Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
crux

Prywatna chmura / NAS w wersji ekonomicznej

Polecane posty

Cześć, 

Mój stacjonarny PC robi w domu za zbieracz kurzu, czas się go pozbyć. Zastanawiałem się jednak co zrobić z archiwum zdjęć i filmów, które mam na dysku a laptop niestety ma ledwie 180 GB SSD więc bez szans na kopię. 

Uznałem, że najlepszym rozwiązaniem będzie jakiś rodzaj zewnętrznego dysku z dostępem po kablu. Jednak chciałbym pójść krok dalej, postawiłem więc wymagania:

1. Dysk zewnętrzny z dostępem nie tylko fizycznie po kablu, ale również przez net, 

2. Oprogramowanie dedykowane dla Windows 10 jak i dla Android oraz iOS + dostęp z PS4 po WiFi, 

3. Rozwiązanie ekonomiczne, max 1000zl za komplet, 

4. Prędkość streaming umożliwiająca swobodne oglądanie filmów fullhd, 

5. Najlepiej 2 dyski w raid (w sensie jeden jest backupem, chyba to się raid nazywa, wybaczcie brak wiedzy), przy tej opcji rozważam zwiększenie nieco budżetu. 

Jak dotąd znalazłem WD My Cloud, co o tym rozwiązaniu sądzicie? Czy jest jakaś alternatywa? Co polecacie? 

Dzieki i pozdrawiam! 

Niestety doczytałem o WD My Cloud Home i to rozwiązanie leży pod względem wydajności, sporo negatywnych komentarzy. 

Jakaś inne rekomendacje?

To rozwiązanie sporo przekracza założony budżet niestety, ale dziękuję za info. 

Niestety twój budżet pozwala na zakup dwóch dobrych dysków powiedzmy 4 TB każdy. A gdzie reszta?

3 minuty temu, radiergummi napisał:

Niestety twój budżet pozwala na zakup dwóch dobrych dysków powiedzmy 4 TB każdy. A gdzie reszta?

Powiedział bym, że nie starczy nawet na 2x4TB WD RED, gdzie to jest średnia półka.

1 godzinę temu, crux napisał:

To rozwiązanie sporo przekracza założony budżet niestety, ale dziękuję za info.  

Możesz też nabyć aktualnie najtańszy Synology DS 218J, ale to oszczędzisz raptem ~300zł.

Taniej to już używki np.

https://allegro.pl/oferta/nas-synology-diskstation-ds214se-3tb-3tb-7755061479

Dzieki Panowie, przemyślę sprawę budżetu. Rozumiem, że Synology jako marka pod względem parametry cena/jakość jest zdecydowanie warta rozwazenia? 

Dzięki i pozdrawiam. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.