Jump to content
Wiesiu87

Update komputera a instalacja Windows 10

Recommended Posts

Witam. Posiadam komputer na którym był zainstalowany Windows 7. Nie mam klucza produktu do tego Windowsa. Kiedy było to możliwe skorzystałem z darmowej aktualizacji Windowsa 7 do Windowsa 10 wersja Home. Mój system windows jest aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej powiązanej z moim kontem Microsoft. Niedługo jednak będę chciał mój komputer upgradować, będę zmieniał płytę główną, procesor i RAM. Będę więc musial zainstalować Windows 10 na nowo. Przy pomocy media creation tools stworzyłem bootowalny pendrive. Moje pytanie brzmi - jak mogę zainstalować czystego windowsa na nowym komputerze aby przeniesiono mi licencję? To się dzieje automatycznie? Co trzeba robić podczas instalacji? Z tego co wiem Windows 10 zapyta o klucz którego nie posiadam

Wybierasz opcję "nie posiadam klucza", czy coś podobnego i instalujesz normalnie. Później logujesz się na swoje konto i wszystko powinno być ok. Ewentualnie może być pytanie o zmiany sprzętowe w komputerze. Potwierdzasz, że takowe nastąpiły i też powinno być ok. Przynajmniej u mnie tak było. Ale może ktoś z większym doświadczeniem w temacie się wypowie.

@goral2099 naprawdę wymieniłeś płytę główną i bez podawania klucza system się aktywował?

Wg mnie to nie przejdzie. Potrzebny byłby stary klucz i wtedy po jakiejś weryfikacji pewnie by się aktywowało.

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Dnia 1.02.2019 o 11:51, Wiesiu87 napisał:

Witam. Posiadam komputer na którym był zainstalowany Windows 7. Nie mam klucza produktu do tego Windowsa. Kiedy było to możliwe skorzystałem z darmowej aktualizacji Windowsa 7 do Windowsa 10 wersja Home. Mój system windows jest aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej powiązanej z moim kontem Microsoft. Niedługo jednak będę chciał mój komputer upgradować, będę zmieniał płytę główną, procesor i RAM. Będę więc musial zainstalować Windows 10 na nowo. Przy pomocy media creation tools stworzyłem bootowalny pendrive. Moje pytanie brzmi - jak mogę zainstalować czystego windowsa na nowym komputerze aby przeniesiono mi licencję? To się dzieje automatycznie? Co trzeba robić podczas instalacji? Z tego co wiem Windows 10 zapyta o klucz którego nie posiadam

Oczywiście, że się da.

1. Instalujesz Windowsa na nowym komputerze

2. Logujesz się do swojego konta Microsoft.

3. W zakładce urządzenia klikasz dodaj urządzenie.

Gotowe. Teraz masz Windowsa aktywowanego nowym sprzęcie

Ja tak robiłem i działało