Skocz do zawartości
Atreus

Nvidia gt 730 ddr3 2gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, co sądzicie o tej karcie graf.

Nvidia gt 730 ddr3 2gb

Processor amd fx 6300

Pamięć ram 8GB.

Pisze pozostałe parametry, zeby zapytac czy stare gry mi pójdą, czy karta udźwignie a jak tak jakie fps, detale itd.

Chodzi mi o gry takie jak

Cs:go, skyrim, far cry 3, black ops1/2, cod mw4, ogólnie starsze gierki. Nie chodzi mi o nic z nowszych gier, stare mi wystarczają ;)

Taki komputer mam otrzymać od brata

I chciałbym wiedzieć co by mi poszło na nim.

Z góry dziękuję bardzo za pomoc!

Edytowane przez Atreus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To karta do rozdzielczości niższych takich jak 1280x1024, 1280x768 czy 1366x768 - czytaj karta szrot. 

Jak karta się spisuje? wpisz w youtube "gt 730 + skyrim", "gt 730 + cs:go" ITD - będziesz znał odpowiedzi - wyniki są słabe, da się jakoś grać jednak. Jeśli to Ciebie zadowala, możesz brać.

Edytowane przez mrcszyman
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki tytuł , gry z tego samego roku potrafią mieć diametralnie różne wymagania , do tego nie raz optymalizacja leży i jest duże obciążenie CPU czy GPU .

Skyrim , Far Cry 3 czy CS:GO to najwyżej na minimalnych i w niższej rozdziałce , inne może ruszą na medium i będzie płynnie .

Cięzko powiedzieć , nie dość że karta padaka do procek też do [gluteus maximus] .

Z kilometra widać że to komp z hipermarketu / alledrogo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mrcszyman napisał:

 - czytaj karta szrot. 

dobre podsumowanie 

już możesz zbierać kasę na lepszą [a przez ten czas jakoś się przemęczysz]

[jaka rozdzielczość monitora?]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używek to GTX750Ti na start , kilka razy lepsza niż GT730 , ponad 1,5 x więcej SP oraz 2x tyle TMU/ROP , szyna 128-bit i pamięć GDDR5 ( vs. 64-bit i GDDR3 w GT730 ) .

Z prockiem nic się nie da zrobić , mocniejsze FX-y nie wiele pomogą , trzeba by było zmienić całą platformę aby to miało ręce i nogi ale zmiana karty na 750Ti dużo pomoże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, reyden napisał:

Z używek to GTX750Ti na start , kilka razy lepsza niż GT730 , ponad 1,5 x więcej SP oraz 2x tyle TMU/ROP , szyna 128-bit i pamięć GDDR5 ( vs. 64-bit i GDDR3 w GT730 ) .

Z prockiem nic się nie da zrobić , mocniejsze FX-y nie wiele pomogą , trzeba by było zmienić całą platformę aby to miało ręce i nogi ale zmiana karty na 750Ti dużo pomoże .

Pomyślę coś nad tym Gtx, ale chwilowo nie mam pieniędzy.

Dlatego pytam czy ta karta jako tako przy tym procesorze i ilości ram odpali mi chociaż csa i będzie plynnie chodził (na miniumum bo w csie high nie wiele zmienia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczulę, że ta karta ma też wersję GDDR5. To wnosi sporo z perspektywy wydajności.

To w razie gdyby ktoś szukał jakiś testów. Trzeba na to zwrócić uwagę.

Generalnie wersja DDR3 jest słaba, i jakby kupować osobno, to się nie opłaca, i 2GB nic tu nie wnosi.

Jakbyś szukał ktoś jakiś tańszych jeszcze umiarkowanie wydajnych kart:

https://goo.gl/3Tewg6

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...