Skocz do zawartości
orzech95

Ocena Konfiguracji PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Oto moja konfiguracja: 

  • Procesor Intel Core i5-8400, 2.80GHz, 9MB, OEM
  • Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 ARMOR OC V1 6GB GDDR5 (192 Bit) 
  • Płyta główna MSI Z370-A PRO
  • Pamięć G.Skill Aegis, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 (F4-3000C16D-16GISB)
  • Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W (SPC140)
  • Dysk SSD ADATA SU800 256GB SATA3 (ASU800SS-256GT-C)
  • Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)
  • Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)
  • System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM
  • Obudowa Nzxt H500 okno, biały (CA-H500B-W1)

Nie mam zbyt dużego doświadczenia w tej dziedzinie wiec chce się poradzić czy moja konfiguracja spełni moje oczekiwania i czy dobrany sprzęt jest kompatybilny? Chciałbym żeby komp służył głównie do grania w gry typu GTA WoW CoD w najnowszych swoich wersjach na max detalach oraz żeby nie było problemu z tym w najbliższych latach. 

Edytowane przez orzech95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powyższa konfiguracja byłaby ok w połowie 2018r. ( i też nie do końca). 

Twoja konfiguracja to koszt około 4600zł   i jak sie domyślam taki jest budżet.

i5-8400 nie podkręcisz więc płyta z chipsetem Z370 to zbędna dopłata.  Zamiast SSD256Gb + HDD bierz SSD 1TB-podobny koszt.  Jeśli chodzi o wydajność w grach to z proponowanych zestawów PPC (zestaw za 3700zł + win10+ obudowa twoja) lepsza wydajność będzie Ryzen2600+ gtx2060 od i5-8400+gtx1060 - ze względu na kartę graf. Gdyby połączyć te procesory z tą samą kartą graf. lepiej wypadnie Intel.

Trzymając się zbliżonej kwoty twojej konfiguracji oraz platformy Intel: 4800zł

   i5-9600f właściwie to samo co i5-8400 ale i cena identyczna, SSD wrzuciłem 500GB ( mnożna dokupić za 1-2miesiące drugi lub HDD), płyta B360 ( procesory bez "K" nie mają możliwości podkręcenia, więc chipset "Z" zbędny). Pozostałe podzespoły na razie zostawiłem do ewentualnej modyfikacji.

 Kwotę można obniżyć dodatkowo o 120-145zł  zamieniając obudowę H500 np. na 

https://www.morele.net/obudowa-kolink-stronghold-stronghold-4023238/  210zł bardzo podobna

lub https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-armis-ar3-tg-spc199-4656574/ 185zł

 

PS.

Chyba, że masz zamiar zmieniać procesor na taki z możliwością OC ...wtedy płyta Z390

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 dopłaciłbym do rtx 2070

2 windows box dużo droższy nie jest a nie obchodzi cie polityka licencyjna microsoftu

3 obudowa kup cos co ma miejsce dla chłodzenia procesora minimum 170mm

4 ram jednak cl 15 wskazane dla 3000, cl 16 jest dobre dla 3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby czy nie, lepiej według mnie kupić RTX 2070 + Ryzen niż RTX 2060 + Intel, bo w wyższych rozdziałkach najważniejsza jest grafika, tylko że właśnie jest to karta do 2k, branie czegokolwiek ponad RTX 2060 do FullHD w 75Hz jest kompletnym bezsensem.

Edytowane przez Firedash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Firedash napisał:

Słaby czy nie, lepiej według mnie kupić RTX 2070 + Ryzen niż RTX 2060 + Intel, bo w wyższych rozdziałkach najważniejsza jest grafika, tylko że właśnie jest to karta do 2k, branie czegokolwiek ponad RTX 2060 do FullHD w 75Hz jest kompletnym bezsensem.

Skoro ma monitor fullhd to 2060 w zupełności wystarczy, nawet karta pokroju rx590 do tego wystarczy. Osobiście wolę mieć mocniejszy procesor, bo kartę zawsze można bez problemu wymienić w przeciwieństwie do procka. Chyba, że ktoś ma kontakty z szamanami i wie, że nowy ryzen będzie tańszy od starego i 50% wydajniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 8.02.2019 o 14:37, B@nita napisał:

Ten ryzen nie za słaby to tej karty?

da radę w większości tytułów, chyba że ktoś chce grać na uber, w każdym bądź razie dawał radę z gtx 1080 to i z 2070 nie będzie kłopotów, w każdym bądź razie w nowych tytułach które pod ryzego dostały patche

 

a tu małe porównanie najmocniejszych cpu z rtx 2070

http://www.redgamingtech.com/intel-i9-9900k-vs-ryzen-7-2700x-with-an-rtx-2070-gpu/

jak widać czym wyższa rozdzielczość tym większe znaczenie ma gpu i zamiast 2060 lepiej kupić 2070 kosztem cpu jak już trzeba wybierać

jak cpu zabraknie to się go wymieni  (ale to już będzie kwestia ryzenów 3000 bo na razie wystarczą te które mamy)

Edytowane przez robertsup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...