Skocz do zawartości
ALittleGreenBox

Jaki laptop za 2,5-3k?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze lapka do 2,5-3k zł. Laptop nie będzie przeznaczony do gier, raczej do oglądania filmów/prezentacji (często w podróży) i surfowania po necie. Zależy mi na tym, zeby się nie mulił i nie grzał. Jeśli chodzi o wielkość szczerze to dużej różnicy mi to nie robi, po prostu zależy mi na czymś, co będzie wydajne przy swojej wielkości (wyeliminujmy skrajności, powiedzmy ze minimum to 14"). Windows dołączony do lapka. Ktoś się zna? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście napisałem trochę nieczytelnie, przepraszam.

Myślę, że matryca bardziej 14,x -15.4.

Z systemem chodzilo mi o to, zeby byl dołączony do laptopa, ponieważ nie posiadam. W kwestii takiego sprzętu jestem laikiem, więc chciałbym mieć wszystko "w pakiecie", nie jestem zainteresowany dokładaniem, przekładaniem, dokupowaniem, wymienianiem. Laptopa HP nie posiadam.

Zakupu mam zamiar dokonać w ciągu dwóch tygodni.

Będzie to jedyny komputer w mieszkaniu.

Jeśli chodzi o dysk to przedkładam szybkość nad pojemność, 256gb starczy spokojnie, jeśli kosztem mniejszej pojemności dałoby się wcisnąć SSD (oczywiscie na więcej miejsca się nie obrażę ;)).

I ostatnie: na innym forum polecili mi takiego laptopa:

https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-520s-14ikb-81bl009vpb-1767424/

co myślicie?

Edytowane przez ALittleGreenBox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celna uwaga z tą grafiką.

Mam kolejne pytanie (sorki, ale naprawdę się na tym nie znam :D). W poprzednim lapku niedawno wymieniałem dysk na ten: WDC WDS120G2G0A i w sumie dobrze mi z nim, działa szybko a i pojemność, choć niewysoka, mi odpowiada. Pytanie mam następujące: czy warto np. kupić laptopa z lepszymi parametrami, ale gorszym dyskiem i jakoś zamienić go na ten? Wtedy chyba możnaby odliczyć cenę Windowsa, ponieważ jest zainstalowany na starym dysku. Nie wiem czy dobrze kombinuję i czy w ogóle się to opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Niestety nie udało mi się przez problemy rodzinne kupić tego lapka, promocja minęła. Szukam zatem ponownie, jako że trochę czasu minęło i być może coś się zmieniło w kwestii dostępności/opłacalności. Budżet zatem jest ten sam, wymagania również te same. Bez kombinowania, tylko kupić i używać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...