Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zwracam się do was z prośbą o ocenę, czy załączona przeze mnie konfiguracja z morele.net jest kompletna. Nie jestem znawcą tematu podzespołów komputerowych, nie zamierzam składać komputera sam - niech zrobią to osoby, które się na tym znają (lub niech będą to osoby, których kompetencji mogę wymagać w ramach gwarancji ;p).

Po zapoznaniu się z artykułem na purepc odnośnie zestawów PC postanowiłem na jego podstawie zbudować zestaw PC dla siebie (a właściwie skopiować wszystko i dodać pozostałe niezbędne komponenty). Wyszedł mi taki oto zestaw ze sklepu morele.net:

ZESTAW

Zależy mi na tym by dostarczono mi PC, które będzie od razu działał po tym jak podłączę go do zasilania i wszystkich urządzeń peryferyjnych.

Moje pytania

Czy podany powyżej zestaw PC jest kompletny (czy nie pominąłem jakiegoś istotnego komponentu)?

Czy coś byście zmienili, dodali?

Czy wybrana przeze mnie obudowa jest kompatybilna z płytą główną i kartą graficzną?

 

PS

Pytania mogą się wam wydać trywialne, ale proszę zrozumcie - wydaję na ten komputer niemałe pieniądze i nie chcę czegoś sknocić. Dzięki za wyrozumiałość i pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tesel napisał:

Po co mu mącisz z tym słabym ryzenem? Wybrał sensowny zestaw i niech się tego trzyma.Jeśli komputer ma służyć do gier to ryzen jest kiepskim wyborem w tej sytuacji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, B@nita napisał:

Po co mu mącisz z tym słabym ryzenem? Wybrał sensowny zestaw i niech się tego trzyma.Jeśli komputer ma służyć do gier to ryzen jest kiepskim wyborem w tej sytuacji.

Nie chcę szukać oszczędności na procku. Nie zamierzam grać w 4k ani nawet w rozdziałkach powyżej 1920x1080. Bardziej zależy mi na dużej płynności rozgrywki niż na ulrta max w każdym ustawieniu graficznym.

Co do dysków SSD i HDD. Widzę, że proponujecie jakieś zmiany. Co jest nie tak z dyskiem z konfiguracji? Czy jest to zbyt budżetowy egzemplarz? Podział na dysk 500GB SSD i 1TB HDD wychodzi bardzo podobnie cenowo do 1TB SSD(może taka konfiguracja lub taka konfiguracja). Czy jest to lepsza opcja?

I ostatnie pytanie czy konfiguracja jest kompletna? Jak złoże to zamówienie to poskładają mi z tego kompletnego pc?

Edytowane przez MichalPiaskowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, B@nita napisał:

.Jeśli komputer ma służyć do gier to ryzen jest kiepskim wyborem w tej sytuacji.

czasami za dużo bajdużysz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MichalPiaskowski napisał:

I ostatnie pytanie czy konfiguracja jest kompletna? Jak złoże to zamówienie to poskładają mi z tego kompletnego pc?

Będę wdzięczny za odpowiedź na powyższe pytanie. Będę wtedy mógł z czystym sercem zamknąć ten topic :)

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, B@nita napisał:

Rozwiń, może się czegoś nauczę.

ale po co na starość masz się męczyć

 

ogólnie autor i tak oc pewnie nie zrobi a zgodnie z tym testem https://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_amd_ryzen_5_2600x_vs_intel_core_i5_8600k

ryży jest wystarczający [a 2070 nie jest znowu taką słabą kartą]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tesel napisał:

ale po co na starość mam się męczyć

Poprawiłem bo wdarła ci się literówka.

Ryży wystarczający, pytanie na jak długo?? Po za tym podkręcony 2600 bo takim jest ten ryży z x-em, praktycznie nic w grach nie daje po za większym poborem energii i temperaturą.Baty dostaje nawet od i5 8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już by trzeba było zapytać kogoś bardziej obeznanego w temacie zasilaczy. W polecanych zestawach masz fractala 650 i Fortrona hydro gdzie o ile się nie mylę są bebechy seasonica, czyli jedne z najlepszych.Generalnie jak nie będziesz kręcił procesora to ten korsarz też styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może ja się nie znam, ale nie ryzykował bym zasilacza silentium.Co to jest za marka? Kolejna Manta, overmax czy inny chinol z polskimi nalepkami? Mają jakąś fabrykę czegokolwiek w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o miejsce produkcji, bo to z reguły jest oczywiste. Tu chodzi o różnice między wieloletnim doświadczonym producentem zasilaczy a dystrybutorem jakiegoś chińczyka ze swoim logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, B@nita napisał:

Nie wiem, może ja się nie znam, 

jak miło że masz trochę odwagi i potrafisz się obiektywnie ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FxJ napisał:

A widziałeś ich fabrykę w Polsce lub innym kraju nie będącym Chinami?

Czy Silentium jest producentem czegokolwiek co sprzedaje pod swoją marką?

 

jak miło że masz trochę odwagi i potrafisz się obiektywnie ocenić. 

Troche słabe...

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...