Skocz do zawartości
crux

Prywatna chmura / NAS w wersji ekonomicznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mój stacjonarny PC robi w domu za zbieracz kurzu, czas się go pozbyć. Zastanawiałem się jednak co zrobić z archiwum zdjęć i filmów, które mam na dysku a laptop niestety ma ledwie 180 GB SSD więc bez szans na kopię. 

Uznałem, że najlepszym rozwiązaniem będzie jakiś rodzaj zewnętrznego dysku z dostępem po kablu. Jednak chciałbym pójść krok dalej, postawiłem więc wymagania:

1. Dysk zewnętrzny z dostępem nie tylko fizycznie po kablu, ale również przez net, 

2. Oprogramowanie dedykowane dla Windows 10 jak i dla Android oraz iOS + dostęp z PS4 po WiFi, 

3. Rozwiązanie ekonomiczne, max 1000zl za komplet, 

4. Prędkość streaming umożliwiająca swobodne oglądanie filmów fullhd, 

5. Najlepiej 2 dyski w raid (w sensie jeden jest backupem, chyba to się raid nazywa, wybaczcie brak wiedzy), przy tej opcji rozważam zwiększenie nieco budżetu. 

 

Jak dotąd znalazłem WD My Cloud, co o tym rozwiązaniu sądzicie? Czy jest jakaś alternatywa? Co polecacie? 

 

Dzieki i pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, radiergummi napisał:

Niestety twój budżet pozwala na zakup dwóch dobrych dysków powiedzmy 4 TB każdy. A gdzie reszta?

Powiedział bym, że nie starczy nawet na 2x4TB WD RED, gdzie to jest średnia półka.

1 godzinę temu, crux napisał:

To rozwiązanie sporo przekracza założony budżet niestety, ale dziękuję za info.  

Możesz też nabyć aktualnie najtańszy Synology DS 218J, ale to oszczędzisz raptem ~300zł.

Taniej to już używki np.

https://allegro.pl/oferta/nas-synology-diskstation-ds214se-3tb-3tb-7755061479

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie, przemyślę sprawę budżetu. Rozumiem, że Synology jako marka pod względem parametry cena/jakość jest zdecydowanie warta rozwazenia? 

Dzięki i pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...