Skocz do zawartości
macgor

Ocena budżetowego na codzień i fortnite max 1600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie potrzeba czegoś budżetowego do typowych codziennych zastosowań plus w miarę komfortowego grania w Fortnite w FHD do 1600zł.

Mobo: MSI B450M PRO-VDH V2 - 349 zł
CPU: Ryzen 3 2200G - 439 zł
RAM: Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB, 3000MHz - 269 zł
SSD: Patriot Burst 480GB - 229 zł
PSU: SilentiumPC Elementum E2 SI 450W - 129 zł
Buda: MODECOM Oberon Pro - 139 zł

Przy dzisiejszych cenach wychodzi sumarycznie: 1 554 zł

Buda wydaje mi się za duża ale nie wiem co jest sensownego w podobnej cenie dla takiego malucha.

Coś wymienić ?

Pozdrawiam

Edytowane przez macgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o Athlonie 200GE i jakiejś używanej karcie chociaż? W sumie nawet z nową GT1030 byś tylko lekko budżet przekroczył.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, goral2099 napisał:

A nie myślałeś o Athlonie 200GE i jakiejś używanej karcie chociaż? W sumie nawet z nową GT1030 byś tylko lekko budżet przekroczył.

Nie myślałem bo czy jest jakiś sens pakować się w GT1030 ?
Może lepiej "poszaleć" i zamiast Ryzen 3 2200G wstawić Ryzen 5 2400G ? Nie będzie prawie to samo co 200GE + GT1030 ?

6 godzin temu, reyden napisał:

SSD do zmiany, dołóż do znaczenie lepszego Cruciala MX500 500GB

A co złego jest w Patriocie ? Teoretyczny czas pracy ma dłuższy od Crucial'a a prędkości podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, goral2099 napisał:

Będzie trochę wolniej i trochę drożej. :) Słuchaj, jeżeli Vega 8 Ci odpowiada, to zostań przy 2200G.

Z tego co widziałem różne testy na YT to powinien wystarczyć. Jak w Fortnite w medium/low utrzyma stabilnie minimum 30kl/s lub więcej to wystarczy, monitor i tak 60 Hz.

Edytowane przez macgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2019 o 00:31, goral2099 napisał:

Jeżeli chcesz już zmieniać na 2400G, to radzę wziąć tandem Athlon 200GE + GT 1030. Będzie trochę taniej i trochę wydajniej jednak. :)

Czyli polecasz coś takiego:
Mobo: MSI B450M PRO-VDH V2 - 349 zł
CPU: Athlon 200GE - 239 zł
RAM: Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB, 3000MHz - 269 zł
GPU: MSI GeForce GT 1030 AERO - 335 zł
SSD: Crucial MX500 250GB - 199 zł
PSU: SilentiumPC Elementum E2 SI 450W - 129 zł
Buda: MODECOM Oberon Pro - 139 zł

Sumarycznie 1660 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej tego Ryzen 5, bo w przyszłości jak sobie odłożysz te 500-600 zł np. na nowego RX 570 albo jakąś używkę, to bez problemu sobie dołożysz do tego procesora, a Athlon to jednak mega budżetowe rozwiązanie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wziął Athlona i do tego używany GTX 950/960. Będziesz sobie komfortowo latami grał w swojego Fortnite  i zmieścisz się w budżecie. Przy tego typu sprzęcie, nawet przy Athlonie , to GPU będzie tu hamulcowym. Można tego Athlona jeszcze podgonić do 3,7 czy 3,8 GHz. Trudno, x-kom nie zarobi na GPU, ale Ty będziesz miał fajny sprzęt. :P

A może jakaś dyskusja, czy uzasadnienie swoich racji? Czy boty reklamowe mają zaprogramowane wstawianie linków i klikanie minusów tylko?

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, goral2099 napisał:

Ja bym jednak wziął Athlona i do tego używany GTX 950/960. Będziesz sobie komfortowo latami grał w swojego Fortnite  i zmieścisz się w budżecie. Przy tego typu sprzęcie, nawet przy Athlonie , to GPU będzie tu hamulcowym. Można tego Athlona jeszcze podgonić do 3,7 czy 3,8 GHz. Trudno, x-kom nie zarobi na GPU, ale Ty będziesz miał fajny sprzęt. :P

A może jakaś dyskusja, czy uzasadnienie swoich racji? Czy boty reklamowe mają zaprogramowane wstawianie linków i klikanie minusów tylko?

Nie głupie, cena ta sama a wydajnościowo powinna być przepaść tylko czy ten zasilacz to dźwignie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...