Skocz do zawartości
kermi

Modernizacja komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zastanawiam się nad modernizacją komputera. Obecna wydajność zestawu już mnie nie satysfakcjonuje. budżet jaki posiadam to ok 1000zł plus to co dostanę ze sprzedaży komponentów.

Mój obecny zestaw:

-Procesor: i5 2550k 4.5Ghz,

-Chłodzenie procesora: Custom lc,

-Pamięć ram: 2x4Gb crucial  ballistix sport,

-Płyta główna: Asus p8z77-i deluxe,

-Karta graficzna: Gigabyte rx570 4gb gaming,

-Zasilacz: Silentiumpc supremo m2 gold 550w,

-Obudowa: Phanteks evolv itx.

Komputer jest wykorzystywany w zasadzie do wszystkiego Gry, muzyka, czasami obróbka zdjęci czy renderowanie czegoś.

Myślałem nad wymianą procesora na i7 2600K i oc do tego wymiana karty na powiedzmy rx580 (Forza horizon 4 lepiej działa na AMD), Albo wymiana platformy na r5 2600.

Szczerze sam nie wiem w którym kierunku lepiej iść dlatego piszę tu. Chyba zawsze jest tak że jak komuś trzeba coś poradzić to łatwo a jak sobie no to już problem:).

Za wszelką pomoc dziękuję:)

Edytowane przez kermi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez dwóch zadań R5 2600. Wydajniejszy, więcej rdzeni/wątków, zapotrzebowanie na energię mniejsze. Tyle, że ryzen+płyta+ram (2x4GB) to około 1500zł - chyba, że możesz czekać na sprzedaż obecnych cpu,mobo,ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzen 5 2600 to ok 700zł, płyta do niego powiedzmy 400zł, ram 2x4 GB 3000Mhz patrioty od 270zł (lub 2x8 GB adaty od 430zł), rxx 580 8GB szafirek od około 1100zł - także 2470 / 2630 zł, jeśli wymienać by platformę. Minus sprzedaż starych klamotów.

taniej na pewno będzie i7-2600k (440+ zł) + szafirek nitro+ 590 1250zł minus sprzedaż 2500k (powiedzmy 200zł) i rx570 (powiedzmy 550 zł) i tutaj bilans mniej więcej wyjdzie około 1000zł. 

Dobre masz te batalisty? co to za ramy?

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka z ram nie corsair a crucial. Niegdyś bardzo popularne kostki na asrock z77 extreme4 robiły bez zająknięcia 2133Mhz.

Na tym Asusie co mam teraz nie mogę wyjść poza standardowe 1600 ale jeszcze jakoś bardzo się nie starałem.

i7 2600K + oc do tego rx590 wydaje mi się całkiem spoko. myślałem też nad GTX 1070 używanym ale boje się że padnie po niedługim czasie ponieważ nie wiadomo czy pochodzi z koparki czy gamePC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, FxJ napisał:

Nadal pod ITX ?

Myślę że tak bo kupowanie jeszcze nowej obudowy mija się z celem. Ta może nie jest zbyt duża bo pod itx ale jest bardzo solidna. poza tym nowa obudowa to ok 300zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana RX570 na RX 580/590 jest prawie bez sensu ! Na GTX1070 ma to sens - sam tak wymieniłem RX 580 ...

Wymiana platformy na AMD ma już sens , bo kupno starej i7 średnio ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...