Skocz do zawartości
Tranquility

Wymiana CPU czy GPU pod gry 2560x1440

Wymienić CPU czy GPU ?  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Do wymiany CPU czy GPU ?

    • Procesor
      5
    • Grafika
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na chwilę obecną posiadam Core i5-2550K@4.5GHz + GeForce GTX1070 i niestety będę mógł wymienić tylko jedną rzecz i zastanawiam się właśnie czy to powinien być procesor ( + oczywiście zmiana płyty głównej i pamięci RAM ) czy może karta grafiki np używany GTX 1080 Ti 11GB lub nowy RTX 2070 8GB ?

P.S. Rozdzielczość do grania to 2560x1440 60Hz.

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie procek .

Albo R5 2600 + płyta na B350 / B450 + 16 GB ram 3 000 + mhz albo I5 9600K lub nawet I7 9700K + płyta na Z370 + taki sam ram .

Zależnie ile masz kasy , Ryzen wyjdzie taniej ale też nieco wolniej niż I5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, reyden napisał:

Zdecydowanie procek .

Albo R5 2600 + płyta na B350 / B450 + 16 GB ram 3 000 + mhz albo I5 9600K lub nawet I7 9700K + płyta na Z370 + taki sam ram .

Zależnie ile masz kasy , Ryzen wyjdzie taniej ale też nieco wolniej niż I5

Ciekawa propozycja - myślisz że procek będzie sensowniej ? Głównie chodzi mi o takie tytuły jak Battlefield 5 czy PUBG żeby mieć te stałe 60 FPS...  Z kolei grafika by wyszła taniej aniżeli wymiana CPU, płyty głównej, RAMU i chłodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę masz dość mocną a procek na już swoje najlepsze lata za sobą , to tylko 4 rdzenie w dodatku średnio wykręcone .

Obecne I7 mają tyle a nawet więcej w turbo , do tego 6-8 rdzeni co w obecnych grach bardzo się przydaje .

Zaś w cenie I5 9600K masz R5 2600 + płyta do niego , minusem jest mniej fps - zależy od gry .

Opcjonalnie rozważać I5 9400 + płyta na B360 + ram 2 666 mhz .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika naturalnie wyjdzie najlepiej, da poziom FPS jaki chcesz, ale miejscami będziesz miał spadki niestety z racji procesora. Natomiast procesor da poprawę minimalną, prawie niezauważalną, to jest raczej przygotówka pod kupienie mocniejszej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w nowych tytułach już 6 rdzeni/wątków to minimum do tego ram 3200MHz, w grach o których piszesz z pewnością masz dropy fps jak coś więcej się dzieje i to właśnie pokazuje, iż procesor nie wyrabia. Nawet jakbyś wsadził jeszcze mocniejszą grafikę to tego punktu nie wyeliminuje się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2019 o 15:34, Setnik napisał:

Niestety w nowych tytułach już 6 rdzeni/wątków to minimum do tego ram 3200MHz, w grach o których piszesz z pewnością masz dropy fps jak coś więcej się dzieje i to właśnie pokazuje, iż procesor nie wyrabia. Nawet jakbyś wsadził jeszcze mocniejszą grafikę to tego punktu nie wyeliminuje się. 

Jest dokładnie tak jak piszesz. Generalnie da się grać przez większą ilość czasu nawet jak się sporo dzieje na ekranie to tez nie ma większego problemu ale jednak od czasu do czasu dropy poniżej 60 FPS ( mam locka na 60 Hz - synchronizacja pionowa ) się zdarzają i również zmierzam ku temu iż może juz procesor nie wyrabia.

P.S. Jako przykład podaję Battlefield 5 - opcje graficzne zawsze na ULTRA i rozdzielczość 2560x1440 - może na niższych ustawieniach  grafiki było by lepiej ale nie sprawdzałem bo po pierwsze niższa jakość mnie raczej nie interesuje a po drugie jak wspomniałem mimo starego procesora gra się komfortowo przez zdecydowanie większą cześć czasu ( jest 60 FPS :) - w związku z czym teraz zastanawiam się czy faktycznie jest sens teraz przesiadać się na nową generację czy jednak zaczekać na gry które "zniszczą mój procesor" ;-)

P.S. Jeśli już to myślałem o przesiadce na Core i9-9900K ale trochę drogo jak na chwilę obecną...

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej rozdzielczości to średnio opłacalne I7 9700k to max sensownego wydawania kasy, w tej cenie Masz Ryzena i płytę.

W większych rozdzielczościach różnice się zacierają większą role gra grafika, aczkolwiek w multi potrzeba coraz to więcej wątków.

Nawet NV do RTX zaleca I7 9700 lub Ryzena 2700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...