Jump to content
Sign in to follow this  
Mikelos

Htpc albo coś podobnego.

Recommended Posts

Witam.

Potrzebuję czegoś pod TV na czym odpalę Heroes 3, Worda i ewentualnie YouTube. Do tego win xp, ostatecznie 7. Miałem składać coś ze strychowego złomu ale jedyne sprawne GPU to prądożerne hd4870, psu 650w a płyta w formacie eatx więc trzeba coś kupić.

Na allegro oczopląsu dostaję od poleasingowych skrzynek.

Ma mieć HDMI, że dwa USB do bezprzewodowej klawiatury i myszki, może być bez dysku (mam jakieś wolne SSD). No i możliwie tanie, jak najcichsze i jak najmniejsze. 

Budżet, nie wiem, 200-300 chyba styknie.

To powinno z nawiązką spełnić Twoje wymagania:

-z napędem

https://allegro.pl/oferta/fujitsu-c700-pentium-g850-2-90-4gb-250-rw-usff-w7-7712993905

-bez napędu

https://allegro.pl/oferta/lenovo-m92p-tiny-usff-4gb-320gb-win-10-gw-2lat-7810594465

Taniej trochę można głównie znaleźć coś na C2D, czy Pentium Dual Core.

Chyba, że takie maleństwo:

https://allegro.pl/oferta/fujitsu-q520-usff-g3250t-2gb-320gb-dvdrw-w10pro-7765274818

Tylko musiałbyś RAM do 4GB dla świętego spokoju rozbudować, a więc już ponad zadany budżet.

No i w tej cenie zapomnij o HDMI. Zostaje odpowiednia przejściówka lub kabel.

Edited by goral2099
  • Upvote 1

Druga a zwłaszcza trzecia jest fajna zwłaszcza jeśli chodzi o wymiary. Serio HDMI to taki luksus?

Teoretycznie opcja pierwsza na pciex16. Realnie jakieś GPU z HDMI będzie tam działać? Nigdy nie rozbudowywałem poleasingowych.

Edited by Mikelos

Dwie ostatnie propozycje, to nowsze CPU w mniejszej litografii i to w wersji T. A więc mniej ciepła i hałasu. Ale czemu masz takie parcie na HDMI? Dodatkowe GPU, to raczej nie jest dobry plan przy takich sprzętach. Przejściówka DP->Hdmi, czy kabel DVI-HDMI nie mogą być? Przecież nie tracisz na jakości, a koszt to jakieś 15PLN.

Teoretycznie jakieś karty o poborze do 25W były tam montowane. Pewnie jakiegoś np GT 510, GT 605 (po 25W), GT 710 (19W) lub HD 4550 (25W), HD 5450, HD6/7/8350 (po 19W) byś tam wsadził i powinno działać. Może nawet GT 1030 by poszedł. Takie jednoslotowe, niskoprofilowe karty z HDMI i krótkim śledziem, to wydatek 100-150PLN.

Edited by goral2099
  • Upvote 1

To już od Ciebie zależy. Kiedyś miałem starego lapka w stacji dokującej pod TV podłączony przez kabel DVI-HDMI i problemów z tym nie było. Oczywiście dźwięk musiałbyś jackiem puścić osobno. Myślę, że jakbyś wsadził tam jakąś z wymienionych kart też nie było by problemu. Im nowsza tym lepiej - lepsza sprawność. Może i poniżej 100PLN coś upolujesz.

Są jeszcze jakieś przejściówki USB-HDMI, ale nie wiem jak to się sprawuje, bo nigdy z tym styczności nie miałem.

No i im nowsze GPU, tym lepiej powinno sobie radzić z dekodowaniem video w wyższych rozdzielczościach i nowszych formatach, odciążając CPU zupełnie.

Edited by goral2099
  • Upvote 1

Ogólnie jeżeli zdecydujesz się na coś jak z pierwszego linku, to brałbym kabel/przejściówkę najpierw. Jak Ci coś nie będzie pasować, to GPU zawsze zdążysz kupić. ;)

• Upvote 1

Dzięki wielkie za pomoc. Właśnie się gryzę z myślami bo gabaryty odpowiadają mi z 2 czy 3 opcji ale pierwsza pomieści GPU w razie konieczności.

Specjalnie pomijałem konstrukcje na takich "Atomach" ze wzgląd na wydajność właśnie....podobno straszna padaka. Praca w pakiecie biurowym i przeglądarce może nie być zbyt komfortowa. Ale jeżeli masz odwagę spróbować... ;)

Jeszcze tylko to wkleję:

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Pentium-E5200-vs-AMD-E-350/m1599vsm5356

I zapomnij o sprzętowej akceleracji w Firefox. Nie wiem jak inne przeglądarki.

https://wiki.mozilla.org/Blocklisting/Blocked_Graphics_Drivers

Edited by goral2099

Głównym założeniem jest obsługa gry Heroes 3 HD o wymaganiach:

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor: Core2 Duo E4400 @ 2.0 GHz lub Athlon64 X2 3800+ @ 2.0 GHz

Karta grafiki: GeForce 8800GT lub Radeon HD2900 (256MB VRAM lub więcej z Shader Model 4.0)

DirectX: 10

Pamięć: 2 GB RAM,

System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8, Windows 8.1 (wersja 32- lub 64-bitowa)

Chociaż średnio mi to pasuje do rzeczywistości, przeciętny smartfon pociągnie tę grę. 

Sprzęt który proponujesz jest poniżej tych minimalnych wymagań... no ale masz wymarzone HDMI. :)

Oj tam łapiesz mnie za słówka.

Wychodzi, że trzeba budżet zwiększyć a to zaczyna tracić sens.

A nie lepiej po prostu olać herosów II HD i zainteresować się zwykłymi herosami z HD modem? Wtedy wymagania co do GPU spadają. :)

Trochę się naczytałem o hirołsach III przy tym temacie i teraz przez Ciebie wygrzebałem z pudła i gram...  oczywiście złota edycja + HD mod. :)