Skocz do zawartości
Shub Niggurath

Monitor 4K, max .3500zł, powyżej 27 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam monitora 4K w budżecie 3500 pln, o wielkości >27 cali.

Zastosowanie monitora to głównie praca biurowa, Internet, okazyjne oglądanie filmów, okazyjnie obróbka domowego video, nic profesjonalnego. Żadnych gier :)

Monitor ma być na lata. Przykładowo mój obecny Philips ma ponad 10 lat i dalej robi robotę, ale jednak czas już wymienić cały sprzęt łącznie z komputerem

Monitor ma być pod komputer, który w niedługim czasie będę składał. Ma to być w miarę wydajna maszyna w budżecie 4500 pln również na lata.

Na co jest sensownie przeznaczyć dzisiaj te 3,5k?

Z tego co zdążyłem się zorientować przy takich zastosowaniach w grę wchodzą matryce IPS lub VA. Nie wiem natomiast jak to jest z LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spokojnie IPS-a możesz brać, matryca VA ma gorsze kąty widzenia, ale za to lepszą czerń i kontrast.

IPS ma dobrą jasność, kolory, barwy, kąty widzenia w pionie i poziomie. Za min. 3700 zł jest taki 32 calowy LG 32UD99-W, świetny sprzęt z HDR, duże opcje konfiguracji. Może niedługo stanieje do poziomu założonego budżetu, może gdzieś na promocji będzie.

Z tańszych za ok 3200 zł BenQ PD3200U. Po prostu dobry, profesjonalny sprzęt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależny Ci na czerni to śmiało można iść w dobrego IPS np. model PD3200U z firmy Benq. Nie wypalają się jakoś szybko a posiadają wysokie nasycenie kolorów plus najlepsze kąty widzenia. W/w model w zupełności powinien wystarczyć do zaawansowanego użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...