na kropelkę(nr 2 z linku który podałem) jest najbezpieczniejsza szczególnie dla nowicjuszy.Dodatkowa korzyść jest taka że jak będziesz zmieniał pastę za rok,dwa to łatwiej ją szczyścić płynem izopropylowym.

I trzecie pytanie.2-3 lata nie zaszkodzi paście o ile była szczelnie dokręcona po jakimś użyciu.A twój znajomy będzie wiedział jak tego Kryonauta przechowywał ostatecznie.Pamiętaj też że 1 gram starcza na dwa razy najmniej(choć wymaga to wprawy i wyczucia) a nie każdy bawi się w zmianę pasty co kilka miesięcy więc pasta powinna dość długo trzymać swoją konsystencję i właściwości.Moja pierwsza pasta od Zalmana STG 1 służyła mi kilka lat bez problemów z bardzo dobrą konsystencją do samego końca.Więc to nie jest problem.Dobrze dokręcona tubka,strzykawka,trzyma właściwości pasty.

 

PS.Ja swojego Gelida kupuje gdzie indziej.I kupuje małą 1 g strzykawkę.Link

https://allegro.pl/uzytkownik/www-bestgamer-pl/chlodzenie-i-tuning-pasty-termoprzewodzace-260037?order=m&bmatch=baseline-n-dict-ele-1-3-1130

 

 

 

 

Edytowane przez Kronan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam Thermal Grizzly Kryonaut i sobie bardzo chwalę, nakładałem juz na rózne sposoby tj kropelkę na środek i zamykałem, rozsmarowywałem równo po cały procku, nie widze szczególnej róznicy w temp. Innych past nie uzywałem wiec sie nie wypowiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...