Skocz do zawartości
Major303

[~1000zł] Laptop poleasingowy na studia

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa poleasingowego na studia za około 1000 złotych. 14 cali, dysk SSD, 8GB ram. Najlepiej Lenovo ale właśnie problem jest taki że w tym budżecie są same Delle. 

Jak na razie najlepszy jaki udało mi się znaleźć to Dell E6440, ale może jest coś lepszego (cena 1299 złotych w miejscowym sklepie). 

Nie rozpisuje się za bardzo z wymaganiami bo w laptopach poleasingowych ogromnego wyboru nie ma, szczególnie w tym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tylko 3 modele z tym procesorem ale bardzo tanie, co oznacza że pewnie stan techniczny to porażka. No i wszystkie to T440P, a te mają wadę w postaci odcisków klawiszy na ekranie. 

Czyli co, mam tego Della brać? 

Edytowane przez Major303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod jakim względem jest najlepszy dla Ciebie? Do czego będzie używany? Ten Dell nie wydaje się zły. Rzuć jeszcze okiem na HP 840 G2. Albo Lenovo T450. 5300U też nie jest zły do zadań przed jakimi może stanąć tego typu sprzęt...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop jest na studia informatyczne dlatego zależy mi na przyzwoitej mocy obliczeniowej. Wiadomo że tam cudów nie będę robił, ale nie chcę sytuacji gdzie program debuguje się kilka minut albo przy włączeniu zbyt wielu programów czy kart w przeglądarce wszystko zacznie mulić. Niby w domu mam komputer a na uczelni też komputery mają, ale czasami są długie okienka tudzież nudne wykłady i taki laptop to dar niebios. 

Jak patrzyłem na benchmarki to na i5 4300M nawet bym pograł w jakieś "konkretne" gry, nie mam zamiaru co prawda, ale to oznacza że wszelkie programy też działać będą. 

5300U jest zdecydowanie nowszy, aczkolwiek nie wydaje się być lepszy. A jak patrzyłem na ceny tych dwóch laptopów to są tak średnio po 1500 złotych na allegro, czyli zdecydowanie budżet to przekroczy. 

Bardzo bym chciał Lenovo bo bardzo podoba mi się ich masywna budowa, ale tak jak mówiłem nie potrafię niczego znaleźć. Dell wygląda też przyzwoicie ale nie aż tak. Ten HP wygląda już bardzo nowocześnie. 

Edytowane przez Major303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej sygnaturce możesz wyczytać, że mam lapka z HD4600...nie pograłbyś za bardzo, chyba że w kilkuletnie gry i to na minimalnych ustawieniach i rozdzielczości XGA, czy HD. :)

Wymienione przeze mnie też można znaleźć w okolicach 1K. A spoglądałeś w stronę czterordzeniowców? Jakiś i7 np 3610mq, też dałby radę, mimo słabszego GPU.

Poza tym nie tylko Allegro przeszukuj. Jest OLX, sprzedajemy itp. Trochę tych portali jest.

Szukaj też sprzętów tańszych np z 4GB RAM i HDD. Dołożyć kostkę RAMu, czy wymienić dysk samemu nie jest trudno. :)

Edytowane przez goral2099
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "konkretne" w cudzysłowie. 

Czterordzeniowego laptopa to ja jednak w tym budżecie za żadne skarby nie znajdę. Chyba takie zaczynają się od 2000 złotych.

No i niby mogę go sam zmodyfikować, ale nie wiem czy znajdę coś z potężnym procesorem za 1k. 

Wysłałem do miejscowego sklepu maila żeby mi przedstawili swoją ofertę spełniającą moje wymagania (paradoksalnie dalej nie mają działającej strony sklepu). Zależy mi na zakupie u nich bo szanują klienta i dają gwarancję chyba roczną na laptopy poleasingowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zł można spokojnie jakiegoś dobrego HP znaleźć z 5200/5300U. Mały, poręczny, sam zamierzam kupić jakiegoś lapka do takiej kwoty i mam już parę kandydatów.

Zobacz również na morele, ostatnio można fajne modele wyhaczyć np. https://www.morele.net/laptop-hp-820-g2-i5-5200u-8gb-256gb-ssd-win-10-pro-coa-4143854/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2019 o 21:20, Major303 napisał:

Bardzo bym chciał Lenovo bo bardzo podoba mi się ich masywna budowa, ale tak jak mówiłem nie potrafię niczego znaleźć. Dell wygląda też przyzwoicie ale nie aż tak. Ten HP wygląda już bardzo nowocześnie. 

Tutaj zobacz na poleasingowe Lenovo Thinkpady -->  LINK

Sklep daje 24 msc gwarancji na sprzęt, są zestawy z SSD i prockiem 4200/4300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej tysiąca moge polecić sprzęt, który w rękach miałem i mogę polecić- zwłaszcza do prac informatycznych. W grach nie będzie co przebierać, ale do prac jak najbardziej; https://www.sklep.precio.pl/pl/p/Notebook-HP-Elitebook-840-G1-HD-i5-4300U-8GB-240GB-SSD-W7P/308

W kwocie poniżej 1000 https://www.sklep.precio.pl/pl/p/Notebook-DELL-Latitude-E5440-i5-4300u-4GB-320GB-W8P-/301 Też sprosta wymaganiom, zależy czego konkretnie oczekujesz od sprzętu.  Na obydwa masz 6msc gwarancji, także czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...