Skocz do zawartości
Tranquility

Jaki zestaw AiO pod Core i9-9900K + Obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - co polecacie lub ewentualnie ktoś ma już taki zestaw i może się wypowiedzieć ? ( jak wiadomo 9900K mocno się grzeje.... )

Ze swojej strony rozważałem coś od NZXT jeśli chodzi o chłodzenie i bequiet jeśli chodzi o obudowy ale ponoć w obudowach bequiet jest problem z "airflow" :/

Ostatecznie zamiast wody myślałem o Dark Rock Pro 4... 

P.S. Trochę też martwi mnie żywotność chłodzenia wodnego i ich ewentualna awaryjność bo zwykły wentylator "montuje i zapominam"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam chłodzenie od Fractala Celsius S36, płacisz za czystą wydajność, w dodatku bardzo cichy, inne produkty są droższe głównie ze względu na RGB i inne dodatki. Na pewno nie polecam AIO od Be Quiet, wiele osób miało z nimi problem, zapowietrzanie się itd. Stwierdziłbym nawet, że Fractal to taki Be Quiet Loop ale bez tej jego wady. NZXT naturalnie bardzo wydajne i ciche chłodznie, a dodatkowo bardzo ładne, tyle że droższe, ale jak kupiłeś i9, 200 zł różnicy to nie problem, więc śmiało bierz NZXT.

Co do obudowy, to zależy jaka, te 600 mogą być gorące, ale 900 to już porządna duża obudowa z solidnymi otworami wentylacyjnymi. Co do wyboru powietrze vs woda, to też myślałem, że nie ma co się psuć itd, dzisiaj gdybym składał kompa drugi raz, dopłaciłbym i wziąłbym wodę, nie chcę znowu się męczyć z tym klockiem, a jak kupisz jakieś wypasione chłodzenie typu Dark Rock Pro 4 masz jeszcze problem z RAM, bo blokuje ci pierwszy slot.

Edytowane przez Firedash
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Firedash napisał:

Bardzo polecam chłodzenie od Fractala Celsius S36, płacisz za czystą wydajność, w dodatku bardzo cichy, inne produkty są droższe głównie ze względu na RGB i inne dodatki. Na pewno nie polecam AIO od Be Quiet, wiele osób miało z nimi problem, zapowietrzanie się itd. Stwierdziłbym nawet, że Fractal to taki Be Quiet Loop ale bez tej jego wady. NZXT naturalnie bardzo wydajne i ciche chłodznie, a dodatkowo bardzo ładne, tyle że droższe, ale jak kupiłeś i9, 200 zł różnicy to nie problem, więc śmiało bierz NZXT.

Co do obudowy, to zależy jaka, te 600 mogą być gorące, ale 900 to już porządna duża obudowa z solidnymi otworami wentylacyjnymi. Co do wyboru powietrze vs woda, to też myślałem, że nie ma co się psuć itd, dzisiaj gdybym składał kompa drugi raz, dopłaciłbym i wziąłbym wodę, nie chcę znowu się męczyć z tym klockiem, a jak kupisz jakieś wypasione chłodzenie typu Dark Rock Pro 4 masz jeszcze problem z RAM, bo blokuje ci pierwszy slot.

Myślisz że ten Fractal jest lepszy od NZXT np Kraken X62 rev.2 ? Dodatkowo zastanawiam się jak z temperaturą reszty podzespołów bo jednak powietrze chłodzące radiator chłodnicy generuje dodatkowe ciepło wewnątrz obudowy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia mogę polecić NZXT Kraken x62 v.2 a buda BQ Dark Base 900 bez okna. Z tym że ja zmieniłem wentyle na chłodnicy na Noctua NF-A14 Industrial IPPC-2000 PWM bo oryginalne od NZXT były dla mnie za głośnie, chłodnicę mam zamontowaną na foncie. Dodatkowo założyłem wszędzie wentylatory na topie 3szt i z tyłu jeden wyciągający Noctua NF-P14s redux 1500 PWM na dole dwa oryginale BQ dołączone do budy jako wdmuchujące i na boku dwa wdmuchujące Noctua NF-F12 PWM 120mm 1500rpm

Procek podkręcony do 5,1Ghz na napięciu 1,375V w grach trzyma w okolicy 60'C

RTX2080  podkręcony na rdzeniu do 2025MHz i na pamięciach 7750Mhz trzyma temp w okolicach 70'C

Edytowane przez falcoon84
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, falcoon84 napisał:

Z doświadczenia mogę polecić NZXT Kraken x62 v.2 a buda BQ Dark Base 900 bez okna. Z tym że ja zmieniłem wentyle na chłodnicy na Noctua NF-A14 Industrial IPPC-2000 PWM bo oryginalne od NZXT były dla mnie za głośnie, chłodnicę mam zamontowaną na foncie. Dodatkowo założyłem wszędzie wentylatory na topie 3szt i z tyłu jeden wyciągający Noctua NF-P14s redux 1500 PWM na dole dwa oryginale BQ dołączone do budy jako wdmuchujące i na boku dwa wdmuchujące Noctua NF-F12 PWM 120mm 1500rpm

Procek podkręcony do 5,1Ghz na napięciu 1,375V w grach trzyma w okolicy 60'C

RTX2080  podkręcony na rdzeniu do 2025MHz i na pamięciach 7750Mhz trzyma temp w okolicach 70'C

Hmmm dobre temperatury :) Czyli wszystkie wentylatory masz wpychające powietrze a tylko jeden z tyłu wypychający ? Czy z przodu obudowy oprócz wentyli radiatora masz jeszcze inne ?

Nie miałeś problemów z ustawieniem pamięci na 4266MHz przez XMP ?

P.S. Mógłbyś mi przesłać kilka fotek jak to wszystko wygląda ? Rozważam właśnie taki zestaw jak Twój z tym że obudowa pewnie by była 900 pro rev.2 no i albo ten "Twój" Kraken albo Celsius S36...

P.S.2 Orientujesz się czy jeśli w ogóle komputer z chłodzeniem wodnym jest używany rzadko w sensie np tylko przy weekendach to wymaga jakichś częstszych serwisów WC itp ?

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tranquility napisał:

Czyli wszystkie wentylatory masz wpychające powietrze a tylko jeden z tyłu wypychający ?

Wpychające są na chłodnicy na foncie 2 szt. Noctua NF-A14 Industrial IPPC-2000 PWM, z dołu dwie sztuki BQ i w bocznej ściance 2 x Noctua NF-F12 PWM 120mm 1500rpm, wyciągające ma 3x140 na topie i jeden wyciągający z tyłu (czyli w sumie 4 wyciągające i 6 wtłaczających)  

39 minut temu, Tranquility napisał:

Nie miałeś problemów z ustawieniem pamięci na 4266MHz przez XMP ?

Nie, ruszyły od strzała

 

39 minut temu, Tranquility napisał:

P.S. Mógłbyś mi przesłać kilka fotek jak to wszystko wygląda ?

Jak czas pozwoli to w weekend coś pstryknę

40 minut temu, Tranquility napisał:

P.S.2 Orientujesz się czy jeśli w ogóle komputer z chłodzeniem wodnym jest używany rzadko w sensie np tylko przy weekendach to wymaga jakichś częstszych serwisów WC itp ?

Nie mam pojęcia to jest moje pierwsze chłodzenie wodne, ale z tego co wyczytałem NZXT na krakena daje 6 lat gwary

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHLODNICA.PNG.c63131dfb92365bba4927a015c3c3420.PNGOk thx za info i czekam na zdjęcia :)

Jeszcze pytanko krótkie - nie lepiej chłodnice było zamontować " na poddaszu" aniżeli na froncie ? Ciepłe powietrze nie idzie wtedy przypadkiem na grafikę ?

 

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2019 o 14:18, falcoon84 napisał:

Dodaję zdjęcia

 

IMG_0436.JPG

IMG_0437.JPG

IMG_0438.JPG

IMG_0439.JPG

IMG_0440.JPG

 

Tylu wentylatorów to już dawno nie widziałem :P - Nie za głośne to wszystko ? A na fabrycznych tylko sporo miałeś wyższe temperatury ?

P.S. Nie masz problemu z oprogramowaniem od Krakena CAM ? Słyszałem że ludzie mają jakieś dziwne problemy z softem właśnie :/

 

Dnia 9.02.2019 o 15:00, FxJ napisał:

 

Phanteks Eclipse P600S TG (PH-EC600PSTG_BK01) - niebawem powinna być dostępna w sprzedaży, w kilku sklepach już jest np. blackwhite.

 

Wygląda ciekawie :) A to jakiś rarytas ta obudowa czy jak ?

 

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tranquility napisał:

Tylu wentylatorów to już dawno nie widziałem :P - Nie za głośne to wszystko ?

Jak dla mnie spoko. Podpięte są pod regulator BQ który jest w oryginalnie zamontowany w Dark Base 900 i chodzą na minimalnych obrotach.

1 godzinę temu, Tranquility napisał:

A na fabrycznych tylko sporo miałeś wyższe temperatury ?

Różnicy jakieś super nie ma (do 5 stopni niżej na Noctua) ale głośność i wydajność NZXT w porównaniu do Noctua jest słaba. Noctua ma dwa razy wyższe ciśnienie statyczne i wydajność, co prawda szybsze (2000rpm) ale są cichsze od NZXT a cena podobna. Ogólnie już od dłuższego czasu preferuję śmigła Noctua.

1 godzinę temu, Tranquility napisał:

P.S. Nie masz problemu z oprogramowaniem od Krakena CAM ? Słyszałem że ludzie mają jakieś dziwne problemy z softem właśnie :/

Czasem źle pokazuje prędkość obrotową wentylatorów i zdarzyło się że były problemy z ustawieniem krzywej wentylatorów czy pompki. Ogólnie jest trochę do poprawienia ale ogólnie nie narzekam. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FxJ - Muszę Ci podziękować bo dzięki Tobie zdecydowałem się właśnie na ten model ( zamiast Dark Power 900 )  i przyznam iż to był strzał w 10 :-)  Obudowa - R E W E L A C J A!!! Mogę ją polecić każdemu z czystym sumieniem ! Cena do jakości 10/10 :)

P.S. Obawiałem się tylko o temperatur głównie przez i9-9900K oraz dysk na SSD@M2  ale niepotrzebnie - buda jest mega przewiewna a w środku chłodniutko :) 

 

 

 

Edytowane przez Tranquility

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tranquility sory ze odkopuje troche temat ale tez mam zamiar kupowac ta i9 9900k i obawiam sie temperatur na niej. Jakie masz chlodzenie bo mam dylemat pomiedzy dark rock pro 4 a jakims aio typu kraken x72 lub 150i pro. I jakie masz max temp na procku w tej budzie bo zastanawiam sie czy jej nie kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...