Skocz do zawartości
bos_kg

Dell latitude e6410 kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć pytanie do znawców  marki  Dell Latitude E641, planuje rozbudować tego laptopa obecnie mam standardową konfiguracje z i5 520m 6gba ram panuje do maximum 8 gb rozbudować, 2 dyski ssd jeden zamontowany standardowo 250gb 2 w miejscu napędu 128 gb po za ram w planach zmiana klawiatury na podświetlaną,  i procesor tylko tu nie wiem jaki naj mocniejszy wsadzić taki bym nie ugotował cpu, a czy da radę zmienić  chłodzenie radiator od innego modelu jak e6420 do tego stacje dokującą i była by super maszynka do nie wymagających zadań, typu sieć skupem multimedia po prostu wszystko po za tym co zmęczy ten laptop..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znawcą marki nie jestem, ale chyba za wiele, to już nie wyciągniesz z tego sprzętu. Oficjalnie sprzęt obsługuje procki 2rdzeniowe 35W. Wymiana na i7 640M dałaby Ci te kilkanaście % zysku. Niewarte ceny. Raczej nie poczujesz różnicy. W podobnej cenie znajdziesz np i7 720QM, czy 820 i nawet można znaleźć informacje, że ludziom taka podmiana się udała, ale nikt Ci nie da gwarancji, że i Tobie się uda. I też raczej specjalnie różnicy nie odczujesz. Jeżeli brak Ci RAMu to możesz wymienić kostkę 2GB na 4GB. Najsensowniejszą rozbudową, która poprawi komfort użytkowania tego sprzętu może być ta podświetlana klawiatura. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja to rozumie ale tem 4 rdzeniowy cpu jak bym wsadził to mogę go ugotować chłodzenie nie pociągnie. gdyby nie to  inwestował bym w 4 rdzeniowca, jak wcześniej wspomniałem większej pracy po za opisaną nie wymagam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale przez fakt ze dell słynie z możliwość łatwego upgrade stąd wpadłem na pomysł wymiany cpu, miałem kilka komputerów laptopów jak toshiba Samsung jeden z lepszych notebooków obecnie korzystam z Hp probook 64650b, ale jak dorwałem dell e6410 to  po prostu jego wygląd prostota wszystko łatwe w rozbudowie, jak na 14 cali to można powiedzieć netbook jeden z mocniejszych  niż te z intel  atom,  a nic tak dla mnie z wyglądu ładnego i 14 cali nie znajdę, zawsze lubiłem małe komputery zwłaszcza laptopy a tak serio dell uznawany jest za dobra markę laptopów, w dodatku według sieci delle są mało awaryjną marka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-640M na Aliexpress za 46,12$ z wysyłką. Czy warto. W single Core 30% dostaniesz. Czyli różnica jak przejście z i7-4770 na i7-8700 :)

W muticore 20% różnicy, czyli analogicznie jak przejście z i7-4770 na i7-7700.

Ram do bym dał do min 8GB.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przyzwyczajenie do laptopów z stacją dokującą taką gdzie laptopa na niej stawia się w domu ja z monitora itp, korzystam stąd stacja bardzie przydaje się. tak zmiennie do 8gb i z czasem tez może bym 128gb ssd zmienił max 520gb 

Edytowane przez bos_kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko za jakie pieniądze w dodatku marketowe a poślizgowe to dobre sprzęty, a dell był do czasu jak mam go nie czyszczony miał plomby wiec chyba było warto kosztował mnie tylko 400 zł w tej cenie nie dostane małego 14 calowego laptopa z dell, zawłaszcza tak łatwo z dostępem by muc go przeczyścić, i stacją dokującą jak w tym dell nie wpinaną pod usb ,mam hp probook 6560b ale do gustu mimo braku awaryjności nie przypadł do gustu, a dell wyglądem mnie urzekł jedyne co w tym dell jak by dało dołożył bym klawiaturę numeryczną, ja nie gram w gry po prostu nie nawadze grania uważam ze to strata czasu, a bardziej sieć multimedia jakiś komunikatory bank poczta tego typu rzeczy użytkuje, a FxJ  jak jesteś w stanie polecić dell w tak niskiej cenie ze stacją dokującą i klapa serwisowa to czekam na propozycje 

Edytowane przez bos_kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten i5 520m, 6GB RAMu i SSD nie wystarcza Tobie do w/w zadań? Naprawdę podwajanie wartości laptopa (bo musiałbyś wydać ponad 300PLN na wspomnianą przez Ciebie modernizację) jest warte wydajności wyższej o 20%, której przy tych zastosowaniach i tak byś nie odczuł? :)

W każdym razie, odpowiadając na pytanie z pierwszego postu: możesz tam maksymalnie wsadzić i7 640M (~170PLN) i wymienić kość 2 GB na 4GB (70-120PLN), żeby w sumie 8GB RAM było. Najbezpieczniej jak będziesz szukał kości 4GB takiej jak masz teraz zamontowaną, chociaż większość powinna działać poprawnie.

Ewentualnie możesz próbować wsadzić tam i7 720, czy 820 (też ~170PLN), ale nie ma gwarancji, że się uda.

Tu masz instrukcję serwisową z listą kompatybilnych części itd: 

https://downloads.dell.com/manuals/all-products/esuprt_laptop/esuprt_latitude_laptop/latitude-e6410_service manual_en-us.pdf

Też jestem zdania, że lepiej sprzedać laptopa, którego chcesz modernizować,dodać pieniądze, które chcesz w niego wsadzić i kupić młodszą konstrukcję, jeżeli to co masz Ci nie wystarczy.

Dell 6430 znajdziesz za 600-700PLN.

Edytowane przez goral2099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, goral2099 napisał:

Ale ten i5 520m, 6GB RAMu i SSD nie wystarcza Tobie do w/w zadań? Naprawdę podwajanie wartości laptopa (bo musiałbyś wydać ponad 300PLN na wspomnianą przez Ciebie modernizację) jest warte wydajności wyższej o 20%, której przy tych zastosowaniach i tak byś nie odczuł? :)

W każdym razie, odpowiadając na pytanie z pierwszego postu: możesz tam maksymalnie wsadzić i7 640M (~170PLN) i wymienić kość 2 GB na 4GB (70-120PLN), żeby w sumie 8GB RAM było. Najbezpieczniej jak będziesz szukał kości 4GB takiej jak masz teraz zamontowaną, chociaż większość powinna działać poprawnie.

Ewentualnie możesz próbować wsadzić tam i7 720, czy 820 (też ~170PLN), ale nie ma gwarancji, że się uda.

Tu masz instrukcję serwisową z listą kompatybilnych części itd: 

https://downloads.dell.com/manuals/all-products/esuprt_laptop/esuprt_latitude_laptop/latitude-e6410_service manual_en-us.pdf

Też jestem zdania, że lepiej sprzedać laptopa, którego chcesz modernizować,dodać pieniądze, które chcesz w niego wsadzić i kupić młodszą konstrukcję, jeżeli to co masz Ci nie wystarczy.

Dell 6430 znajdziesz za 600-700PLN.

Super wygląda ten Dell 6430 ma na spodzie złącze stacji łatwy dostęp do podzespołów, jak sprzedam swego hp probook 6560b to widzę warto nim zainteresować się tak od 520 zł bywają na allegro nie jest to drogo nie chodzi ze nie wystarcza mi ten dell co mam ale chciał bym mieć rozbudowany patrząc na jego recenzje zaciekawiło mnie jak go rozbudowują..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...