Skocz do zawartości
wargavoc

Navis RGB 280 + Aquariusz X70T

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam małą zagwostkę i bardzo Was proszę o pomoc. 

Kupiłem sprzęt jak w temacie. wg. specyfikacji można wstawić na topie chłodnicę 280 mm typu pull.

Jakże mój smutek ogarnął kiedy okazało się, że produkt z ich stajni... nie jest kompatybilny (brakuje około 0,5 cm).

Dlatego pozostało mi wstawić chłodnicę na froncie obudowy (już trudno).

Pytanie: Czy wentylatory na topie w takim układzie mają wtłaczać powietrze do obudowy? 

Pytanie2: czy wentylator z tyłu obudowy ma wyciągać powietrze?

 

Obecnie ustawiłem jak powyżej. Sprzętu nie mam kosmicznego, stary poczciwy asrock p67 pro3 z przegrzewajaca sie sekcja zasilania (bo jakiś idiota wsadził paste termoprzewodząca :D) wraz z i5-2500k @ 4,8 (wyżej nie chciał :((((( )

 

Z góry dzięki za porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze robi się tak, że przód (czasami dół) zaciąga powietrze, a tył i góra wyrzuca je z obudowy. Wentylatory z chłodzenia będą powietrze wtłaczać do środka, a reszta je wypychać.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego to już nie dopisałeś, nie wiem jak jest z tą obudową, ale jeśli chłodzenie będzie wypychać powietrze, to raczej  góra i tył musiałaby je zasysać, bo inaczej strasznie cyrkulacja byłaby zaburzona, sam nie wiem jak taki odwrócony przepływ wpłynie na temperatury, bo na pewno płynie negatywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tego typu obudowa teoretycznie nie będzie specjalnie korzystała z nawiewu na froncie, a co za tym idzie z montowania tam chłodnicy:

Trzeba by to sprawdzić w praktyce. Ja bym jednak wolał AiO dać na górę w trybie push. Może wymień jeśli jeszcze możesz na model 240?

Ja osobiście czekam na Macho Rev. C http://thermalright-china.com/product/马乔rev-c/

Tak, żeby już pod Ryzena 3000 był. Póki co Wraith Prism czeka w pudełku na dobry początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg specyfikacji 280 mozna zamontowac na gorze obudowy w ukladzie Pull, co zaburza moj pomysl na RGB..

 

Poza tym wg testu https://ithardware.pl/testyirecenzje/czy_pozycja_chlodzenia_aio_w_obudowie_ma_znaczenie_push_pull_i_pushpull-6491-4.html

okazuje sie ze uklad pull jest najgorszym rozwiazaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...