Skocz do zawartości
lilhlebix

Jaka płyta główna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jestem początkujący jeśli chodzi o składanie komputerów, i własnie składam mój pierwszy komputer. Wybrałem procesor Intel Core i5 2400 3,1GHZ Oraz kartę graficzną Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti 4gb. Moje pytanie to: Jaką płytę główną wybrać? Czytałem sporo na ten temat, na temat wszystkich tych złącz i innych bajerów, ale jest to dla mnie dosyć mało zrozumiałe, i nic mi nie mówi. Bylibyście w stanie coś dla mnie wybrać? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty koledzy już wytłumaczyli a jeśli o karcie mówimy, to kupujesz nową czy używaną? Bo nowa to koszt około 700zł, a w dokładnie tej samej cenie masz takiego RX'a 570 który bardzo dobrze konkuruje z GTX'em 1060 3GB a 1050 Ti nie ma do niego podbicia ;) 

https://www.komputronik.pl/product/598941/msi-radeon-rx-570-armor-4g-oc.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Podaj jakie części już posiadasz i jaki masz budżet.
Ładowanie się w i5 2400 to bezsens. W tej samej lub podobnej cenie możesz kupić Haswella.
Płyta główna też wtedy będzie tańsza i potencjalnie dłużej będzie sprawna. Są jeszcze i takie, które nadal są na gwarancji.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...