Skocz do zawartości
Grecicho

GTX 770 vs GTX 960

Rekomendowane odpowiedzi

Karty o bardzo zbliżonej wydajności. Raz jedna raz druga minimalnie szybsza. Zależy o jakie konkretnie tytuły chodzi. Ja bym brał 960 - mniej prądu i ciepła.

A jeżeli chodzi o inne karty, to dołożyłbym te 50PLN i kupił RX470 4GB - wciągnie nosem obie proponowane przez Ciebie.

Edytowane przez goral2099
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, goral2099 napisał:

Karty o bardzo zbliżonej wydajności. Raz jedna raz druga minimalnie szybsza. Zależy o jakie konkretnie tytuły chodzi. Ja bym brał 960 - mniej prądu i ciepła.

A jeżeli chodzi o inne karty, to dołożyłbym te 50PLN i kupił RX470 4GB - wciągnie nosem obie proponowane przez Ciebie.

A nie będzie żadnych problemów z wydajnością, jeśli taki RX470 zostanie połączony z i5 4590 3.70GHz? Kiedyś czytałem coś o złym narzucie obliczeń na procesor, tylko już nie pamiętam czy chodziło o połączenie Procesor intel + Radeon, czy Procesor AMD + karta Nvidii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemów. Ten procek chociaż lata świetności ma za sobą, nadal jest całkiem mocny i w zupełności wystarczy do RX470 i starszych, a nawet młodszych gier. Ewentualnie trzeba będzie z detalami na średnie zjechać. Nawet jeżeli wziąć pod uwagę cały ten "narzut", to i tak będzie wydajniej, niż na wspomnianych GTXach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie niezwiązane z tematem. Ostatnio na kilku innych forach widziałem że ludzie piszą o celowym ubijaniu starszych kart graficznych przez Nvidie (seria 9xx, 7xx, 6xx i tak dalej) za pomocą nowych sterowników. Czyli że nowsze sterowniki = większa wydajność na RTX 2XXX i GTX 10XX i gorsza wydajność kart GTX 9XX w dół. To mit czy prawda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to trochę inaczej działa. Nowsze sprzęty po prostu dostają optymalizacje pod konkretne tytuły, poprzednie generacje już niekoniecznie. Szczerze to nie widziałem pomiarów poruszających to zagadnienie. Ale tez nie szukałem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...