Skocz do zawartości
Caishen

Nowy cichy zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Potrzebuję zakupić nowy zasilacz do zestawu podanego poniżej. Interesuje mnie aby zasilacz pracował dosyć cicho. Możecie mi coś polecić? Robiłem samemu rekonesans i trafił na be quiet! 650W Straight Power 11. 
CPU jak i GPU zamierzam podkręcić jeszcze bardziej. Aktualnie procek jest wyciągnięty do 4.2 GHz. 
Mój zestaw:
CPU: Intel Core i5-6600K
GPU: MSI Radeon RX 470 GAMING X 4GB
Dźwiękowa: Asus Xonar DX/XD
MOBO: Gigabyte GA-Z170-GAMING K3
RAM: GeIL Dragon, DDR4, 2x8 GB
HDD: Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB
SSD: Goodram 256 GB
M2:  Corsair 480GB M.2 NVMe PCIe x4 SSD Force Series MP510
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Caishen napisał:

 

IMO bardzo dobry wybór. Mimo braku trybu półpasywnego powinien być niesłyszalny.

https://www.purepc.pl/zasilacze/test_zasilacza_be_quiet_straight_power_11_650w_cicho_i_wydajnie?page=0,12

Prędzej będziesz słyszał wentylatory z chłodzenia CPU (o którym nic nie napisałeś) lub GPU a nie z PSU.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mikelos chyba, że mógłbyś polecić mi coś z trybem półpasywnym? 
O chłodzeniu CPU nic nie napisałem bo aktualnie jest tam spory Thermalright Macho Direct. A GPU to nie kręci mi się prawie w ogóle ;) Grafika w cs'ie obciążona jest do 60%, a w nic bardziej wymagającego nie gram.

Edytowane przez Caishen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do twojego zestawu nie potrzebujesz czegoś szczególnie mocnego, bo jest on dość mimo wszystko energooszczędny tak więc i 550W w zupełności wystarczy nawet uwzględniając spore OC (https://www.komputronik.pl/product/448855/be-quiet-straight-power-11-550w.html). Co do zasilaczy pół pasywnych to wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego że inwestując w taką konstrukcję, trzeba zamontować go wentylatorem do góry, aby mimo wszystko ciepłe powietrze, unoszące się do góry, nie zbierało się w górnej części obudowy zasilacza gdy ten nie jest aktywnie chłodzony. Tak więc tracisz troszkę na wizualnych odczuciach, dość dziwnie może to również wypadać gdy masz zabudowaną piwnicę bo ciepłe powietrze nie miałoby gdzie uciekać. Jeśli piwnicy nie masz natomiast i zamontujesz zasilacz wentylatorem do góry, to ciepłe powietrze będzie uciekać na karty rozszerzeń w tym GPU. A nawet do większego obciążenia wentylatory be quieta są praktycznie nie słyszalne, tak więc nawet bym się nie zastanawiał bo nawet te kilkaset niesłyszalnych RPM robi o wiele lepszą robotę niż sam radiator bez działającego wentylatora nie zależnie od konstrukcji :V  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQ robi jedne z cichszych wentylatorów i to do mnie przemawia. Co z tego, że inny będzie miało tryb półpasywny skoro przy większym będzie wyraźnie słyszalny.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Corsair HX850 w cenie którą podałeś będzie BEZAPELACYJNIE NAJLEPSZYM WYBOREM. Bierz i się nie zastanawiaj nad zasilaczami podanymi w tym temacie, których realna wartość to o 300zł mniej od HX, a musiałbyś do nich jeszcze dopłacić.

Jakies poronione ceny za te 550W teraz. Ja za swój RM550X dałem 410zł, a jakoś pół roku temu był w promocji -20% za coś koło 350zł.
Skoro jest promo na HX850 i jest obecnie tańszy od serii RMx to bierz HX850. Będzie i wydajniejszy i cichszy od jakiegokolwiek zasilacza z proponowanych. Jedynie jest dość długi, ale to problem jedynie w specyficznych sytuacjach, które ciebie nie dotyczą.

Branie czegokolwiek proponowanego w tym temacie, gdy HX850 jest w takiej cenie to byłby popis otępienia. Albo wszyscy sobie ubzdurali, że 850W nie potrzeba, więc nie bierz i nie zwrócili uwagi na cenę albo ktoś im płaci za takie absurdalne propozycje.

Dnia 4.02.2019 o 19:48, Wonder Boi napisał:

Co do zasilaczy pół pasywnych to wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego że inwestując w taką konstrukcję, trzeba zamontować go wentylatorem do góry, aby mimo wszystko ciepłe powietrze, unoszące się do góry, nie zbierało się w górnej części obudowy zasilacza gdy ten nie jest aktywnie chłodzony. 

Sam producent nic takiego nie zaleca, więc nie trzeba i nie ma to znaczenia. Nagrzeje się zasilacz? To włączy się wentylator...

Dnia 4.02.2019 o 20:37, Mikelos napisał:

BQ robi jedne z cichszych wentylatorów i to do mnie przemawia. Co z tego, że inny będzie miało tryb półpasywny skoro przy większym będzie wyraźnie słyszalny.

Tak tak, HX850 będzie wyraźnie słyszalny... W warunkach, gdzie jest 100% pasywny...

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nemayu napisał:

 

Tak tak, HX850 będzie wyraźnie słyszalny... W warunkach, gdzie jest 100% pasywny...

Gdzie jest w pełni pasywny? :D Zasilacze pasywne to takie chłodzone samym radiatorem. Ale teraz widzę w komputroniku tego Corsarza a wczesniej znaleźc nie mogłem, i coś mi nie pasowało tak więc nie jest to zła (a jest to nawet bardzo dobra) opcja tak więc mea culpa ;)   

Edytowane przez Wonder Boi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu
6 godzin temu, Wonder Boi napisał:

co do samego faktu że jest półpasywny to mam pewien dystans

Twoje prywatne dystanse i uprzedzenia nie mają żadnego znaczenia.

6 godzin temu, Wonder Boi napisał:

Gdzie jest w pełni pasywny?

10 godzin temu, Nemayu napisał:

Tak tak, HX850 będzie wyraźnie słyszalny... W warunkach, gdzie jest 100% pasywny...

CPU: Intel Core i5-6600K
GPU: MSI Radeon RX 470 GAMING X 4GB
Dźwiękowa: Asus Xonar DX/XD
MOBO: Gigabyte GA-Z170-GAMING K3
RAM: GeIL Dragon, DDR4, 2x8 GB
HDD: Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB
SSD: Goodram 256 GB
M2:  Corsair 480GB M.2 NVMe PCIe x4 SSD Force Series MP510
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black

Odpowiedz sobie ile Wat potrzebuje ten komputer, a następnie sprawdź do ilu Wat HX850 jest pasywny. Podpowiedź: Ma ogromny zapas.
 

6 godzin temu, Wonder Boi napisał:

Ale teraz widzę w komputroniku tego Corsarza a wczesniej znaleźc nie mogłem.

Nie ma to znaczenia czy możesz znaleźć. OP twierdzi, że ma taką możliwość, więc ją ma. Doszukiwanie się, że autor sam siebie okłamuje już zakrawa o paranoje. Gdyby w Komputroniku nie było tego zasilacza to coś by zmieniało? Nie może mieć tego zasilacza w sklepie stacjonarnym? W ofercie z kodem rabatowym? W specjalnej ofercie?

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy już nie przesadzacie z tą ciszą i z tymi mocami??? To już zaczyna się robić jakiś fanatyzm i kult ciszy...Zasilacz 850 watt do kompa co nie weżmie więcej jak 400.....

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu
Dnia 14.02.2019 o 07:52, B@nita napisał:

Czy wy już nie przesadzacie z tą ciszą i z tymi mocami??? To już zaczyna się robić jakiś fanatyzm i kult ciszy...Zasilacz 850 watt do kompa co nie weżmie więcej jak 400.....

Czy ty zupełnie nie rozumiesz zależności pomiędzy ceną, a opłacalnością? Możesz wziąć 550W Gold, głośniejszy, drożej albo 850W Platinum cichszy taniej, ale nie ty weźmiesz 550W i jeszcze dopłacisz bo 850W to za dużo watuff.

Fanatyzm to jest u ciebie bo się boisz watów jak ognia. Jak w tej samej cenie będziesz miał Porsche i Tico to oczywiście weźmiesz Tico bo lepiej się jeździ po mieście, a Porsche to ci nie potrzebne...

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nemayu napisał:

Czy ty zupełnie nie rozumiesz zależności pomiędzy ceną, a opłacalnością? Możesz wziąć 550W Gold, głośniejszy, drożej albo 850W Platinum cichszy taniej, ale nie ty weźmiesz 550W i jeszcze dopłacisz bo 850W to za dużo watuff.
 

 

Fanatyzm to jest u ciebie bo się boisz watów jak ognia.

Wiesz co to jest fanatyzm????

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu
Dnia 17.02.2019 o 11:38, B@nita napisał:

 


Fanatyzm to jest u ciebie bo się boisz watów jak ognia.

Wiesz co to jest fanatyzm????

Tak, wiem.
https://sjp.pwn.pl/sjp/fanatyzm;2557479.html
Ty też już wiesz. Chyba.

//EDIT: Jednak sobie przypomniałem, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem, więc nic po wklejaniu definicji ze słownika skoro nie jesteś w stanie jej przeczytać... Pooglądaj literki i nie sil się na odpowiedź bo znowu coś od czapy napiszesz.

https://sjp.pwn.pl/szukaj/definicja.html
https://sjp.pwn.pl/szukaj/silić się.html

"Synonimy
od czapy (niepasujący) pot.niedobrany
od czapy (powiedzieć coś) pot. bezsensownie"
https://sjp.pwn.pl/slowniki/od czapy.html

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nemayu napisał:

Tak, wiem.
https://sjp.pwn.pl/sjp/fanatyzm;2557479.html
Ty też już wiesz. Chyba.

//EDIT: Jednak sobie przypomniałem, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem, więc nic po wklejaniu definicji ze słownika skoro nie jesteś w stanie jej przeczytać... Pooglądaj literki i nie sil się na odpowiedź bo znowu coś od czapy napiszesz.

https://sjp.pwn.pl/szukaj/definicja.html
https://sjp.pwn.pl/szukaj/silić się.html

"Synonimy
od czapy (niepasujący) pot.niedobrany
od czapy (powiedzieć coś) pot. bezsensownie"
https://sjp.pwn.pl/slowniki/od czapy.html

Idz stąd.

W przeciwieństwie do ciebie nie muszę zaglądać do słownika.Ale dobrze że zajrzałeś i teraz wiesz.

Swoją drogą, czemu sam nie kupisz tej elektrowni 850W skoro jest taka dobra zależność między ceną a opłacalnością tylko jedziesz na marnym korsarzu 550W....

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu
Dnia 19.02.2019 o 07:37, B@nita napisał:

Idz stąd.

W przeciwieństwie do ciebie nie muszę zaglądać do słownika.Ale dobrze że zajrzałeś i teraz wiesz.

Swoją drogą, czemu sam nie kupisz tej elektrowni 850W skoro jest taka dobra zależność między ceną a opłacalnością tylko jedziesz na marnym korsarzu 550W....

Widzę, że ci się nieźle odkleiło, ale odpowiem na twoje kolejne denne pytanie:
Mam ci teraz wytłumaczyć pojęcie czasu, zasady panujące pod względem cen za sprzęt używany i wartość pieniądza?
Wg ciebie, gdy masz już lodówkę to kupujesz drugą podobną, droższą bo hurr durr promocja?
Gdy ja kupowałem zasilacz to RM550X był za 410zł, a HX850 za jakieś 800zł z tego prostego powodu kupiłem to co było tańsze. Obecnie sytuacja wygląda odwrotnie, to HX850 jest tańszy, a ty się pucujesz by dopłacić do czegoś gorszego. Nie kupię HX850 bo musiałbym dopłacić ponad 100zł a zyskałbym jedynie certyfikat platinum. Ja od początku opowiadam się za tym by kupić to co tańsze i zarazem lepsze, a ty się upierasz za opcją odwrotną: "Dopłać do czegoś gorszego bo hurr durr watty, hurr durr elektrownia". Jako argument teraz ci się ubzdurało, że na kontrargument do mojej tezy, że lepiej nie dopłacać do czegoś co gorsze zapytasz się: "Czemu nie dopłacisz do czegoś co lepsze?" Nie dopłacę, bo nie mam powodu by dopłacać do czegoś nieznacznie lepszego co nie jest mi potrzebne, podobnie jak OP nie ma powodu by dopłacać do czegoś co jest gorsze, dlatego powinien kupić HX850, ale nadal to dwie różne sytuacje, ale z jedną cechą wspólną->zbędna dopłata.
 

W odróżnieniu od ciebie zaglądam do słowników regularnie, by rozwiać wątpliwości co do znaczenia słowa, zdania, zwrotu. Ty za to postradałeś wszelkie rozumy i nie musisz nic sprawdzać. Nie musisz rozumieć co jest napisane. Produkujesz swoje nielogiczne wypowiedzi zupełnie oderwane od tego co zostało napisane bo hurr durr za dużo watuff. Lęki się leczy, a tekst pisany czyta ze zrozumieniem.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co lekarze na twój przypadek? Nieuleczalne?? No i mamy kolejnego idiote na forum, dziesięć minusów w ciągu 5 minut.....Co za pajac

I ten krzyk w postach....

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Żadnego krzyku nie ma.
Żadnych 10 minusów w 5 minut. Minus od ciebie to jak plus.
Te wielkie litery to po to żeby ci się lepiej czytało i wiedział na co zwrócić uwagę, ale widzę nie pomogło.
Erystyka weszła ci mocno, aż za mocno.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Czyli chodziło ci o twoje minusy...
Zacząłem się zastanawiać czy ty nie rozumiesz tekstu czytanego wybiórczo czy zawsze i postanowiłem to sprawdzić, a jak już czytam tematy to oceniam wypowiedzi. Przykro mi, że twoje wypowiedzi zasługują na nic, ewentualnie na minus bo są nie na temat lub błędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Widzę, że jedyne co potrafisz to wypaczanie czytanych wypowiedzi na wszelkie sposoby wbrew temu co jest napisane, obrażanie i dowody anegdotyczne.

Polecam na przyszłość odpisywać na temat zamiast na jedno wyrwane zdanie i dyskusje zamiast erystyki.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Masz na myśli, że "nie rozumiem", że według ciebie jestem fanatykiem, jestem chory, jestem idiotą. pajacem, żałosnym dzieciakiem, krzyczę, a zasilacz 850W to elektrownia? Żadna z tych rzeczy nie ma znaczenia w dyskusji, a nic ponadto nie napisałeś.

Jedyne co napisałeś to mnóstwo obelg i, że 850W to za dużo bo komp weźmie nie więcej niż 400W.
Odpisałem, że:
-Maksymalna moc zasilacza nie ma żadnego znaczenia bo nigdy nie jest zbyt duża, może być jedynie zbyt mała. Zbyt duża moc zasilacza niczemu nie wadzi.
-Zasilacz HX850 jest tańszy niż inne ciche zasilacze 550W proponowane w tym temacie, a zaleta w postaci większej mocy to nic nieznaczący bonus, który uznajesz za druzgoczącą wadę.

Jeśli było inaczej to zacytuj siebie. Jeśli się nie zgadzasz z czymś z drugiego akapitu to się ustosunkuj. Na pierwszy akapit nie odpowiadaj bo tak jak pisałem jego wartość merytoryczna to zero. Chętnie przeczytam bo do tej pory na te stwierdzenia odpisujesz jedynie obelgami bez żadnego ustosunkowania się.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2019 o 12:52, Nemayu napisał:

Obecnie sytuacja wygląda odwrotnie, to HX850 jest tańszy, a ty się pucujesz by dopłacić do czegoś gorszego.

Mój pierwszy post odnosił się do tego, że autorowi nie jest potrzebny nawet ten zasilacz który sam zaproponował na początku.Do jego zestawu w zupełności wystarczy coś pokroju 500-550watt w cenie około 300paru złotych. Proponowany przez ciebie corsair był lepszym wyborem niż ten be quiet patrząc pod kątem ceny,( o ile faktycznie miał możliwość jego kupna za te 450zł i o ile to nie był jakiś outlet) temu nie zaprzeczam.Ale zarówno jeden jak i drugi to zbędny wydatek przy takiej konfiguracji.Czego więc jeszcze nie rozumiesz??

Za różnicę w cenie lepiej dołożyć do ramu czy wymiany grafiki na np.rx580.

-Zasilacz HX850 jest tańszy niż inne ciche zasilacze 550W proponowane w tym temacie

W tym temacie tak....:)

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu
Dnia 3.03.2019 o 09:28, B@nita napisał:

Mój pierwszy post odnosił się do tego, że autorowi nie jest potrzebny nawet ten zasilacz który sam zaproponował na początku.Do jego zestawu w zupełności wystarczy coś pokroju 500-550watt w cenie około 300paru złotych. Proponowany przez ciebie corsair był lepszym wyborem niż ten be quiet patrząc pod kątem ceny,( o ile faktycznie miał możliwość jego kupna za te 450zł i o ile to nie był jakiś outlet) temu nie zaprzeczam.Ale zarówno jeden jak i drugi to zbędny wydatek przy takiej konfiguracji.Czego więc jeszcze nie rozumiesz??

Za różnicę w cenie lepiej dołożyć do ramu czy wymiany grafiki na np.rx580.


-Zasilacz HX850 jest tańszy niż inne ciche zasilacze 550W proponowane w tym temacie

W tym temacie tak....:)

Strasznie okrężną drogą, ale teraz wiadomo co chciałeś napisać, a czego oryginalnie nie zawarłeś w żadnym z postów będąc zajętym watami i obelgami. Oprócz zgryźliwości wystarczyło dodać argument z propozycją z czymś o niższej cenie czego nikt w tym temacie nie zrobił, a było odwrotnie, cena była podbijana z zupełnym ignorowaniem oferty jaką ma OP i wybiórcze czytanie. Mój post miał na celu zastopowanie bezsensownego podbijania cen w oderwaniu od propozycji OP, której nie przebije nawet coś droższego, czyli pozostaje albo ten zasilacz albo kierunek w dół. Wtedy pojawiasz się z prześmiewczym postem, że 850W to za dużo i nie reagujesz na to, że watów nigdy za dużo i ignorujesz argument o cenię(co sugeruje, że jednak wg ciebie pozostałe droższe 550W są jednak ok bo mają mniej watów). Tak jak wspomniałem nie ma znaczenia czy wierzymy OP, że może coś kupić w jakiejś cenie. Skoro tak pisze to trzeba założyć, że tak jest bo kłamanie w takiej sprawie jest bez sensu. Problemem było to, że doczepiłeś się do tego ile watów ma zasilacz, gdy głównie chodziło o to, że coś tańszego wystarczy bo założeniem op było:

Dnia 4.02.2019 o 18:15, Caishen napisał:

aby zasilacz pracował dosyć cicho

, a nie cicho lub bardzo cicho.

Gdybyś napisał to co pogrubiłem w ostatnim poście to bym się od razu z tobą zgodził, ale napisałeś zupełnie coś innego. Stąd moje ciągnięcie tematu, by wyciągnąć od ciebie to co próbowałeś napisać, ale nie napisałeś. Piszesz posty wycinając najważniejszą treść, a zostawiając coś co w żaden sposób nie wskazuje na treść, którą chcesz przekazać jakbyś liczył, że wiemy o czym myślisz, gdy jedyne co widzimy to litery, które napisałeś. Więcej treści, spojrzenia na swoje posty z perspektywy czytającego i odpisywania na argumenty, a mniej obelg. Gdy w końcu odpisałeś na to co napisałem, zamiast pisać oderwane obelgi to wszystko jest jasne i tak na prawdę się z tobą zgadzam i okazuje się, że ty też się zgadzasz z tym co ja napisałem. Proste, a jednak trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, trochę na okrętkę, moja wina.Ale uwaga ta dotyczyła generalnie ostatniego trendu polecania na forach zasilaczy o mocach z [gluteus maximus] w porównaniu do konfiguracji komputera. Za 350 zł był w proline seasonic focus gold 550 z 10-letnią gwarancją, a i tańsze spokojnie można wyrwać równie dobre do zestawu autora tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...