Skocz do zawartości
ksiadzDOBRODZIEJ

Upgrade 4-letniego "dziadka"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mój troszeczkę "leciwy" desktop coraz częściej zaczyna domagać się odnowy.Aktualnie wygląda to tak:

Intel Core i7-4790K, MSI Z97 Gaming 5 (MS-7917)  
4 x 4 gb G Skill RipjawsZ F3-17000CL9-4GBZH	
Asus GeForce GTX 1080 Ti
Asus ROG Swift PG278Q  [27" TN LCD]  
Samsung SSD 850 PRO 256GB
Samsung SSD 840 EVO 250GB  
WDC WD30EFRX-68EUZN0
ASUS XONAR PHOEBUS SOLO
Chieftec BA-02B-B-B
Seasonic 850W Focus Plus Gold
Monitor Asus ROG PG278Q

Komputer w zasadzie wyłącznie do grania , w większości w nowe tytuły. Zasilacz prawie nówka,grafa musiałaby jeszcze posiedzieć w budzie z rok, potem wymiana razem z monitorem (już na 4k), buda mam nadzieje że się nada.

Co do ssd to tak jak pisałem tylko gry, więc chyba nie ma sensu pakować w NVMe tym bardziej że chciałbym jakiegoś 1tb, ale to jest tylko moje "chyba".

procek - ramy- dysk

co do płyty nie jestem pewien

któraś z tych droższe  lub tych tańsze , do tego jeszcze jakieś wydajne chłodzenie chłodzenie.

Z góry dziękuje za pomoc i sugestie.

Pochwalony:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między ssd na M2 NVME i zwykłym 2,5" nie będzie zbyt odczuwalna w codziennym użytkowaniu. Będzie trochę szybciej ale czy to zauważalna różnica? Raczej nie. W obudowie będzie mniej kabli i więcej miejsca. To są główne plusy. Jeżeli masz kaskę, to czemu nie. Ale jeżeli liczysz każdą złotówkę, to bez szkody możesz zostać przy dyskach SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak z ciekawości i dla pewności otworzyłem tą swoją bude, oj ciężko będzie gdzieś umieścić np krakena, bedę musiał na razie jakieś powietrze wsadzić , myślałem o be quiet! Dark Rock Pro 4, tylko jak z Tridentami ,wejdą bez problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...