Jump to content
Sign in to follow this  
hojwduppe69

Jak podłączyć słuchawki Bluetooth do karty dźwiękowej Asus Xonar DX/XD

Recommended Posts

Cześć!

Szukałem odpowiedzi do mojego pytania, ale niestety nie znalazłem. Czy istnieje możliwość, żeby podłączyć słuchawki Bluetooth do karty dźwiękowej? Czy ma to w ogóle sens? Nie mam w PC bluetooth i muszę zakupić jakieś urządzenie. Wiem, że słuchawki można podłączyć przez dongle usb, ale jestem ciekawy czy da się to zrobić przez kartę dźwiękową. Znalazłem takie urządzenie. Napisane jest, że może działać jako odbiornik i nadajnik, więc jestem ciekawy: https://www.avstore.pl/wzmacniacze-przedluzacze-sygnalu/mozos-mbl-hd-transmiter-nadajnik-odbiornik-bluetooth-50-apt-x-hi-res.html

Pomyśl logicznego karta daj dźwięk analogowy. Bt to cyfrowe przesylanie dźwięku. Chcesz dźwięk cyfrowy przekształcić na analog przez katre w pc. Potem kupić urządzenie które ten analog przekształcić w cyfrę żeby wysłać po bt do słuchawek które znowu same muszą przekształcić cyfrę na analog. Gdzie tu sens gdzie logika? Kup zwykły moduł usb/bt. Albo podepnij słuchawki kablem Jack do karty o ile słuchawki mają taką możliwość i to jedyna opcja żeby wykorzystać kartę dźwiękowa

2 hours ago, bleck55 said:

Pomyśl logicznego karta daj dźwięk analogowy. Bt to cyfrowe przesylanie dźwięku. Chcesz dźwięk cyfrowy przekształcić na analog przez katre w pc. Potem kupić urządzenie które ten analog przekształcić w cyfrę żeby wysłać po bt do słuchawek które znowu same muszą przekształcić cyfrę na analog. Gdzie tu sens gdzie logika? Kup zwykły moduł usb/bt. Albo podepnij słuchawki kablem Jack do karty o ile słuchawki mają taką możliwość i to jedyna opcja żeby wykorzystać kartę dźwiękowa

Wiem jak to działa, ale nie znalazłem modułu na USB który obsługuje aptx-HD, więc zakupiłem przed chwilą to urządzenie. Dam znać jutro jak się sprawuje, o ile kogokolwiek to interesuje.