Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Wiesiu87

Update komputera a instalacja Windows 10

Polecane posty

Witam. Posiadam komputer na którym był zainstalowany Windows 7. Nie mam klucza produktu do tego Windowsa. Kiedy było to możliwe skorzystałem z darmowej aktualizacji Windowsa 7 do Windowsa 10 wersja Home. Mój system windows jest aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej powiązanej z moim kontem Microsoft. Niedługo jednak będę chciał mój komputer upgradować, będę zmieniał płytę główną, procesor i RAM. Będę więc musial zainstalować Windows 10 na nowo. Przy pomocy media creation tools stworzyłem bootowalny pendrive. Moje pytanie brzmi - jak mogę zainstalować czystego windowsa na nowym komputerze aby przeniesiono mi licencję? To się dzieje automatycznie? Co trzeba robić podczas instalacji? Z tego co wiem Windows 10 zapyta o klucz którego nie posiadam

Wybierasz opcję "nie posiadam klucza", czy coś podobnego i instalujesz normalnie. Później logujesz się na swoje konto i wszystko powinno być ok. Ewentualnie może być pytanie o zmiany sprzętowe w komputerze. Potwierdzasz, że takowe nastąpiły i też powinno być ok. Przynajmniej u mnie tak było. Ale może ktoś z większym doświadczeniem w temacie się wypowie.

@goral2099 naprawdę wymieniłeś płytę główną i bez podawania klucza system się aktywował?

Wg mnie to nie przejdzie. Potrzebny byłby stary klucz i wtedy po jakiejś weryfikacji pewnie by się aktywowało.

Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Nie. Wsadziłem dysk do innego laptopa tymczasowo. 

Dnia 1.02.2019 o 11:51, Wiesiu87 napisał:

Witam. Posiadam komputer na którym był zainstalowany Windows 7. Nie mam klucza produktu do tego Windowsa. Kiedy było to możliwe skorzystałem z darmowej aktualizacji Windowsa 7 do Windowsa 10 wersja Home. Mój system windows jest aktywowany przy użyciu licencji cyfrowej powiązanej z moim kontem Microsoft. Niedługo jednak będę chciał mój komputer upgradować, będę zmieniał płytę główną, procesor i RAM. Będę więc musial zainstalować Windows 10 na nowo. Przy pomocy media creation tools stworzyłem bootowalny pendrive. Moje pytanie brzmi - jak mogę zainstalować czystego windowsa na nowym komputerze aby przeniesiono mi licencję? To się dzieje automatycznie? Co trzeba robić podczas instalacji? Z tego co wiem Windows 10 zapyta o klucz którego nie posiadam

Oczywiście, że się da.

1. Instalujesz Windowsa na nowym komputerze

2. Logujesz się do swojego konta Microsoft.

3. W zakładce urządzenia klikasz dodaj urządzenie.

Gotowe. Teraz masz Windowsa aktywowanego nowym sprzęcie

Ja tak robiłem i działało

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.